Rahova sau apropiere... (30)

Rahova sau apropiere... (30) | Autor: aissa

Link direct la acest mesaj

Rahovistele:
aissa (19.12) mami de Ale (30.09.2004)
anangel-lexi mami de Maria Cornelia(20.09.2006)
anculina
andreap mami de Maria (7.11.2004)
andre_ea (22.01) mami de Tudor (10.08.2005)
alinutzaa (11.04)
cgaby
cristinaT
Dory232002 (12.11) mami de Alexa (20.10.2005)
kris
mama_lui_alin
Miag mami de Roli
MIRCLAU (27.01) mami de Andi (10.09.2005)
miha
miria cristina (17.04) mami de Maria Damiana (05.11.2004)
Monica-Elizabet (29.10) mami de Alex (7.06.2001) si Ruxi(16.12.2004)
Preda-Vicky
ralcat mami de Mihai Cristian (27.10.2005)
turttle
viovio mami de Bianca (22.12.2004)
violeta69 mami de Mihnea (8.06.2000)


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

, Cristina, multumim de schimbarea capitolului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Ete na, multumiri. Am profitat si eu ca azi n-am avut sefa si am putut sta nitel mai mult pe net.
Andre_ea vreau poze nene, unde esti? De ce nu ne scrii impresii ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preda_vicky spune:

dupa o absenta indelungata (mai mult sau mai putin motivata)
Am fost in concediu 4 sapt. minunate, din care 1 sapt. am fost la mare, la Eforie Nord. A fost super, doar apa murdara rau.
Am reinceput serviciul, m-au scos din birou ca se zugraveste, rezulta: mizerie, praf, nervi si tot tacamul, ca deh, sunt proaspat venita dupa odihna
In rest, fi-miu al mare a luat si Bac-ul si ex. auto (ambele cu brio), cel mic e inscris la sc. 126 (in spatele blocului), sper sa am noroc de o invatatoare buna, de la gradi nu mi-au dat nici adeverinta nici fisa psiho-ped. (stii tu Vio despre ce vb, ca am urmarit topicul tau, chiar dak nu am mai scris pe-aici), pe motiv ca a lipsit prea mult. Oricum, eu dusesem la scoala restul actelor, dak zice ceva cineva ca nu le am si pe-astea, vad atunci cum ma descurc.
In rest, i-am luat role pustiului si cand e vreme prielnica (nu tu canicula, nu tu ploaie) ne luptam prin parcul Carol cu ele.
Ne agitam sa ne facem o casuta a noastra, de fapt casuta o avem dar tb reparata si cu multiple imbunatatiri, ca e casa batraneasca, nelocuita de vreo 15 ani. Sa terminam cu actele (succesiune) si pe urma mai vedem.
Cam astea sunt noutatile, pe scurt.
la toate rahovistele.


http://community.webshots.com/user/viki39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
wow, avem "casutza" nou...multumim cris si lume noua...vicky bine ai revenit...
felicitari baiatului cel mare si spor la invatzat cu mersul pe role piticului...
Dory, ieri am vazut o reteta la tv si am facut-o si eu(fiindca mi s-a aprut tare haioasa si simpla) a mancat alex de-a spart desi nu ma asteptam...se numeste "pasta colorida"
am pus paste fainoase din acelea colorate in spirala(unele sunt albe, altele verzi...cica cu spanac, altele portocalii...cu gust de morcovi)...buuunnn...se fierb astea in apa cu putina sare si se scurg apoi se trec prin jet de apa si se lasa de-o parte.
separat, o ceapa, un morcov se dau pe razatoarea mare, 1/2 ardei gras roshu, jumatate ardei gras verde se taie cubuletze cam de 1/1 cm, 1 dovlecel taiat cubuletze tot asa de 1 cm,o rosie fara piele taiata cubulete, eu am pus iar si cateva boabe de porumb ca m-am gandit ca nu are ce sa strice desi tipul ala nu pusese...se calesc toate legumele in putin ulei apoi se adauga apa cat sa le acopere si se lasa la fiert cca 15-20 de min pana scade apa si se fierb legumele... se adauga sare dupa gust se presara oregano si se adauga si pastele colorate si se amesteca incet sa nu se sfarame...se mai lasa 2-3 min sa dea in clocot si gata!...iti spun au iesit o nebunie...nu l-am vazut pe alex sa manance legume cu atata pofta in viatza lui...ii luase fatza erau atatea culori in farfurie si l-au pacalit pastele alea...
eu le-am pus ca garnitura langa o fripturica de pui la gratar si au mers f bine...mai am si pentru astazi sper sa aibe acelasi succes
va pup pe toate


monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

VIKI, BINE AI REVENIT PRINTRE NOI, SA NE Scrii mai des , SI FELICITARI PT. TOATE REUSITELE.
mONICA, INTRADEVAR PARE SIMPLA RETETA TA, SI CRED CA ESTE GUSTOASA CA NU ARE DE CE SA NU FIE...poate o sa o fac si eu.
Scuze de scris dar este alexa prin preajma mea si imi este lene sa scriu din nou .
Noi am fost pe afara mai devreme si ne-am intors ca purceii de murdare.Alexa a cazut de 2 ori si nu va spun ce era pe ea..., si bineinteles si pe mine, noroc ca eram in fata scari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Dory si acum e bine ca inca e cald afara dar cand o veni toamna si o sa fie frig si ploaie si ei se cad si se uda atunci sa vezi ce dragutz e

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Nici nu vreau sa ma gandesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

m-am uitat la un filmuletz simpatic de animatie cu astia mici barnyard(ruxi nu prea a inteles actiunea... ea doar se uita la animatie) dar alex a fost profund impresionat
ma duc sa ma apuc de caneloni...va pup pe toate
somn usor

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preda_vicky spune:

Buna dimineata.
Monica, o sa fac si eu reteta, Dani e topit dupa pastele in spirala, si sunt numai bune pt. regimul lui.
Apropo de desene animate, am vazut Doamna si Vagabondul - part.II. E tare frumos filmul. O sa caut si part.I, sa o vada Dani.
Multumesc pt. felicitari, fetelor.
si haideti la o .


http://community.webshots.com/user/viki39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Neata!
Terminat , si cu una bucata copil treaz la ora asta

Mergi la inceput