Mamici fericite cu mai multi copilasi (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marimar spune:

Adita,
noi am fost la teatru de papusi la Ion Creanga si la Tandarica.Am vazut Pacala si Capra cu Trei Iezi, au fost foarte incintati copiii si noi la fel si vrem sa mai mergem.
M-as bucura sa veniti si voi si sa ne vedem!!
Probabil peste o saptamina caci miine mergem pina in Austria o saptamina.

Fetelor din Bucuresti, noi ne plimbam zilnic prin parcul din Titan, daca vreti m-as bucura sa ne intilnim !

-------
Alaptati cit de mult, incepeti diversificarea de la 6 luni si mare atentie la ce alimente dati copilului!
Nu va jucati, repercursiunile in timp pot sa fie iremediabile !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bagoiu spune:

Marimar, astept sa reveniti, noi stam exact langa parcul Titan

Irina & trupa

Ceea ce la oameni nu este cu putinta la Dumnezeu este cu putinta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Kati Bogdan este la sc. gen. nr. 16, pe str. Bucuresti, am inteles ca cl. I si II au prioritate la program prelungit, iar cand sunteti in ultimul an de gradi cred ca ai putea deja sa mergi sa te interesezi de scoala, deoarece sunt multi parinti care opteaza pt. aceasta scoala din cauza programului prelungit. Acum sunt 6 clade de a-I-a, iti dai seama cati copii sunt. Dezavantaje sunt ca este scoala destul de veche, fara pre multe modificari, arata aproape ca pe vremea noastra, dar sper sa se mai modernizeze.
Am uitat sa va pove ceva, asta ca sa va dati seama mentalitatea romanului. Duminica dupamasa am plecat cu totii sa ne plimbam cu rolele. Am lasat masina in parcare la Mall, ne-am echipat cu rolele, Vlad cu bicicleta si Alexandru in carucior si am plecat pana in parcul Botanic la plimbare pe pista de biciclete. Nu vreau sa va spun cum se uita lumea la noi, parca eram extraterestrii, toti din masinile care treceau pe langa noi se uitau dupa noi. Ideea este ca ne-am simtit extraordinar de bine, ne-am distrat cu totii, ceea ce m-a deranjat a fost ca daca eram in alta tara, cu alta mentalitate nu mai eram asa priviti. Dar princilalul important este ca ne-am distrat.

Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga
http://community.webshots.com/user/mcrmiki
Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

miha, multumesc mult de info. pina acum chiar acolo ne-am gindit s-o dam. si sotul a facut tot acolo. am inteles ca mai este program prelungit si la colegiul banatean. o sa vad si acolo, pina acum inclin catre gen.16, e si mai aproape de noi.citi sunt intr-o clasa? si cit costa pe luna?scuze de interogatoriu dar incep deja sa fac sapaturi
super fain v-ati distrat. felicitari! cit despre mutre, ce sa zic, ca la romanica


Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Miha, poti sa mai faci pentru masa ta o salata de orez si porumb, salata de cartofi o poti declina in mai multe variante (cu ton sau cu peste afumat sau cu parizer), salata de rosii cu si fara ceapa ca sa mearga bine cu ceea ce pui pe masa.
Ca tot intrebi : nici eu nu am solutie pentru grabit piticii, mai ales ca cel mijlociu se misca cu incetinitorul. Ii scol mai devreme si ma tip la ei daca e cazul.

Sanatate la copilasii bolnaviori !




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

Marimar, si noi putem ajunge in titan. si vrem si la teatru, cumva ne-om vedea noi

mamica de patru copilasi : Stefan (18 ian. 2007) , Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

deoarece subiectul nu se mai incadreaza la tematica subforumului "Parintii intreaba" am considerat ca aici este cel mai bine sa stea.
o seara placuta tuturor!

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Vad ca s-a mutat subiectul, l-am cautat ceva pana l-am gasit.
Kati vad ca deja te intereseyi, dar mai aveti ceva pana la scoala. Nu stiu cat vom plati pt. program prelungit, dar masa este momentan 5 lei.
Mik cum se face salata de orez cu porumb? In legatura cu trezitul de dimineata, de aia va intreb cum este la voi pentru ca nu mai vreau sa ma enervez si sa tip la ei, mi se pare tare nasol sa plece de acasa de dimineata certati si iritati, ma gandesc ce nasol mi-ar fi in locul lor. Am sa mai citesc in cartea supernanny si va spun si voua ce scrie acolo, daca gasesc ceva in legatura cu aceasta problema.
Ce mai faceti fetelor? Cele care nu ati mai scris de mult?
Multa sanatate tuturor!

Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga
http://community.webshots.com/user/mcrmiki
Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Mai astept idei de meniu, va roooooooooooog. Multumesc.

Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga
http://community.webshots.com/user/mcrmiki
Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

na ca n-am mai stiu de unde sa va iau
miha, multumesc. inseamna ca e la fel pretul cu cel de la gradi. mai "rumegam" problema.
cit despre meniu, nu prea stiu. in situatii din astea apelam la un prieten care are un fast-food si ne pregateste acolo tot felul de bunatati (de obicei merg pe mina lui).


Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Poze noi

Mergi la inceput