fiv la Sibiu.

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Confirm ce a spus Dyanna despre "atentii"... parerea mea e ca sunt niste oameni de o integritate exemplara, foarte rar am mai intalnit asa ceva in sistemul sanitar romanesc, cel putin atat cat am avut eu de-a face cu el!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

fetelor dragi,chiar asi dorii sa-mi spune-ti si mie cit costa FIV.
,MONI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

'neata fetele!
Chivutaminica, zicea hori ca e in jur de 3000euro cu tratament. Uita-te si pe site-ul lor, arata bine. www.polisano.ro E adevarat ca nu dau preturi, dar sa-ti faci o idee.

Eu acolo o sa ma duc daca nu reusesc natural pana atunci Ar fi culmea, n-am reusit 4 ani si reusesc acum ...Dar poate cine stie, dupa HSG-ul de luna viitoare se mai desfunda ceva pe acolo...

Hori tu ce mai faci, cum te simti? Bafta maxima peste cateva zile.

Va pup si va doresc bebeii mult doriti
Arina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hori spune:

Buna dimineata fetelor.eu sunt bine deocamdata,in afara de durerile de piept totul e ok.mi-au crescut si ma dor tare oare e ok?maine am o sapt de cand am facut transferul mai am o sapt de asteptat pe 1.11.2007 imi fac analiza la sange,abia astept.oare sa prins ceva din 3.o zi buna va doresc si bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

Hori,

Eu cred ca esti pe drumul cel bun. Intarirea sanilor este un semn bun.
Eu am fost gravida o data, de muuult, si a fost singurul semn, aveam sanii dublii si ma dureau.
Cred ca de abia astepti, o saptamana trece repede, incerca s-o umpli cu activitati care iti fac placere. Tu esti din Sibiu?
Arina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hori spune:

da Ariana sunt din sibiu.sa sti ca merita sa incerci nu te da batuta suna si fa-ti o programare o sa ai parte de niste oameni deosebiti,la toate intrebarile tale o sa ti se raspunda.spre sa ai dreptate in legatura cu pieptul,sper sa fie un semn bun.de 7 ani sunt casatorita si nu am ramas niciodata insarcinata,de 1 an fac tratamant fara nici un rezultat si asa am ajuns sa fac fiv e singura sansa a mea de a ramane .te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

Hori, o sa incerc cu siguranta daca nu s-o intampla vreo minune dupa HSG-ul de luna viitoare.
Tu de obicei ai dureri de sani inainte de ciclu?
Eu stiu ca durerile si cresterea sanilor apar la o sarcina sau la unele persoane, inainte de ciclu. Daca nu ai de obicei dureri inainte de ciclu, eu zic ca e un semn bun acum.
Cu optimism inainte, nu?
Hai pa si capul sus
Arina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iazminn spune:

Buna .Si eu sunt din Valcea si asi dori sa-mi fac FIV la Sibiu. Am intrat de adresa lor de e-mail insa nu am gasit mare lucru. Hori poti sa imi spui mai multe?. Acolo se ocupa de paciente, se asteapta mult la coada, vorbesc dr cu tine? Eu am mai facut un FIV la Giulesti si acolo e groaznic.Ce tratament ai urmat? Stii daca pt ICSI se plateste in plus?( sotul are oligospermie si eu trebuie sa-mi fac FIV cu ICSI). Merci mult si te rog sa ne tii la curent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Buna fetele!...am intrebat-o pe prietena mea mai exact sumele platite de ea ptr FIV...deci, a platit la casierie aproximativ 70 milioane si 15 milioana a dat pe tratamentul de stimulare...repet fara procedura ICSI...Maine ea se va interna la clinica in vederea pregatirii ptr embrioreductie...revin cu impresii de la cald...pupici si tin pumnii horihttp://tt.lilypie.com/ortVp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hori spune:

buna Iazminn.acolo e o echipa super intradevar trebuie sa astepti putin asta depinde de dr cat de ocupat ieste dar merita,dr o sa-ti raspunda la toate intrebarile tale o sa fi multunita cum o sa fi tratata.conditiile sunt super.eu am facut tratament cu menogon,eu am platit cand am facut punctia 56 mil si apoi la transfer 25 mil pentru ICSI platesti separat aprox 13 mil.nu te da batuta mergi mai departe fi tare.si mie mie frica de ziua de 2.11.2007 atunci o sa am rezultatul sper din tot sufletul sa fie pozitiv.Mult bafta .sa ne ti si tu la curent.pa

Mergi la inceput