Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  La bucatarie

Zuzele (acum mamici) in bucatarie

(5 voturi)
Pagina urmatoare

Vezi toate retetele
Adauga si tu o reteta!
Biscuiti dulci umpluti cu ciocolata si alune * Biscuti dulci cu fructul pasiunii * Prajiturele cu cardamom * Tiramisu Cheesecake * Gogosi coapte * Tort negresa * Rulada cu mango si fructul pasiunii * Negresa simpla cu nuci *
Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 17

docdecap
docdecap

1529 Mesaje

Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Visiteaza pagina lui docdecap  Trimite mesaj Yahoo lui docdecap Adauga semn de carte la mesaj Trimite docdecap un Mesaj Privat  Reply with Quote

Zuzele (acum mamici) in bucatarie

Fetele , uite un spatiu pentru noi sa ne facem de cap ca niste gravidute pline de pofte si idei ce suntem.

va pup,

Monica 23+

Life's a beach
pisoi in lucru
poze de tot felu'

EDIT:cum inte timp avem bebei mari, trebuie sa le gatim si lor chestii . hai cu idei, ca e loc destul!!
      (0 aproba) (0 dezaproba) |

Editat de - docdecap on 29/10/2008 21:36:57
zeririlouiza
zeririlouiza

1336 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luizeririlouiza Adauga semn de carte la raspuns Trimite zeririlouiza un Mesaj Privat  Reply with Quote
Ca bine zici Monica, ai facut un lucru bun cu acest capitol, si eu am destule kilograme din conformatie de mica, dar eram o pofticioasa acum sunt o super pofticioasa, aseara in carrefour imi luasem masline fara sambur si ma plimbam pe acolo cu punga in mana cum sa-r plimba unu cu alunele se cam uita lumea dar noroc ca se mai vede burticu si na

Louiza 21s + 60%
candvine

poze cununie, nunta, luna de miere

Mergi la inceput
kossir
kossir

1031 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luikossir Adauga semn de carte la raspuns Trimite kossir un Mesaj Privat  Reply with Quote
buna fetele, excelenta ideea, daca ne vine de mancaruri, pofte uite-aici.
Slaba activitate pe aici, s-ar putea, sa nu stie fetele sa ajunga aici.
Apropo cum se ajunge? Eu a trebuit sa ma intorc la pagina unde ai pus linkul (13) si saintru de acolo direct. Altfel nu se poate?
Ati incercat ulei de masline cu paine prajita calda si daca va place si cu usturoi mmmhhmmm.

Carmen mami de Mihai 24.8.99 ; 19+,
Mergi la inceput
matgravidut
matgravidut

605 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimatgravidut Adauga semn de carte la raspuns Trimite matgravidut un Mesaj Privat  Reply with Quote
fetelor... mie mi se scurge stomacelul dupa niste varza acra.

Aseara am fost la un restaurant unguresc si am mancat gullas... a fost yammy yammy. apoi am avut felul 2 snitele. mmmmm O minunatie.

Hai ca mi-am facut singura pofta... acum merg pana jos la magazin sa cumpar o ciocolata alba.. ca si la aia mi-a stat capu'.

Monica-Matz 20+ cu Andreea Bianca
Mergi la inceput
docdecap
docdecap

1529 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui docdecap  Trimite mesaj yahoo luidocdecap Adauga semn de carte la raspuns Trimite docdecap un Mesaj Privat  Reply with Quote
fetele, ma bucr sa vad ca va place ideea, o sa fac link la prima pagina pentru "ce mai mananca zuzele" sa fie mai usor de gasit!!

Eu am dat iama in Crema de zahar ars, au la carrefour una chiar buna, nu mai stau de fundul ei, e exact asa cum as face-o eu!!

Plus: semintele de floarea soarelui oare ingrasa mult? adica stiu ca nu ma hranesc prea tare din ele, dar seara, cand stau sa-mi curga balutele din gura de pofta, ma ametesc cu niste seminte. Bomboane agricole, bune baieti, ca alunele, baieti!!!

va pup si trec la niste cartofi prajiti, am facut pauza, dar acum nu se mai poate!!

