Mamici fericite cu mai multi copilasi (3)

Mamici fericite cu mai multi copilasi (3) | Autor: Mik

Link direct la acest mesaj


partea 1 :
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=101436&whichpage=1

partea a 2-a :
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=105405&whichpage=1


Mamici cu muuuuulti pitici sau care-si doresc mai multi


--------------------------------------------------------------------------------
Marimar:
Matei (2000) si Maria-Romana (2004) si doritoare de no 3

--------------------------------------------------------------------------------
Adita:
Stefan (18.01.2007), Nectarie Ioan (5.01.2005), Elena (21.05.2003), Antim (27.09.2001)

--------------------------------------------------------------------------------
Elyanne:
Elena (23.10.2004), Mihai, Andrei (3.03.2007) - web

--------------------------------------------------------------------------------
Ank_miki:
Adem (1.09.88), Iulia (17.02.89), Emre (28.03.94), Miki (7.10.05) - web

--------------------------------------------------------------------------------
Mariana_1976:
Monica-1998,Matei-2001,Markus-2006,Magda-2007

--------------------------------------------------------------------------------
Cornelia_laura:
Eduard(21.06.2004) si Eric(13.07.2006) si doritoare de bebe 3

--------------------------------------------------------------------------------
Hannen::
Amira 5 oct 2001,Israa 8 nov 2004,Inas 12 sept.2006
--------------------------------------------------------------------------------
Oanna3:
Rares, Andrei, Ingrid (20.06.2006) - web

--------------------------------------------------------------------------------
Dodo:
Ahmad apr2001; Leena mar2005; Ibraheem iul2006

--------------------------------------------------------------------------------
Alincic:
Samuel (10.06.2002), Evelina (3 ani 10 luni), Loredana (1 an 9 luni) - web

--------------------------------------------------------------------------------
Katik:
Krisztina (28.07.2003), Robert (19.08.2006) - web

--------------------------------------------------------------------------------
Acs:
Maria (5 ani), Ioana (3 ani si 4 luni) si Victor (6 luni si jumatate)

--------------------------------------------------------------------------------
Mcrmiki:
Bogdan (24.12.2000), Vlad (17.11.2003), Alexandru (29.09.2006) - web

--------------------------------------------------------------------------------
Adriana:
Codrin - 2002, Olguta - 2003, Cornelie mica - 2006

--------------------------------------------------------------------------------
Miraklucker:
David (15.08.2002), Daria (20.11.2004), Selin (07.02.2006)

--------------------------------------------------------------------------------
Mik:
Guilhem 9 ani, Virgile 6 ani, Marceline 4 ani jumatate


--------------------------------------------------------------------------------
Fomalhauti:
Aldebaran - 08.08.1991 , Arcturus - 13.09.1992, Betelgeuse - 05.12.1994, Sadalsund - 28.12.1997, Fomalhaut - 22.12.2004 si Menkalinan - 18.08.2006


--------------------------------------------------------------------------------
Capra cu trei iezi:
robert-marian (1998), clara-maria (2004), teodora-ileana(2006).


--------------------------------------------------------------------------------
Bagoiu:
Gabriel (6 ani juma'), Sofia (4 ani juma'), Nicodim (2 ani juma')

--------------------------------------------------------------------------------
Somleac
Daria- 29.01.1999
Alex - 07.02.2003
Matia - 31.10.2006

---------------------------------------------------------------------------------
GinaM
Rebecca Emanuella, 18 dec'2003, Jessica Priscilla,29 sept'2005 si bebe no 3

---------------------------------------------------------------------------------
Babee
Philip (2004) si Rebecca ( 2006)

---------------------------------------------------------------------------------
Saryta
ANDRA-12.02.1999, SARA-27.06.2005, ANTONIA-21.11.2006.

