Rahova sau apropiere (31)

Rahova sau apropiere (31) | Autor: andre_ea

Link direct la acest mesaj

Hai la vorbit. Vechiul capitol e aici



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005
Delu Prichindelu'

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MIRCLAU spune:

multumim andreuca

MIRE MAMA DE BAIAT NAZDRAVAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
andre-ea multumim de capitol nou
off...aveti grija de voi si de copilashi...multa sanatate si si la mamici si la bbici
noi ne kuptam cu cojile de la jupuitura de pe fatza, se scarpina si si le rupe azi tre' sa stau de capul ei ca altfel ii raman semne
eu l-am pregatit pe alex de gradi si acum hibernez fiindca manarica am facut de ieri
si o zi buna


ps.super tare faza cu cubul de gheatza din varful nasului luk pisi

monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Vio, am citit ce-ai scris la capitolul trecut, dar iti raspund aici.
Sper sa nu ajung la pneumonie, desi haraie gatul cam rau. Daca in 2 zile nu trece promit sa ajung la medic.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005
Delu Prichindelu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

bravo andreea,asa sa faci...sa nu stai ca mine,ca eu am fost fraiera cred ca am avut mai mult de 5-6 raceli si le tineam lant
monica cine s-a julit pe fata? ruxi?!
n-am citit....
nici noi nu mai facem mancare ca am facut ieri.....acum tot pregatim "friganele" ca Mihnea e disperat dupa ele,noroc ca se fac repede
aseara taica-su a vazut ca se pricepe sa sparga si ou si stie reteta si eu i-am zis ca e bine sa stie ca mai tarziu o sa-si ajute nevasta,dar el nu e prea incantat ca cica ce vreau sa-l fac bucatar?!...ca o sa vad eu mai tarziu(cand o fi el insurat adica) si ca nu o sa mai fiu asa de incantata....
i-am spus ca nu cred ca imi voi schimba mentalitatea,ca daca eram asa nu-l invatam deloc!!!
asa,aseara i-am dat banutii lui Dory pt Doina,sper sa se stranga cat mai multi si sa poata lua aparatele!!!



Vio,mamica de viitor "avionar"
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Eu acum am culcat fata si am reusit sa-mi aduc si eu ceva sa mananc aici la calc. Dimineata am iesit afara, am avut putina treaba la banca, apoi ne-am oprit la cumparaturi iar cand am venit acasa, am copt niste ardei capia si am facut niste carne la cuptor.
Andreea, acum am citit ce ai scris pe forum , iti trimit si eu un pm cu nr. meu de tel.
Eu aseara ia-m luat Alexei Septilin dar nu a fost incantata de gustul pe care il are...sa vedem astazi, poate ii place mai mult ca ieri , iar aseara a fost a doua sapt. de cand am inceput sa-i dau si oscilococcinum...,sper sa nu mai racim deloc anul asta, sau macar in faze cat mai usoare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

dory, vad ca cris nu apare pe nicaieri, sunt sigura ca si ea ar da niste banuti pentru Doina(si la mirela -barbye am dat amandoua) da-i tu un mesaj pe telefon sau andre-ea ca si tu-l ai si pe-al ei si pe-al lui andreap, viovio...poate reusim sa ne mobiizam...repet nu trebuie mult ca se aduna incet, incet...
vio, si ref mihnea si bucataria... lasa ca e bine sa stie nu neaparat pentru sotie...asa pentru el...uite sotul meu stie sa faca de toate...nu de la soacra-mea ca ea saraca l-a tinut ca-n puf venea acasa din orash sa-i incalzeasca mancarea din frigider ...dar la un moment dat a stat singur cateva luni si sa vezi ce-a invatzat sa faca papica gatita...ba mai mult... m-a invatzat si pe mine(ca nici eu nu stiam din acelasi motiv...ma tinuse mama prost zicea ca eu am de invatat ...lasa ca face ea )
Dory, ce mancarica buna ai facut... eu am facut de ieri fasole iahnie cu carnaciori si costita( nu-sh ce-am ca inainte nu aveam pofta de fasole asa des...cred ca mancam o data pe an)



monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Andreea, nu ti-am mai dat pm cu nr. meu de tel., pt ca nu mi-a mers pm-ul..., mai incerc acum.In seara asta nici o sansa sa iesim afara ca bate vantul ft. tare, iar noi tocmai am venit de afara, am fost repejor sa cumparam lapte ca am uitat dimineata sa cumpar si pana la posta caci mi-au venit coletele de la Dove .
Monica astept sa vad ce zice andreea, poate ia dat ea deja mesaj Cristinei..., sa nu o stresam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

oricum o stresam nitel da' ne iarta ea ca-i fata buna

monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Andreea, am reusit sa-ti trimit pm,
Monica , astazi nu am facut decat niste carne (piept de curcan) la cuptor si am copt niste ardei capia (am facut si pt. noi cu otet sa mancam acum, si am bagat si la congelator pt. la iarna).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

dory, am vazut ca nu poti trimite pm si i-am dat si eu pm andreei(mamica lui tudor) cu nr tau de tel
eu sunt pur si simplu innebunita dupa capia copt

monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri

Mergi la inceput