Zuzele (acum mamici) in bucatarie

Zuzele (acum mamici) in bucatarie | Autor: docdecap

Link direct la acest mesaj

Fetele , uite un spatiu pentru noi sa ne facem de cap ca niste gravidute pline de pofte si idei ce suntem.

va pup,

Monica 23+

Life's a beach
pisoi in lucru
www.flickr.com/photos/monicu/sets/" target="_blank"> poze de tot felu'

EDIT:cum inte timp avem bebei mari, trebuie sa le gatim si lor chestii . hai cu idei, ca e loc destul!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

Ca bine zici Monica, ai facut un lucru bun cu acest capitol, si eu am destule kilograme din conformatie de mica, dar eram o pofticioasa acum sunt o super pofticioasa, aseara in carrefour imi luasem masline fara sambur si ma plimbam pe acolo cu punga in mana cum sa-r plimba unu cu alunele se cam uita lumea dar noroc ca se mai vede burticu si na

Louiza 21s + 60%
candvine

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze cununie, nunta, luna de miere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

buna fetele, excelenta ideea, daca ne vine de mancaruri, pofte uite-aici.
Slaba activitate pe aici, s-ar putea, sa nu stie fetele sa ajunga aici.
Apropo cum se ajunge? Eu a trebuit sa ma intorc la pagina unde ai pus linkul (13) si saintru de acolo direct. Altfel nu se poate?
Ati incercat ulei de masline cu paine prajita calda si daca va place si cu usturoi mmmhhmmm.


Carmen mami de Mihai 24.8.99 ; 19+,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matgravidut spune:

fetelor... mie mi se scurge stomacelul dupa niste varza acra.

Aseara am fost la un restaurant unguresc si am mancat gullas... a fost yammy yammy. apoi am avut felul 2 snitele. mmmmm O minunatie.

Hai ca mi-am facut singura pofta... acum merg pana jos la magazin sa cumpar o ciocolata alba.. ca si la aia mi-a stat capu'.

Monica-Matz 20+ cu Andreea Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

fetele, ma bucr sa vad ca va place ideea, o sa fac link la prima pagina pentru "ce mai mananca zuzele" sa fie mai usor de gasit!!

Eu am dat iama in Crema de zahar ars, au la carrefour una chiar buna, nu mai stau de fundul ei, e exact asa cum as face-o eu!!

Plus: semintele de floarea soarelui oare ingrasa mult? adica stiu ca nu ma hranesc prea tare din ele, dar seara, cand stau sa-mi curga balutele din gura de pofta, ma ametesc cu niste seminte. Bomboane agricole, bune baieti, ca alunele, baieti!!!

va pup si trec la niste cartofi prajiti, am facut pauza, dar acum nu se mai poate!!

Monica 23+

Life's a beach
pisoi in lucru
www.flickr.com/photos/monicu/sets/" target="_blank"> poze de tot felu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

quote:
Originally posted by kossir

buna fetele, excelenta ideea, daca ne vine de mancaruri, pofte uite-aici.
Slaba activitate pe aici, s-ar putea, sa nu stie fetele sa ajunga aici.
Apropo cum se ajunge? Eu a trebuit sa ma intorc la pagina unde ai pus linkul (13) si saintru de acolo direct. Altfel nu se poate?
Ati incercat ulei de masline cu paine prajita calda si daca va place si cu usturoi mmmhhmmm.


Carmen mami de Mihai 24.8.99 ; 19+,



carmen, poti intra pe link la Toate forumurile de pe DC si la liste de discutii ai categoria "la bucatarie". e, daca scriem des, il gasim pe prima pagina acolo, daca nu, mai cautam.
Am rugat cine face capitol nou sa-l puna pe prima pagina link-ul, desi nu cred ca aici se va umple asa repede, asa ca merge si adaugat in Favorite sau Bookmarks pe calculatorul tau.


Monica 23+

Life's a beach
pisoi in lucru
www.flickr.com/photos/monicu/sets/" target="_blank"> poze de tot felu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen e spune:

Monica si eu am pofta de crema de zahar ars si am vrut sa iau din carrefour dar nu mi-a placut cum arata, daca zici ca e buna o sa iau si eu.

cum creste
Carmen 20 + David Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca.Diana spune:

Buna dimineata fetele! M-am trezit cu o pofta imensa de salata de icre cu ceapa asa ca nu postez la odisee, ca nu vreau sa supar pe nimeni.

Nu vreau sa cumpar negro sau cine stie ce alta minunatie. Vreu sa mi le fac singura. Dar cum se fac? Si ce fel de icre sunt foarte bune? Si de unde iau icre proaspete din Bucuresti? (stau in zona 1 Mai). De ce salata de icre facuta de mama e intotdeauna foarte sarata? Pe ea nu pot sa o intreb acum ca e plecata pentru 2 saptamani din tara. Asa ca o sa va pisez pe voi la cap in absenta ei, nu va suparati?



Anca D.

20+ Luca Alexandru
http://bd.lilypie.com/LeePp3.png
http://www.flickr.com/photos/ancadiana/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca.Diana spune:

Carmen e buna crema de zahar ars de la Carrefour. Am papat si eu, dar acum un an.

Anca D.

20+ Luca Alexandru
http://bd.lilypie.com/LeePp3.png
http://www.flickr.com/photos/ancadiana/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen e spune:

Anca mersi daca azi am pofta de dulce sigur imi trimit sotul sa imi ia crema de zahar ars.
Eu nu am mai facut icre demult si nu mai stiu reteta exact dar daca vrei o caut si isi spun.
Ale mamei tale probabil ca ies sarate pt ca sunt tinute la borcan cu sare multa, asa se tin icrele, parca sa nu se strice. Si soacramea la fel le tine si cand face ies potroaca.
Cred si in carrefour au icre proaspete daca vrei sa cumperi.

Eu astazi o sa fac supa cu taitei de casa si salata de vinete , la felul doi inca nu m-am hotarat , dar poate imi dati voi idei.

Pupici

cum creste
Carmen 20 + David Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Cum e crema de zahar ars?Eu nu-mi aduc aminte

Ce ziceti de niste pastrav fript cu mamaliga si mujdei? diseara i-mi trimit sotzu' dupa peste


+22 sufletelele mele

Atat mai avem

http://www.flickr.com/gp/12633231@N05/Tj0xtE

Mergi la inceput