Haideti sa alaptam impreuna !!!

Haideti sa alaptam impreuna !!! | Autor: valen

Link direct la acest mesaj

http://www.santepub-mtl.qc.ca/defi2007/index.htmlAsa cum puteti citi si in link-ul postat mai sus, pe 29 septembrie, mamicile din America de Nord isi vor alapta copiii la aceeasi ora. (11- ora Montrealului). Asadar, imi invit colegele de forum care alapteaza, sa se alature celorlalte mamici din orasul lor si impreuna sa punem copiii la san, in acelasi moment. Indraznesc sa fac o invitatie si mamicilor din Romania, care in mod neoficial, se pot intalni pe 29 septembrie la ora 18, pt. a-si alapta copiii in acelasi timp. haideti sa sarbatorim impreuna bucuria de a ne alapta copiii!!! Nu uitati sa va aduceti si prietenele gravidute!Ps: Linkul are si variata in limba engleza.gabriela, mamica fericita de sarah-marie(30.09.05) si Ines Nicole (06.06.2007)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:



Eu una semnez condica, numai sa imi amintesti ca is nebuna de cap!!!!!!



Simo de Matei Hisham

Asa mi l-a daruit Dumnezeu mie pe Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

Incerc si eu! Dar vorba lui Simo sa ne mai aduci aminte!

MADA mamica de Emily 07/08/07

www.flickr.com/photos/9364421@N06/?saved=1" target="_blank">Printesa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Sper sa nu uit ca e la 1 zi dupa ziua de nastere a lui Vlad dar sa ne aduci tu aminte mai aproape! Pe la noi, gasesti mai rar fete care mai alapteaza!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

Adica unde sa alaptam?pe site-ul ala vad ca e intalnire intr-o piata.noi cum sa facem?

mamica de patru copilasi : Stefan (18 ian. 2007) , Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

quote:
Originally posted by adita
Adica unde sa alaptam?pe site-ul ala vad ca e intalnire intr-o piata.noi cum sa facem?mamica de patru copilasi : Stefan (18 ian. 2007) , Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)
sper ca nu-ti imaginezi ca ne intalnim intr-un loc gen bucur obor, ca sa ne scoatem tatele printre cartofi si stevie. Si Piata Sfatului (de exemplu)e tot o ...PIATA. Cum sa faceti voi? Ma gandesc ca mai sunt mamici pe forum care iubesc sa-si alapteze copiii si carora le-ar placea s-o faca in acelasi timp cu mamici din mai multe tari; mai stiu de asemenea ca multe mamici renunta f usor si poate sprijinul celorlalte le-ar fi util; o astfel de intalnire ar fi, de ce nu, si o modalitate de a mai invata din experienta celorlalte.Mie mi s-a parut un lucru minunat, insa vad ca putine mamici sunt doritoare. Nici nu ma mira ca subiectul a fost mutat printre topice in care se discuta de tunsori, creme si diete. Este la fel de important probabil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

ideea este excelenta. eu voi tine minte pt ca este la o zi dupa aniversarea lui vladut si cu una inaintea celei a sarei .
ar fi frumos sa ne adunam undeva, chiar si un grup restrans.

cred ca este mai putin important locul in care alaptezi, insa ideea ca o faci in acelasi timp cu mii de alte mamici este foarte frumoasa. in plus, cred ca multe dintre noi am deveni mai increzatoare, caci in ultima vreme se renunta cam usor la alaptat.

multumim valen pentru link.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacangur spune:

Hop si eu! Unde, unde???

http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311 Haideti sa facem ceva pt. COPIII ABANDONATI!!! Validarea semnaturii in email e ESENTIALA! Multumim:)

mamica fericita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

excelenta ideea!poate nu se mai renunta asa usor la alaptat...din cand in cand un imbold...eu vorbesc cu mily sa o convoc la o intalneala si o tzatza.

alina si bulina Elisa (20 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miillyy spune:

Eu alaptez, cum sa nu...numai sa vrea Mihnea exact la ora aia,ca el e mai fitzos.Da' ii bag eu o tzatza in gura chiar daca comenteaza !

M. si Mihnea Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrl_dumitriu spune:

Ma alatur si eu grupului de mamici care alapteza si o sa incerc sa nu uit data.Si daca bebelina mea nu vrea la ora respectiva o conving eu cumva,o sa-i arat cine e seful
Mirela si Iarina Andreea

Mergi la inceput