--------------------------------------------------------------------------------

Addiana
Denisa (06.07.2003) si Raisa (05.03.2006)
----------------------------------------------------------------------

Misha-germ (Miki)
trei muschetari
----------------------------------------------------------------------
gabi25 (Camelia)
Rares Petru (04.07.2002) si Daria Maria (17.05.2006)
-----------------------------------------------------------------------

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Vad ca nu se inghesuie nimeni!
Unde sunteti mamicilor?Eu n-am citit ultimele pagini la capitolul doi asa ca nu stiu ce sa spui decit ca eu`s mai lesinata zilele astea.nu prea intru pe net ziua,iar seara doar putin.
Sper ca sunteti bine!
Noi am avut aseara o repriza de dureri de burta si voma(Israa).cica e un virus pe la gradinita.din fericire acume bine,nu a mai vomat si nu a facut diaree cum prevesteau educatoarele.
Ma duc sa mai citesc din urma!Sanatate la pitici si la mamici.

Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas

www.flickr.com/photos/moodyamira2" target="_blank">Pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Hai ca ma inghesui eu Hannen ca de mult nu m-am mai inghesuit pe aici.
Am intrat din nou in normal...adica s-a terminat si vacanta mea. Sincera abia am asteptat sa reincep, o saptamana singura de dimineata si pana seara cu mancat, bagat in pat singura toti 3 piticii mi-a ajuns. Uff sa nu sariti pe mine dar m-au terminat. dom'le da urla ai mei copii de-ti vine sa-ti iei lumea in cap. Mai nou si David cel mare e tare neascultator, tot cu NU o tine si EU VREAU.
La noi cei mari dorm impreauna, e la fel cum zici tu Katik se tot scola cu diferite motive. DE cand merge la gradi David si nu mai doarme dupamasa e kaput.......imediat e adormit. Cea mica adoarme deobicei singura fara probleme.

....am imbracat teroristii sa iesim la joaca, nu mai au rabdare si sunt mirlaiti ca deobicei.

V-am pupat

Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alincic spune:

Hai sa ma inghesui si eu pe aici,printre mamici.
Nioleta,cit are cel marisor?cred ca te simti adormita ca la orice inceput de sarcina,poate niste vitamine te-ar ajuta?
Ai sa vezi ca la inceput ti se pare greu,dar dupa ce iti formezi un program,va fi mai usor. si o sarcina usoara.
Hannen,vezi ca iti creste parul pina ne arati noua pozele
Mira,bine ai revenit cu "picioarele pe pamint"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marimar spune:

Buna mamici,
va regasesc la un nou capitol , ma bucur !!

Am ajuns si noi dupa 30 de ore de zbor, copiii cuminti totusi pt asa un tur de forta ! Inca ne revenim cu fusul orar...
Noi sintem in Bucuresti acum, frumos impresionati de parcurile de joaca, profitam si de stagiunea teatrala si mergem la 2 piese pt copii in week-end.

va pupam

-------
Alaptati cit de mult, incepeti diversificarea de la 6 luni si mare atentie la ce alimente dati copilului!
Nu va jucati, repercursiunile in timp pot sa fie iremediabile !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

Salutare fetelor si bine v-ma regasit la un nou capitol!
Nu prea am mai apucat sa scriu saptamana in ultima vreme. Copiii mei au inceput cresa amandoi si am avut multeee emotii(desi Eduard mergea de anul trecut). Eric s-a adaptat foarte repede, nu mai plange deloc. In noiembrie probabil voi incepe serviciul, asta fiind si motivul pentru care l-am dat si pe cel mic la cresa. Am tot sperat ca apare bb3 si voi sta acasa in continuare dar vad ca nu vrea. Asa, cred ca va mai intarzia un pic, macar cateva luni sa merg la munca fara bebe la bord(dupa 3 ani si jumatate de stat acasa).
marimar, bine ai venit la Bucuresti!
Va pup pe toate si va doresc un sfarsit de saptamana cat mai reusit!

Cornelia, mama sefilor Eduard(21.06.2004) si Eric(13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

'Neata fetelor. Ce liniste e pe aici.
Eu sunt acasa cu Eric, a racit deja la cresa. E plin de muci, tuseste si azi noapte nu prea a dormit. Sper sa nu ia si Edi si sa nu ajungem la antibiotic.
Va doresc o saptamana cat mai buna si pupici multi la puiuti.

