Informatii utile Constanta 12

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

unde pot face si eu un HSG in Cta in afara de spitalul judetean?
pls

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Buna fetelor!
Cris ma bucur ca ai rezolvat! Mi se pare insa cam scump fata de Buc cu 2 mil, sau e cu 1 mil/pers mai mult? Si spune-ne si cat e pretul la Biotest, ca sa-l trec la informatii pe prima pagina!
Abibrinza multumim pentru informatie! Spune-ne daca stii, te rog, si daca mai este valabil programul miercuri dupa ora 18 si sambata intre ce ore este program?
Ralina am citit povestea..imi pare foarte rau pentru ce s-a intamplat..nu mai stii in cine sa mai ai incredere, ceea ce este foarte grav..
E de groaza cu medicii ginecologi ai nostri, numai cate am auzit de pe forum, cate cazuri or fi in realitate..
Rubia HSG parca facea Dantes, suna la cabinet si intreaba. Mai face si dr. Lutescu dar nu e ca un HSG, se numeste test de permeabilitate si diferenta este ca nu iti da vreun film, pentru ca dupa ce se introduce substanta de contrast, se face echo intravaginal si se interpreteaza pe loc daca sunt sau nu permeabile trompele, pe cand la HSG iti face ca o radiografie dupa ce s-a introdus subst de contrast

toate fetele!

Ioana
animalutele mele iubite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_lolutza spune:

Fetele, cum se face gonal f? Intramuscular sau subcutanat? Pe prospect scrie subcutanat. Mie dr. mi-a zis sa fac intramuscular menogon sau gonal f. Am gasit gonal f prin comanda.Multumesc de raspuns!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Mari Gonal f se face subcutanat, indiferent daca este pen sau fiola ( eu l-am facut pt fiv in burta, se strange putin pielea si se inteapa pana intra tot acul care oricum este mic)
Menogonul se face subcutanat.
Pana la urma ce faci, continui stimularea luna asta? Mult succes!

Ioana
animalutele mele iubite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_lolutza spune:

IOANA P 76, dr. Lutescu mi-a prescris intramuscular menogon sau gonal f. Incep urmatoarea stimulare de luna viitoare. Cred ca am s-o sun din nou marti s-o intreb cum fac injectiile. Poate a gresit ea. Multumesc, scumpo si ma bucur ca esti atenta la ce scriu. Te pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Da Ioana ai dreptate! Nu mi-am dat seama. Deci cariotipul costa 500 RON DE PRESOANA la Biotesc si 400 RON de persoana la Bucuresti. Oricum e mai rentabil decat sa fi pierdut o zi intreaga.
mari_lolutza Gonalul nu se face sub nici o forma intra-muscular. Ascult-o pe Ioana ca stie ce spune.
rubia si eu am auzit de Dantes
ralina te sfatuiesc sa ciesti mai mult povesti vesele decat triste pentru ca nu e bine pentru moralul tau. De asemenea te sfatuiesc si pe tine si pe celelalte fete sa cautati si sa vedeti filmul documentar THE SECRET !!!. Este interesant si foarte folositor mai ales pentru noi!



"Nu stiu care este cheia succesului, dar stiu precis care este cheia esecurilor: incercarea de a face pe placul tuturor."

www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902" target="_blank">Poze, amintiri, etc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_lolutza spune:

CRISIS81, multumesc de informatie. Dragut din partea ta. Te pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

quote:
Originally posted by rubia

unde pot face si eu un HSG in Cta in afara de spitalul judetean?
pls



Rubia, ti-as recomanda sa faci HSG la Euromedic, se face cu anestezie sau fara si nu e foarte scump, adik la inceputul anului trecut era 2 mil lei, nu stiu cat o fi evoluat pretul pana acum. Dantes face fara anestezie si doare rau. oricum conditiile de la Euromedic sunt super.

Pup toate fetel.



Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...,
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Citind povestea acelei fete am retrait ppovestea mea cu Cristurean,se pare ca el la toate mamicile le zice ca bebelusii sunt puturosi sau dorm si peste doua zile sunt morti.As propune sa se faca si liste cu bebelusii morti,doctorii la care am fost si motivul mortii sa se vada ce incompetenti avem si cat sunt de laudati.

Mihaela si Teodora Ioana (29.09.2007)
http://community.webshots.com/album/560608464rHUeBp?start=36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Jojo, daca fetele care au trecut prin asa tragedie au puterea sa spuna ce s-a intamplat si ce doctor au avut care nu le-a urmarit bine sarcina, putem face niste link-uri catre povestile lor, dar o lista cu bebelusii..cred ca ar fi f greu de suportat pentru ele, sa se vada acolo..
E foarte bine de stiut de ce medici sa ne ferim daca ajungem si noi gravidute.
Angelique te referi la spit. Euroclinic Bucuresti, nu? Sau s-a deschis si la noi cumva vreun sediu de-al lor? Ar fi bine!

toate fetele

Ioana
animalutele mele iubite

Mergi la inceput