Stelutze de ianuarie-februarie 2007 (51)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianamizzi spune:

in 2 ore jumate thea s-a trezit plangand de 3 ori... ce are fratilor ca ma depaseste... o sa inebunesc. a treia oara plans in hohote asa dintr-o data... i-am si scos cerceii acu de frica sa nu o doara naiba aia in urechi, doamne fereste. m-a speriat gata, nu stiu si gata ce are... eu nu vad nici un alb in gura sa fie dinti, nu are nas infundat, nu e de foame, nu are gaze ca nu e de la ce ca a mancat tot aceeasi mancare ca alte dati cand a fost ok... nu stiu. nici n-are rost sa mai adorm ca oricum ma scol in curand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacarm2002 spune:

Messa, daca ne iubesti, vino inapoi! Te rugam frumossss!

Marinar, f frumoase pozele. Imi imaginez cat de frumos a putut fi in realitate. Cum ti s-a parut ca s-a schimbat Emma in perioada in care ai fost in concediu? O vezi mai slaba, mai grasa, mai inalta, mai vioaie, mai, mai, mai...

Aelita, ce frumos ai povestit de Sofia! Asadar i-a priit concediul in Romania: i-au iesit dintisorii si a invatat mersul de-a busilea. Ma rog, s-a lipit si de o raceala.
E bine ca e pofticioasa ca astfel mananca. Am incercat sa o pacalesc pe Eva ca ii mananc mancarea dar imi arunca niste ochiade de tipul: Pofta buna si lasa-ma-n pace!
lore, link-ul cu bavetele nu merge
liuda, sa iti pastrezi stilul propriu si inconfundabil de a scrie mesaje pana trece nr. de mesaje moderate.
Nadiuta, Eva e stirba. Ea spune meme si asta dupa ce vreo sapt. ii spuneam intruna: mama, mama. Chiar afara, cand impingeam carutul sau stateam pe banca tot ii repetam. Si a-nceput sa spuna me-me, dar numai cand vrea sa imi comunice ceva, ce, nu stiu inca, insa daca nu ma mobilizez incepe sa chitaie/
Eli, da' ce concedii frumoase ati avut! Iar tu esti o frumoasa si nu o spun doar eu, ci si Costin care a vazut din intamplare pozele si ma tot intreba cine esti.
Criss, mi se facu parul maciuca cand am citit ce accident a avut Ligia cu fierul de calcat. Nu de sfaturi si recomandari din partea mea ai tu nevoie la ora asta, dar totusi, te rog mult, ai tu grija de fata daca sotul tau nu face fatza. Mai bine las-o sa planga pana oboseste in patut decat sa risti astfel de accidente.
Azi aspiram si lasasem fata in leagan. Era hranita, avea suzeta, jucarii, muzica, nu ii lipseam decat eu. Bineinteles ca incepuse sa chitaie nemultumita. Asa ca s-a gandit Costin sa o ia in brate. Si ca de obicei vine la mine sa ma enerveze ca o tinea nu-stiu-cum si ca fata s-a zbatut si s-a lovit la frunte. Sa ma uit sa vad daca are ceva. Asa m-am enervat si am tipat la el sa lase fata unde o pun eu ca e in siguranta daca el nu e in stare o tina cum trebuie.
Stiu ca am exagerat, dar asa face mereu. O ia si apoi vine sa imi povesteasca ca el facea si fata dregea si sa ii verific eu reflexele. Da' sa ma scuteasca ca nu am mereu chef sa stau sa il perii pe el. Stiu ca nu are niciun chef de fata decat asa, de ochii mei, ca nu ar sacrifica nimic pt ea si cateodata mi se face lehamite sa ma fac ca nu observ. Si asta nu ca ar fi el un rau si un egoist, dar asa a fost crescut si stiti vorba: lupu-si schimba parul, dar naravul ba!
Hai ca la ora asta sunt dar imi trece mie


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacarm2002 spune:

diana, de la dinti trebuie sa fie! Da-o cu ce gel ai prin casa pt dinti. Eu as lua-o si cu mine in pat, dar stiu ca Thea doarme la ea in camera.
mititica de ea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianamizzi spune:

am vazut poze fetelor, va pup pe toate! nu mai zic acuma la fiecare ca si asa ma dor creierii in cap, nu mai am gandurile in ordine.

