Azoospermie - cap 10 -

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Avalon - merci, se vede ca ai experienta
Sure Check la 0,25 ; ma duc acum sa le desfac pe restul
Deci important e sa se pozitivize la cat mai putin, nu ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Da, cu cat sarcina e mai mica, cu atat hormonul este in mai mica concentratie in sange si cu atat mai putin in urina, pentru ca aici mai intervine si metabolizarea hormonului de catre organism.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Of Avalon pe barza roz si pe Clear Blue nu scrie sensibilitatea
Care zici ca e mai sensibil ?
Ozone ? Maine imi iau din-astea !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Despre ozone, ce sa-ti spun... eu am avut experiente nasoale in sensul ca mi-au aratat a doua liniuta si nu era sarcina si nu o data, de mai multe ori, deci parerea mea strict personala e ca sunt foarte proaste... In schimb, barza roz (banda) nu m-a 'mintit' niciodata. Clear blue e pentru fetele din state unde testele din sange nu se fac asa usor ca la noi. Deci pana se pozitiveaza clear blue iti iese ala din sange. Iarasi parerea mea... Si inca ceva: testele tip banda sunt mai eficiente decat alea caseta si sa-ti spun de ce: la cele tip banda se evapora mai repede urina si arata ce trabuie pe cand la cele tip caseta lichidul 'balteste' acolo si uneori pe locul unde ar trebui sa fie linia de test apare ceva, o dunga colorata, uneori gri care te induce in eroare si nu e decat rezultatul lichidului care a stat mult timp in contact cu hartia... mai ales daca esti disperata cum eram eu si ma uitam ore intregi la un test, mult dupa timpul de expirare prevazut in prospect (de obicei 5 minute)...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Avalon am facut si o barza roz dar cred ca l-am stricat ca nu apare nimic.
Nici nu stiam ca exista mai multe tipuri, o sa ma uit acum pe net
Da eu am citit pe net ca in anumite cazuri se poate vedea imediat dupa implantare ... Tu nu crezi ca ar fi posibil
Bine ca mi-ai spus de ozone, eu credeam ca daca un test iti iese pozitiv, e sigur pozitiv
Auzi, tie ti-e somn ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Mai mama, nu te mai chinui, niciun test din lume nu o sa-ti arate a doua liniuta mai devreme de ziua 10 dupa ET, crede-ma ca nu are cum nici daca ai tripleti. Abia in ziua 10 dupa ET iti iese un 30, maxim 50 valoare hcg in sange unde e mult mai concentrat decat in urina. Hai, mai ai putina rabdarica pana luni macar si atunci poti face un test hcg din sange care ar fi cat de cat relevant.
Acum fug si eu la nani ca maine iar am o zi luuunga si o gramada de misiuni 'imposibile'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Hai pisicel-ca m-ai amuzat teribil!!!Nu te lasa nervii cu testele!!Uite asa...se mai binedispune omul!!!
Azi fetelor de oftica am bagat o portie de cartofi prajiti( eu nu am astfel de pofte niciodata) si o cioco' aproape toata!da parol ca la cantar tot 50 de kile am...mi s-a schimbat metabolismul..am slabit vreo 8 kile cam brusc..si de atunci ma mentin la 50-51 !Eu mai bag utrogestane....asa descrescator...sa nu le opresc brusc... iar sambata imi fac damblaua si merg sa-mi fac analiza progesteronului... ca sa-mi iasa din cap! Deh...ce ti-e si cu stolu' asta de pasarici!!!
referitor la sotz... valeu miki cate ceri soro!!!Tre' sa caut in arhiva ca din 2004 pana in prezentul apropiat de acum 6 luni de cand dateaza ultima lui prestatie manuala muulta vreme a trecut!Acum parca mi-este frica sa-l trimit la prestat spermograme... ca una iese la spermo' si alta cand e vb. de fiv...( facute la nici 2 sapt. una de alta)!!!!...O sa-l scriu in doc. world... si-l lipesc aici...dar nu cred ca acum mai pot...sunt franta...maine tot pe la ceas de seara asa...ca liliecii!
Simo-noi am fost la Dr. Cauni la Sanador ( P. Alba Iulia)-- am facut eco testiculara...care nu a relevat nimic in neregula!
Pup toate pushtoaicele azoo'girls si nu numai!
dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Of, m-ai dezumflat ...
Somn usor, draga mea si merci de rabdare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

danyalo - ma bucur ca macar tu esti vesela puisor
Ca eu incepusem sa sper cu testele astea
Nu-mi mai zi din-astea ca eu am mancat azi cat berila si am mustrari de constiinta
Unde nu mi se schimba si mie metabolismul !


Va pup fetele ca sunt ter-mi-na-ta de somn, da ma rodea sa o storc pe Avalon de info despre teste

Noapte buna !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Buna dimineata!

Ati stat azi-noapte pana in creierii noptii pe net si acum...tipenie de om! Este incredibil ce revenire a subiectului nostru, si cate voturi!!!! Suntem primele pe forum la capitolul asta! gandindu-ma la titlul subiectului, o fii de lauda?

Danyalo ma bucur mult ca ai venit printre noi, fii binevenita! Mi se pare super ca, chiar si oligoogirls-urile se simt mai bine la noi, adica chiar si cele care au ceva - ceva acolo...stiu ca in cazul vostru este ca si cum nu ar fi, dar tot simteam nevoia sa o spun!
Imi pare rau de ultima ta experienta FIV, dar acum e de domeniul trecutului si iti doresc la data viitoare sa fie cu muuuuult mai bine! De fapt, ce sa mai, sa fie bebe!

Pisule, tu chiar ca nu ai stare! Lasasi chiloteii si luasi urina la testat acu'! Da, aseara am fost la si m-am intors franta. Ca, de tata!, la mine nu merge faza cu mancatu' si ramasu' la fel, metabolismul meu e fooaaarte sensibil , simte orice prajiturica in plus! off si ce ne mai chinuie fata aia acolo!..

Miki ce veste frumoasa despre mama ta! ma bucur atat de mult, bravo! Sanatate multa si de acum, poti purcede la a face nepotei!

Anes, Nusy, Andrabirni, Iuca, Vrembebe fetele


Avalon tu nu-ti faci teste, da?

O zi cu soare tuturor!



"Taina existentei umane nu este sa traiesti, ci sa stii pentru ce traiesti" (F. Dostoievski, Fratii Karamazov )

iyoana


Mergi la inceput