Mamici de iulie-august 2008 (4)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Dana , daca nu ai sangerari nu trebuie sa te ingrijorezi. Eu cand am fost la urgenta cu durerile mele (care nici nu erau grozave, dar doream sa vad bebele mai repede) mi-a zis ca durerile sunt normale: creste uterul, nebunia hormonala etc.

Odihneste-te si incearca sa nu te stresezi.

PS: totusi nu inteleg de ce stai in tensiune si nu mergi la spital. Mi se par copilarii : nu imi place la spital etc.

Vicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKYCRIS spune:

buna fetelor!
bine ai venit printre noi NAISHA!.cum te simti?esti bine?
PENTRU RESTUL FETELOR,ma bucur pt. fetele care sunt bine si tin pumnii fetelor care sunt mai putin bine cu sanatatea!pup toate fetele fara exceptie!.
eu maine merg iar la eco sa vedem cum merge cu tratamentul si cat de mare e bebeu meu!
5s+

MIKYCRIS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uricarudiana spune:

buna dimineata fetelor!
iata ca am ajuns si eu pe la voi, nu din intamplare ci pt ca bebe meu vrea sa fie de iulie-august.
sper din tot sufletul sa fie bine.
va pup

http://tt.lilypie.com/EoTgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns the_andreea spune:

Buna din nou.
Mada,dana multumesc de primire.Numele fetitei mele - Theona - este din limba greaca si inseamna "cea care il iubeste pe DD".L-am auzit inainte de a fi vb de a avea un copil,mi-a placut si abia cand eram in luna a 8 a am aflat ce inseamna.Si numele fetitei tale Mada e super.Si e super faptul ca la tine dif dintre copilasi nu va fi asa de mare,mi-ar fi placut si mie,dar nici asa nu ma plang.
Mona,ma bucur din tot sufletul pt bebicul tau luptator si cred ca o sa fie bine in continuare.TRBUIE sa gandesti pozitiv,nu-i asa?
In rest, si eu ma plang de rau si stare de somn, mai ales dupa-amiaza cand nu mai sunt in stare de nimic(la Theo nu am avut NIMIC).Adorm pe la 8-9 si noroc cu sotul ca se ocupa el de iubita mea ca altfel...
Speram sa treaca repede perioada asta de inceput.
Sarcini usoare si bebici sanatosi.
Datele mele sunt:DN: 26.04.79; UM:13.09.07; DPN:23/20.06.08

Andreea si Theona(27.08.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Mona ma bucur din suflet cabb este bine, sa dea Domnul sa nu mai treci prin momente critice pana la sfarsitul sarcinii.
Diana lipsesti tu cat lipsesti da si cand apari vi cu bomba pregatita.Sarcina usoara si bebic sanatos.

bujo 4+
album de nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisarh spune:

acum e exact pe dos...am toate starile posibile....numai ca inca n-am apucat sa insa am un somn ca ma bag in pat de la 8 si o tin asa pana diminata la aproape 7 Vio 6+ mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv![/quote]Cica ar fi fetita. Zic unii ca daca ai greata in gat toata ziua si nu poti sa versi e fetita. La baieti zice ca te scoli dimineata versi tot ce ai in stomac iar in rest nu ai nimic. Soacrea mea a avut 2 baieti si la nici unul nu a avut nici un simptom. Fericita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna ziua ,

Va invit la un nou
capitol





mult asteptat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara_d spune:

Buna fetele cu burtici.
Mona ce veste buna ai dat ma bucur pentru tine si pentru bebe al tau.
Anaxena ce bine ca ai fost la eco,bine ca nu l-a afectat pe bebe raceala si tusea ta.
Bujo ce mai faci draga ?Cum te mai simti?
Eu una nu am greturi inca,pot manca ce vreau dar nu am voie sa exagerez pot spune ca mananc mai putin decat inainte dar mai sanatos.
Astept azi sa imi iau analizele de sange si sa vad cand ma duc la medic.
Va pup pe toate.

5+
http://bd.lilypie.com/tN0Bp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisarh spune:

quote:
Originally posted by Louana_me
Multumesc Bujo, la asta ma gandeam si eu, dar, mai am o intrebare. Doar mie imi e greu acum cu starile astea la seviciu? Voi cum va descurcati? Eu nu prea pot manca nimic, imi e greata si cand beau apa, si sunt molesita rau de tot...Voi?Totul este greu pana devine usor....
Si mie mi-a fost greu cam prin saptamana a5a, un somn de-mi venea sa ma intind pe jos, nu ma puteam concentra deloc, ajungeam acasa pe la 19.00 si la 20.00eram in pat la 20.30-21.00 eram pe plaiurile somnului si dormeam dusa pana la 7 dimineata si inca as mai fi dormit. Ma sculam si o luam de la cap cu somnul. Greata e toata ziua, pot sa mananc, dar daca ma gandesc la orice fel de mancare mi se face greata. Acum sunt in 8 saptam si parca mi-am mai revenit cu somnul, adorm pe la 10 seara, dar ma bag in pat tot pe la 20.30-21.00. Duminica spre luni am avut o durere de cap groaznica, daca ma intindeam parca ma lovea un ciocan in cap, trebuia sa stau in picioare. Peste noapte am stat in fund pe canapea cu capul putin sprijinit de o perna mare si am dormit vre-o 2 ore asa in fund, pana mi-a mai trecut capul si m-am dus in pat si am mai adormit pana dimineata. A fost groaznic, cred ca a fost o criza de spondiloza cervicala. Vad ca obosesc repede, am incercat sa triez niste rufe pt spalat si am ametit, m-am chinuit sa pun totusi ceva la spalat apoi a trebuit sa ma asez in pat. Si eu ma gandeam sa imi iau concediu pt ca imi era foarte greu, dar vad ca mi-am mai revenit. Si am auzit ca o sa mai fie asa pana incepe bb sa miste, pe la 3.5-4 luni, deci as mai avea o luna jumate. Bafta si tie si sanatate

Mergi la inceput