LILI- doamne ajuta cu maica-ta sa i treaca repde saraca.
fata ai grija cu cainii la bloc, da-i dracu sa i ia hingherii daca se reped pe neasteptate... eu iubesc anumalele, am avut de cand ma stiu acasa si la mama ba caini, ba pisici, ba amandoua odata. da am ramas traumatizata de ma sperii si acu cand latra cainii la mine, de cand s-au repezit 2 caini in acelasi timp si m-au muscat de amandoua picioarele , unu de o parte, alalalt de cealalta. asa in acelasi timp tzac pac ...(eu doar treceam pe straduta, mergeam incet, nu am vazut nici un caine...au sarit asa ca din senin, nu le-a placut de mine ...si nici macar nu sunt tiganca) si se vad urmele si acum, plus ca ma pis pe mine de frica daca latra vreun caine maidanez pe langa mine...
care tine caini sa aibe grija de ei, ca nu e nimeni obligat sa stea cu frica in chiloti cand trece prin fata blocului, ale dracu de bestii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianamizzi spune:

MIHA- sper sa fie cum zici tu, de la dinti cu toate ca eu nu vad nimic urma de dinte... in fin de cateva luni de cate ori face din astea tot dau vina pe dinti sa dau si eu vina pe ceva macar ...
am pus salteaua la ea in camera si cand plange o iau cu mine asa pe saltea si adoarme, sau papa. mai intai incerc sa ii zic asa shhh shhh si o mangai pe cap , daca nu si nu o ridic din patut. mie mi-e frica sa dorm cu ea, oricum nu dorm ca stiu ca e acolo... si daca am luat-o si o singura data acolo tre sa ramana ca nu mai vrea neam inapoi... am trecut si prin asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacarm2002 spune:

Diana, pe Eva o iau in pat pe la 8 ca daca ma culc tarziu dimineata ma trezesc greu (rusine sa-mi fie). Stii ce bine doarmim amandoua? Dar ai dreptate, s-a invatat cu mine in pat si nu o mai pun decat adormita in patut. Iar pana de curand adormea dupa un biberon cu ceai, acum nici nu vrea sa il vada, ma vrea pe mine intinsa langa ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

LA MULTI ANI TUTUROR CELOR CARE POARTA NUMELE PREASFINTEI FECIOARE MARIA. Sa fiti sanatosi/sanatoase, linistiti si impacati alaturi de cei dragi, sa cresteti mari si frumosi daca sunteti miculetzi si Sfanta Fecioara sa va ajute mereu mereu.
Multi pupici!


Dana, eu in nervii facuti ieri cu diverse mesaje, nu am vazut pozele tale. Da si mie un link, te rog mult. Sau le-am vazut? Bai ... m-am dilit complet. Si cu raceala asta sunt naspa rau de tot cu capul.

Eli, fata, tu ai pus pozele alea sa ne enervezi? Pe bune. Esti absolut superba. Ce naiba cauti tu in politie fata? Tu nu vezi ca se tine Rowenta Elite Model Look? Vezi ca te dau absenta, ia fugi! Absolut superba, sincer, de mult n-am mai vazut mireasa asa frumoasa. Sa fiti fericiti si sanatosi ca cu look-ul o aveti aranjata. Si iar am uitat daca te-am intrebat: 1977 din nick-ul tau e anul nasterii? Ca inseamna ca suntem de-o seama. Si io tot atunci, la exact o luna si 2 zile de la cutremur. Bine ca n-am fost de cutremur. :)

Lili, multa sanatate mamaie si tie MULTA putere. Auzi, am si eu o intrebare, o zic incet asa, sa o auzim doar noi. Marian (sa iti traiasca sa fie sanatos ca azi e ziua lui) te ajuta? La tine se gandeste cineva? Eu de cateva luni nu te-am mai auzit sa ai vreun moment din asta de relaxare completa asa .... cam de cand s-a nascut Adam. Mai rezisti? Pe bune te intreb.

Eu am ajuns ca concluzia ca atunci cand eram mici eu sau tati de Matei am papat ceva care daca zic aici cum se numeste imi iau avertisment (si chiar n-am chef de asta azi) si se gaseste in pampersi cand si cand. :) Matei e un copil prea bun nene, ce om fi facut noi sa il meritam? Mananca ceas, la aceeasi ora in fiecare zi, doarme la aceleasi ore, cand se joaca te tavalesti de ras, se mira, vorbeste cu noi, sta cumintel atunci cand nu putem fi langa el, de mancat de vreo saptamana ptiu sa nu-l deochi, a pus doliu pe frigider, inclusiv piureul cu carnita sau ou il rade (senchiu lu' doamna Dianamizzi pt idei). Deci, ce sa va zic. Ca s-a dezvatat si de suzeta? Ma injurati. Deci nu se mai culca cu suzeta, i-o mai dau in timpul zilei asa cand si cand daca e f nelinistit. Seara il pun in pat la 10 si adoarme in drum spre perna, si ne da trezirea la 7. E ceva inimaginabil. Vorba cui a zis (ca ramolita cum sunt nu mai tin minte) daca stiam ca e asa de usor ... macar stateam mai linistita ca de facut mai devreme la mine nu s-a pus pb. M-am laudat destul? Scuze ... m-a luat valul.

