Mamici de iulie-august 2008 (4)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Doamne, Mona ce veste buna!!!!
E minunat!
Doamne ajuta sa fie totul ok pana la termen!

Pupicei

Irda Bebe
cu Daria 13 iulie 2005

Poze Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:

mona sunt o spiranta ce trage cu ochiul la voi...asa ca stiu povestea ta...m-am bucurat fff mult cand am citit mesajul tau; iti urez sarcina usoara si bb sanatos (dar este deja!!!!!!) te
annababy colul il simti in felul urmator...cu degetelul...daca dai usor/rapid de el...e jos....daca trebuie sa "cauti" mai mult si e greu de atin....inseamna ca e sus
restul va pup si numai bine!

Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:

uitati niste link-uri fainute
http://www.pregnancy.org/pregnancycalendar/
http://www.visembryo.com/baby/1.html

Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

adunati-va cu toate!!!am sa va dau o veste mareee!!!
cum sunt eu panicoasa ca sa nu fii patit ceva bb din cauza tusei mele rebele,m-am dus la echo
si ghiciti:
are mama mandrete de bb de 18mm cu activitatea cardiaca prezenta varsta de 8s+2z
adiq l-am vazut pe bb...era cu capul in jos...un cap maree si cu el in jos...avea si manute si i-am vazut cum ii bate inima...am facut poze cu tel..ca de obicei ,ca tot nu avea hartie...nu au ieshit prea clare..dar il am bine intiparit in minte...era asha de mareee...nu va pun pozele pt ca nu am cablul acasa



Ana-Maria nimfomana dupa teste de sarcina
8+ sper la o!!!AMR 32sapt
proiectul bebe pink
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Louana_me spune:

Buna Dana
Imi pare rau ca tie iti este rau ..si ma rog sa duci sarcina cu bine pana la sfarsit.

Daca imi aduc bine aminte, tu lucrezi la cardologie nu?
Intre timp m-am documentat cum am putut mai bine pe net, si sunt gata pentru o vizita maine la cardiolog. Am inteles in mare riscul hipertensiunii, numai ca nu inteleg daca pericolele se arata inca de pe acum, de la nici 6 saptamani de sarcina, sau pericolul adevarat incepe dupa 20 saptamani. Din cate am inteles este una din primele cauze de deces fetal sau matern....Multumesc ca nu ai vrut sa ma sperii, dar nu sunt, vreau doar sa stiu tot ce am de facut, de acum de la inceput. Stiu si eu, ca si Mona ca Dumnezeu e cu mine...

Totul este greu pana devine usor....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Anaxena ma bucur pentru tine. Cred ca e un sentiment coplesitor . Abia astept sa-l simt si eu dar mai am de asteptat doua saptamani pana la eco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naisha spune:

ello fetele...sunt si eu noua pe acest forum ... si gravida in 8 saptamani
am fost si eu prima data la medic azi,,,,si miercuri merg la eco ..sutn asa emotionata :)


8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

quote:
Originally posted by monalac

azi am fost la dr pacu,mi a facut ecograf,ca sa vada ce a mai ramas din sarcina si.....surpriza,embrionul era la locul lui,ii batea inimioara...nu numai eu am ramas surprinsa,care venisem pregatita pt un avort,dar chiar si dr,dupa ce i am spus ca am avut hemoragie cu cheaguri..m a controlat si la masa,ca sa vada de unde sangerez,dar mi a spus ca nu si poate da seama,ca se gandeste ca poate de la polip,insa nu crede ca as sangera asa de abundent de la polip....copilul meu e un luptator,asa cum a fost si cris...de azi a hotarat ca tb sa incep injectiile cu clexane,am facut deja pe prima in spital si ca sa va mai dau inca o veste buna,mi a venit ideea sa sun o amica,pe care am intalnit o o sg data,cand am stat internata la sarcina cu cris si cu care am pastrat legatura...tipa lucreaza la un depozit de produse farmaceutice,e un fel de sefa acolo si mi a spus ca imi poate da clexane la pretul de depozit,aproape la jumatate...eu cred ca totul va fi bine,pt ca ma ajuta dumnezeu...

Mami de Cris si 8+

Poze Cris




Buna Monalac! Iti urmaresc povestea de ceva timp . Sper ca in curand sa ma alatur voua mamicilor de iulie-august. m-am bucurat foarte mult cand am aflat ca bebeul tau e bine. Ai grija de tine si multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Nu pot sa nu ma minunez cat de repede se umple capitolul. Asa ca va mai spun o data ca nu reusesc sa citesc totul, dintr-o cronica lipsa de timp
In seara asta am ajuns si eu la medicul de familie ca sa ma ia in scripte. Mi-a facut si o ecografie rapida - bebe e un rotocol bine fixat, iar DPN calcula azi a rezultat 4 iulie. Mai vedem la urmatoarea ecografie... Culmea e ca la prima sarcina am nascut fix in ziua calculata prima prima data, cand aveam tot vreo 6 saptamani.
Saptamana asta ar trebui sa ajung la primele analize si la gineco.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Citit putin in diagonala, si vazut pozicile Ariannei! Mada, aveti un iepuras grozav! Sa va traiasca mandra!
Mona - ma bucur atat de mult pentru tine! Bravo! N-am cuvinte!

Mergi la inceput