Rahova sau apropiere (34)

Rahova sau apropiere (34) | Autor: aissa

Link direct la acest mesaj

Mic indrumar despre cum se deschide un capitol nou:
1.Mergeti pe primul mesaj al unui capitol, cum ar fi asta de fata, apasati butonul "reply with quote" (are o sagetuta verde pe el) de deasupra mesajului, selectati tooot mai putin semnatura celei ce a deschis capitolul respectiv, dati copy si inchideti fereastra respectiva.
2.Apasati butonul "Subiect nou" (partea dreapta sus a pagnii DC) si vi se deschide o fereastra similara postarii de raspuns. Puneti titlul capitolului iar in corpul mesajului dati Paste la ce ati copiat anterior.
Asta e tot!!!

PS: pentru avansati dupa ce deschideti capitolul nou, intrati pe el, copiati link-ul din bara de sus, intrati pe vechiul capitol si dati un mesaj cu acel link ca sa stie lumea unde e capitolul nou.




Rahovistele:
aissa (19.12) mami de Ale (30.09.2004)
anangel-lexi mami de Maria Cornelia(20.09.2006)
anculina
andreap mami de Maria (7.11.2004)
andre_ea (22.01) mami de Tudor (10.08.2005)
alinutzaa (11.04)
cgaby
cristinaT
Dory232002 (12.11) mami de Alexa (20.10.2005)
kris
mama_lui_alin
Miag mami de Roli
MIRCLAU (27.01) mami de Andi (10.09.2005)
miha
miria cristina (17.04) mami de Maria Damiana (05.11.2004)
Monica-Elizabet (29.10) mami de Alex (7.06.2001) si Ruxi(16.12.2004)
Preda-Vicky
ralcat mami de Mihai Cristian (27.10.2005)
turttle
viovio mami de Bianca (22.12.2004)
violeta69 mami de Mihnea (8.06.2000)

Spor la vorba si felicitari -lor!



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

Cristina ,multumesc
Lexi si tie iti multumesc
sa dea DD sa fie totul bine!
Dory,tu esti suparata pe mine de cand cu ochelarii?!
Monica,ce fac copii?
sa stii ca nu ma mai uit la mancaruri(adica la poze ) ca ....iti faci pacate cu mine
imi e si putin greata....dar pofta de mancare am....sper sa nu ma fac....ca pap mai multe legume si fructe ...
inca n-am vorbit cu nici un medic....
ma gandesc sa merg la medicover ca acolo am intalnit eu un medic dragutz si atent...era cam tinerel dar astia care sunt deja plini de bani nu-i mai intereseaza.....desi au experienta...nu stiu....
acum as merge doar asa de niste informatii si daca nu-mi convine mai caut....
ca am o lista( pt. Vicky,care e o dulce)...





Vio,mamica de viitor "avionar"
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

Violeta,eu cred ca am cam 6-7,tot dupa UM.dar la eco nu am fost inca,peste 2 saptamani.Mergi totusi la un medic.macar sa-ti dea analizele ce trebuie facute repejor.
Monica...mare minune..nu? 2 zile la rand..

Poze 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=ed3f5a70513cbef37f41c&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> FILMULET
Andreea si MARIUCA-7.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preda_vicky spune:

sa vad ce mai faceti!
Vio, pai daca arunc cate un ochi la preparatele Monicai, cum sa nu fiu dulce? Bine faci ca nu te mai uiti, las'ca ma uit eu si pentru tine
Dory, lucrez in invatamant, sunt informatician la un liceu (nu zic care sa nu se considere reclama), nu ca profesor, in secretariat.
Monica, "acordeonul" tau imi da de gandit, cred ca incerc sa fac si eu, ca prea .
la fete, ma mai plimb la "culinare" ca tb sa gatesc si-s in pana de idei!


http://community.webshots.com/user/viki39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

Andreea..deci te ajung din urma adica ma tin dupa tine...ca la mine e ceva de genul 4-5 saptamani...
cum te simti?!
ai greturi(fetelor,nu radeti de noi...da?!)