Monica 23+

Life's a beach
pisoi in lucru
poze de tot felu'
Mergi la inceput
docdecap
docdecap

1529 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui docdecap  Trimite mesaj yahoo luidocdecap Adauga semn de carte la raspuns Trimite docdecap un Mesaj Privat  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kossir

buna fetele, excelenta ideea, daca ne vine de mancaruri, pofte uite-aici.
Slaba activitate pe aici, s-ar putea, sa nu stie fetele sa ajunga aici.
Apropo cum se ajunge? Eu a trebuit sa ma intorc la pagina unde ai pus linkul (13) si saintru de acolo direct. Altfel nu se poate?
Ati incercat ulei de masline cu paine prajita calda si daca va place si cu usturoi mmmhhmmm.

Carmen mami de Mihai 24.8.99 ; 19+,

carmen, poti intra pe link la Toate forumurile de pe DC si la liste de discutii ai categoria "la bucatarie". e, daca scriem des, il gasim pe prima pagina acolo, daca nu, mai cautam.
Am rugat cine face capitol nou sa-l puna pe prima pagina link-ul, desi nu cred ca aici se va umple asa repede, asa ca merge si adaugat in Favorite sau Bookmarks pe calculatorul tau.

Monica 23+

Life's a beach
pisoi in lucru
poze de tot felu'

Editat de - docdecap on 14/09/2007 22:57:57
Mergi la inceput
carmen e
carmen e

418 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicarmen e Adauga semn de carte la raspuns Trimite carmen e un Mesaj Privat  Reply with Quote
Monica si eu am pofta de crema de zahar ars si am vrut sa iau din carrefour dar nu mi-a placut cum arata, daca zici ca e buna o sa iau si eu.

cum creste
Carmen 20 + David Alexandru

Editat de - carmen e on 15/09/2007 09:41:12
Mergi la inceput
Anca.Diana
Anca.Diana

730 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Anca.Diana  Trimite mesaj yahoo luiAnca.Diana Adauga semn de carte la raspuns Trimite Anca.Diana un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buna dimineata fetele! M-am trezit cu o pofta imensa de salata de icre cu ceapa asa ca nu postez la odisee, ca nu vreau sa supar pe nimeni.

Nu vreau sa cumpar negro sau cine stie ce alta minunatie. Vreu sa mi le fac singura. Dar cum se fac? Si ce fel de icre sunt foarte bune? Si de unde iau icre proaspete din Bucuresti? (stau in zona 1 Mai). De ce salata de icre facuta de mama e intotdeauna foarte sarata? Pe ea nu pot sa o intreb acum ca e plecata pentru 2 saptamani din tara. Asa ca o sa va pisez pe voi la cap in absenta ei, nu va suparati?

Anca D.

20+ Luca Alexandru
http://bd.lilypie.com/LeePp3.png
http://www.flickr.com/photos/ancadiana/
Mergi la inceput
Anca.Diana
Anca.Diana

730 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Anca.Diana  Trimite mesaj yahoo luiAnca.Diana Adauga semn de carte la raspuns Trimite Anca.Diana un Mesaj Privat  Reply with Quote
Carmen e buna crema de zahar ars de la Carrefour. Am papat si eu, dar acum un an.

Anca D.

20+ Luca Alexandru
http://bd.lilypie.com/LeePp3.png
http://www.flickr.com/photos/ancadiana/
Mergi la inceput
carmen e
carmen e

418 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicarmen e Adauga semn de carte la raspuns Trimite carmen e un Mesaj Privat  Reply with Quote
Anca mersi daca azi am pofta de dulce sigur imi trimit sotul sa imi ia crema de zahar ars.
Eu nu am mai facut icre demult si nu mai stiu reteta exact dar daca vrei o caut si isi spun.
Ale mamei tale probabil ca ies sarate pt ca sunt tinute la borcan cu sare multa, asa se tin icrele, parca sa nu se strice. Si soacramea la fel le tine si cand face ies potroaca.
Cred si in carrefour au icre proaspete daca vrei sa cumperi.

Eu astazi o sa fac supa cu taitei de casa si salata de vinete , la felul doi inca nu m-am hotarat , dar poate imi dati voi idei.

Pupici

cum creste
Carmen 20 + David Alexandru

Editat de - carmen e on 15/09/2007 10:31:38
Mergi la inceput
Ginger00
Ginger00

990 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiGinger00 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Ginger00 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Cum e crema de zahar ars?Eu nu-mi aduc aminte

Ce ziceti de niste pastrav fript cu mamaliga si mujdei? diseara i-mi trimit sotzu' dupa peste

+22 sufletelele mele

Atat mai avem

http://www.flickr.com/gp/12633231@N05/Tj0xtE
Mergi la inceput
Pag. din 17 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com