fiv la Sibiu.

fiv la Sibiu. | Autor: hori

Link direct la acest mesaj

buna.eu am facut fiv la clinica Polisano,dr CHICEA e cel care se ocupa ,are o echipa super,fetelor merita sa incercati la el nr e 0269224482.eu la inceputul lui noiembrie fac analiza la sange si aflu rezultatu.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dma2007 spune:

hori poti sa-mi spui te rog pretul pentru o fertilizare acolo?
sau si pt inseminare daca-l stii

ti-as fi recunoscatoare pt un raspuns
merci frumos


aspiranta din 2006

mergem inainte!trebuie sa reusim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hori spune:

buna.un fiv ajungi la 3000 euro cu tratament cu tot.merita sa incerci nu o sa-ti para rau,e o echipa super iar de dr nu mai spun.eu am facut transferul sambata acum astept o sa te tin la curent.e primul Fiv la mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hori spune:

o inseminarare e in jur de 11milioane.bafta
TREBUIE SA REUSIM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

Hori,

Bafta multa! Sper sa fi fost cu noroc...iti tin pumnii

Eu sunt din Valcea, si am vreo 4 ani de cand incercam sa facem un bebe. Am toate analizele OK, mai putin HSG pe care o fac ciclul urmator. Sotul e OK si el.
As vrea sa te intreb, in caz ca stii, daca ma duc la o consultatie la clinica cu toate analizele si le spun ca vreau FIV (m-am cam saturat sa astept), crezi ca accepta? Sau trebuie sa urmez un anume protocol (monitorizari, iarasi analize, bla, bla)?
M-am uitat pe site-ul lor si totul pare super OK.

Numai bine,
Arina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dma2007 spune:

hori merci mult de tot1
daca ajung la sb o sa merg acolo cu siguranta

arina, si eu am mers la inseminare la GIULESTI cu toate analizele facute de mine si le-au luat in considerare
ideea e sa nu fie facute de mult timp(MAX 6 LUNI)

aspiranta din 2006

mergem inainte!trebuie sa reusim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

Dma2007, merci de raspuns. Eu nici nu ma gandesc sa fac inseminari, vreau direct FIV. Analizele sunt facute in august, deci ar fi OK. Acum sa vedem...
Bafta multa!
Arina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hori spune:

bUNA ariana.da ia toate analizele cu tine ca le ia in considerare,poate nu iti face Fiv din prima poate iti face inseminare daca sotul tau nu are probleme merita sa incerci si daca nu iti reuseste inseminarea iti faci FIV dar sper sa nu mai ajungi sa-l faci (FIV).multa bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

Hori, multumesc de raspuns. Vom vedea cum vor decurge lucrurile.
Te rog sa ne tii la curent cu rezultatul.
Bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Da. pot sa confirm! Dr. Chicea este un adevarat profesionist si un OM minunat, la fel prof. Strohmer de la Viena si toata echipa! Conditiile sunt excelente, esti tratata foarte bine, ascultata, nu trebuie sa "urmaresti" doctorii pe holuri cum am auzit ca se intampla prin alte parti. Este adevarat, dr. Chicea este f. ocupat si el, se sta mult, dar n-am auzit sa plece nimeni de la usa lui fara sa fi fost ascultat. Merita tot respectul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Prietena mea a facut primul ei FIV la Sibiu si a reusit...este insarcinata in 11 saptamani cu tripleti...feed back-ul este foarte bun in ceea ce priveste clinica si doctorul...iar costurile difera in functie de ceea ce este necesar,de exemplu la ea a mers totul ok,la sot la fel,nu a avut nevoie de procedura ICSI(sper ca am scris corect)si pretul a fost in jur de 80 milioaneDin pacate ea este programata la embrioreductie pe 29 oct iar doctorul nu vrea sa-i ia niciun ban pe interventie,va plati doar cazarea si asta la jumatate ptr ca i-a promis o reducere tinand cont ca acolo s-a facut FIV_ulIn concluzie, cred ca merita sa incercati un FIV la Polisano la dr ChiceaAriana,prietena mea a facut o programare telefonica ptr consult si cam peste o luna s-a intalnit cu medicul...acesta i-a propus inseminari,stimulari dar ea la fel ca si tine vroia neaparat fiv...medicul a fost de acord si i-a dat o serie de analize pe care sa le faca si sa i le trimita pe fax...apoi au inceput procedurile ptr fiv si au reusit cu brioMulta bafta tuturor!http://tt.lilypie.com/ortVp3.png
EDITEZ: am uitat sa va spun ca niciun fel de "atentie" nu a fost acceptata...ma interesez mai bine de pret si va spun daca doriti

Mergi la inceput