Si pentru ca asa mi-a comandat duamna Alinuk si pentru ca tare as vrea sa ne lase in pace unii sa ne vedem de discutiile noastre, iata o noua provocare:

Care credeti ca este cel mai important lucru cu care copilul dvs trebuie sa ramana din educatia pe care i-o faceti? De ce?

Va pupez



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss68 spune:

'Neatza,

Acum ca mi-am baut cafeaua pot sa stau si eu de vorba cu voi.
Mihacarm, apropos de incidentul meu de aseara exact asa i-am zis si eu sotului, ca mai bine o imbolnavesc (acum sunt si racita) decat sa raman fara ea. Si tot restul serii am stat numai su ea in brate. Chiar m-am gandit ca mai bine o tin sa planga in patut ca si asa nu o baga nimeni in seama. Azi dimineata vad ca dupa ce i-am dat san a luat-o el si se joaca cu ea. E constient inseamna ca greseste.
Deci Eva ta s-a smecherit. Am citit ca dupa 6 luni apar ceva schimbari precum teama de straini, teama de despartirea de mama - poate asa se manifesta. Vad ca Ligia adoarme inca singura, dar daca nu o ia somnul cand vrem noi ne striga - in felul ei.

Dianamizzi, si eu de la dinti zic ca este. Si noi ne-am minunat de fata noastra cum a inceput sa planga dintr-o data. Cu dintii deja eram satula, de la 2 luni saliveaza si roade tot ce prinde, gingia nu arata modificata cine stie ce... si dupa o saptamana am simtit un coltisor in gurita ei.

Aseara m-am chinuit sa gasesc link-urile cu pozele din vacanta ale doamnelor Dana, Marinar si Eli. Toate aratati f bine si cred ca ati petrecut de minune. Dana, vad ca ai gasit si in romanica noastra locuri unde sa te simti bine, la Moneasa nu cred ca am fost si arata super oki. O sa retin. Marina, nu ne-ai spus cum a fost fara fata? Inclin sa cred ca v-a lipsit dar in acelasi timp v-a prins f bine un concediu numai in doi. Eli, frumos album de vacanta.

LA MULTI ANI si din partea mea tuturor ce isi serbeaza azi ziua numelui, in special Marianele stiu eu, ca maine este sf Ana.

Catalina, eu nu am raspuns demult la provocarile tale. incrc sa rasp azi, dar acum deja am treaba cu fata

Pupam mamicile si bebicii!

criss de Ligia (26.01.2007)
Aici ne laudam cu pozuci

Cat de mari am crescut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

La multi ani Mariilor!Marina,fata tie special!

Dinamizzi,exact asa a facut si Lucas noaptea asta,m-a tampit de cite ori s-a trezit.I-am dat ceai,lapte,tacea putin si apoi de la cap.Cred ca-s dintii ca in rest l-a cautat ieri la doctor de de toate si n-are nik.Of,n-am inchis un ochi si el acum doarme ca boierul.Viata-i asta?

Miha,stiam ca am uitat sa raspund ieri.Pozele cu ceaunurile sunt de la majestic din Mamaia,acolo e totul in stil rustic amenajat si asta atrage strainii.Eu am avut o prietena cazata acolo cu familia de nemti.Aveau bilete luate de aici,mult mai ieftine,normal,fata de preturile din Ro.

Maryela,am uitat sa-ti dau adresa de yahoo:blondahd@yahoo.com.

Cata,iti trimit link-ul pe mess ca se lungeste pagina si ma omoara fetili.

Eli,moama ce bunoaca esti(sper sa nu-mi iau triunghiul rosu
Ma omori si tu cu decolteul tau,ca eu la faza asta sufar rau.
Ce mireasa frumoasa ai fost!Cind ai avut nunta?Si originala in rochita roz.Sa te mai intreb de culoarea din par?
Iar de vacante,ce sa mai,de vis.Bai da are dreptatea Cata,ce cauti in politie?Ca esti manechin!
Fug ca plinge.


www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)

"O VREM PE MESSA INAPOI!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebebia spune:

NADIUTA, Bianca mea are 8 luni si o saptamana si nici macar un dintisor. De vorbit, vorbeste multe....

DIANA Si noi ne trezim din ora in ora noaptea, cam de 5 saptamani. Uneori dam cu gel, alteori bea ceai. E greu. Iar de salivat abundent....a inceput acum 3 luni.

ELI superba! Mai mare dragul!

LILI multa sanatate mamei.

Eu am inceput munca luni. Am facut un virament catre Darius la Mangalia si am mai gasit colege de treaba, si ele au trimis bani. Luni am da trimit pri mail si altora situatia lui Darius. Suntem 5000 angajati in Romania, macar 100 pot dona. Sper!

Inca nu reusesc sa pun poze, am si eu un copil superb, ca si ai vostri.



Mama de Bianca 01.01.2007

Mergi la inceput