Cornelia, mama sefilor Eduard(21.06.2004) si Eric(13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

MArimar, unde la teatru? vreau si eu

mamica de patru copilasi : Stefan (18 ian. 2007) , Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

cornelia, multa sanatate piticului! si a mea a racit la 4 zile dupa ce am dus-o la cresa (numai ca avea atunci 2 ani). in primul an a dus-o tot asa, din raceala in raceala, din antibiotic in antibiotic
mira, si la mine parca s-a sucit totul cu susul in jos. toata lumea e suparata. fata nu asculta nimik (ieri mi-a spus educatoarea ca nu a ascultat-o deloc si a pedepsit-o), robi miriie non-stop, o fi dinti, nu stiu. sotul a plecat in delegatie la bucuresti, deci sunt pe baricade

Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Buna fetelor!
In sfarsit am reusit si eu sa prind putin timp si am intrat sa vad ce mai faceti. Am reusit sa citesc din urma si ma grabesc sa va scriu cat mai am timp.
In primul rand le urez bun venit fetelor noi si ma bucur tare mult ca suntem din ce in ce tot mai multe mamici fericite pe aici. Am vazut pozele pe care le-ati postat: Oana, Mira, Mik, sunt superbe, la fel ca voi.
Marimar va doresc vacanta placuta, ma bucur pentru voi ca aveti atata concediu, sper sa va distrati si sa va si relaxati.
Noi am avut o saptamana destul de grea, cu pregatiri pt. scoala, pentru gradi, Bogdan este cl. I, este ceva nou pentru el si pentru noi si pana ne-am acomodat, organizat cat de cat a cam durat. Vreau sa va spun ca este foarte incantat de scoala, mai putin de mancare (este la program prelungit, pana la ora 16). Asa ca acum teoretic ar trebui sa fiu mai libera cat sunt ei plecati, dar inca mai am mult de lucru prin casa, sper sa termin zilele astea si sa mai am timp putin si pentru mine. Vlad este incantat si el ca este grupa mijlocie, este mare acum si incearca sa fie cat mai independent. Iar Alexandru este tare incantat ca merge singur, cade destul de des, dar se ridica si o ia de la inceput. Sambata facem chef mare, implineste un an, am deja copii mari. Daca aveti idei de meniu pt. ziua lui Alexandru, cred ca vom fi in jur de 25 de persoane. In general fac salata de vinete, oua umplute, platou rece, salata de icre, de cartofi, plus praji si tort. Dar daca aveti alte idei... vi-as fi recunoscatoare.
Vroiam sa va intreb cum procedati dimineata cu copii, cu trezitul, cum ii faceti sa se grabeasca? Ai mei se misca tare greu si se mai si pun la joaca cu Alexandru si nu mai stiu cum sa-i fac sa se grabeasca. Aveti vre-o metoda? Cum procedati voi? Va treziti inaintea copiilor? Ca la noi suna ceasul si apoi ma grabesc sa-i trezesc, dar ma gandeam ca poate daca m-ar vedea imbracata pe mine ar fi altfel.
Nu am mai avut timp nici de citit, dar sper sa apuc cat de curand.
Doresc multa sanatate bolnaviorilor si bolnavioarelor si sper sa ne auzim cat de curand.

Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga
http://community.webshots.com/user/mcrmiki
Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

miha, felicitari pt. micul student la litere!!!!si pt. cel harnicutz de la grupa mijlocie!!!!
la noi, eu ma trezesc bine mai devreme, ma duc la fata, o trezesc ca sa aiba timp sa se intinda, sa se trezeasca. la noi fata face concurs cu tati, cine se imbraca primul, cine bea tot lapticul etc.sunt gata relativ repede. la ora aia robi inca doarme
unde este bogdan la scoala, ca spui ca-i cu program prelungit. tare ma intereseaza, pt. krisztina cind o fi dar de acum trebuie sondat terenul?

Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Poze noi

Mergi la inceput