no, ca analize tot fac....
stiu ca nu am fier si nici calciu.....
dar am magneziu.... deci tot e bun ceva!!!desi la ce nervi am,nu se vede!
o sa merg si la un medic,ca am o prietena care are pe finutza ei medic gineco la Elias....astept telefonul ei...
si cica e o tipa tare,ca discuta cu tine si nu te lasa in ceata...si daca imi place de ea sper sa ramanem "pe bune"
Vicky, lasa acordeonul ....ca-mi vine sa ma uit...si nu vreau....

o zi buna va doresc,




Vio,mamica de viitor "avionar"
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
scrisesem un ditamai mesajul de dimineata si vad ca nu a aparut...e clar ca d-ra ruxi mi-a facut-o
ruxi a preluat stafeta cu tuse de la alex asa ca am luat-o de la inceput cu altul...vad ca la ea e fara febra si deja dupa o zi este productiva...sper sa treaca repede
vio cum sa radem frate...eu as mai ramane de vreo 10 ori asa gravida...ca tare mult mi-a mai placut
ma bucur ca sunteti bine amandoua si tu si andreap
cris multumim de capitol nou
Dory , ce zice alexa ca ramane mai mereu cu mama ta? oricum bine ca ea era obisnuita dinainte
lexi, mariutza paote trece si ea printr-o periaoda mai ciudata si de-aia nu mai vrea
vicky, nasol daca se tot repeta faza cu la scoala...
eu azi ca de obicei am gatit cate ceva Vinete, rosii, pui, orez si Paine calda acum am o supitza pentru astia mici pe foc...
am vrut sa merg la coafor sa ma tund si nu am mai ajuns din motive de masina... poate maine
va pup pe toate



monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
Prajituri si papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Violeta, de ce sa fiu suparata pe tine?, ce-ti veni de ma intrebasi?, lasa tu pe alti sa se supere , si tu ai grija de tine si de bebe.Pup, si sa ne tii la curent cu ce ai facut la medic.Mihnea ce mai face?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Monica, nu zice nimic mititica ca ramane cu mama, ia-m explicat ca mami si tati trebuie sa mearga la servici, dar am vazut ca se intrista de cate ori plecam de la mama, ieri la tel. mi-a spus: "AM PLOBLEME", si cand am intrebat-o ce probleme are mia spus:"IMI CULGE NASU" , astazi a plecat cu mama la tara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

imi inchipui la cat e ea de vorbareata cum iti zice la telefon

monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
Prajituri si papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

Dory,n-am un motiv sa te intreb...ziceam si eu
am vorbit azi cu o doctorita(la tel) si abia saptamana viitoare merg si la consultatie...
mi-a spus ca nu stie inca ce efect au avut medicamentele pe care le-am luat...practic probleme ar fi ca am luat 15 zile si numai in primele 11 BB ar fi cat de cat protejat....ca o sa se vada la ecograf dar asta dupa saptamana 12...deci e cam naspa!
ca si sa ajung pana acolo si atunci sa-mi spuna cine stie ce veste
sunt fff suparata...ma tot gandesc....de ce,cine m-o fi pus sa iau medicamente..mai bine stateam asa cu tensiunea mai mare dar nu aveam problemele astea

Vio,mamica de viitor "avionar"
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

offf...vio imi pare tare rau ca esti asa suparata si ingrijorata...din pacate eu am trecut printr-o experienta din asta cu sarcina si diane35 luate peste sarcina(organismul meu refuza si elimina pe toate partile aceste diane35 si am ramas insarcinata cu ele cu tot asa ca a trebuit sa intrerup sarcina, am fost la nenumarati dr care m-au sfatuit la fel) dar poate la tine este altceva, poate totusi sunt medicamete tolerate in primul trim de sarcina, eu zic sa consulti nu unul ci mai multi medici sa vezi ce-ti spun...unul singur poate sa greseasca, poate sa nu fie in tema cu ultimele noutati, etc...
Doamne ajuta!

monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
Prajituri si papa bun

Mergi la inceput