Trunchi arterial comun?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielalfun spune:

Are saturatia 100% fetelor , va rog fiti alaturi de mine , vreau sa fiu incurajata ...
Piticutu vrea sa traiasca , nu avem nici o indoiala .
Am lacrimi in ochi , dar cu siguranta maine voi plinge de fericire .
TREBUIE SA TRAIASCA ! DOAMNE AJUTA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Mult succes maine la operatie!

Ne-a povestit un taximetrist ca baietelul lui a avut o malformatie grava la inima, tetralogie Fallot, iar pe la 2 ani l-au operat la Cluj pentru ca in Bucuresti nu erau conditii, nu era omenie, nu era nimic. Operatia a reusit iar baietelul era bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arghirmonica spune:

Doamne ajuta maine.Sper ca bb sa se faca bine .
Intr-adevar In cLuj spitalele sunt curate si ingrijite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Messa spune:

Daniela, acum am citit ce tragedie ai trait si tu... imi pare tare rau... pacat ca cei care nu patesc din astea pe pielea lor refuza sa creada. Daca povestesti toate nenorocirile astea vreunui medic, de exemplu, ai toate sansele sa te considere mofturoasa sau isterica si sa te trateze cu sarcasm... normal ca medicul nu stie / nu observa cum sunt tratati "oamenii de rand"... Sau vreunui politician... cum naiba sa creada ala ca se intampla astfel de barbarii medievale, cand toata lumea face sluj ca titirezul fiindca e Dl. X, parlamentaru', primaru', consilieru' etc? Eh...

Or sa fie 6 ore lungi si o zi grea maine. Sper sa aflam vesti bune! Bine ca la Cluj e altfel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielalfun spune:

Nu mai vreau sa-mi amintesc si in orice caz trebuie sa vad partea plina a paharului , daca traia baietelul n-o mai aveam pe Ralu , iubirea vietii mele ... asta e viata , sintem neputinciosi in fata intemperiilor vietii .
Acum am un finut baietel si ma bucur tare mult si-i doresc toata sanatatea din lume si parintilor moralul ridicat sa lupte alaturi de micut .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Daniela sanatate micutului si succes la operatie!
cat despre atitudinea unora ...sa stii ca si mie mi s-au intamplat lucruri asemanatoare atunci cand am nascut-o pe fetita mea.Vad ca si dupa 5 ani se sugereaza a se lasa copilul in spital ca n-are nici o sansa.....sa speram ca poate peste 10,20 ani va fi altfel....
Cat despre alaptat si mie mi-au inhibat lactatia dar intr-adevar a fost mai bine pentru ea.(in cazul nostru)
faptul ca are saturatie 100% e un semn foarte bun.eu ma gandeam ca sangele la trunchi arterial comun nu se oxigeneaza 100% dar nu sunt informata suficient.
Maine sa auzim numai de bine si putere voua!


Mariuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiana70 spune:

Daniela, ma bucur enorm ca mama micutului e multumita si increzatoare dupa ceea ce a vazut la Cluj. Nici nu stii cum e mai bine, sa pui multe semne de intrebare incat cei "de sus" sa se intrebe de ce nu exista astfel de conditii in Bucuresti, sau sa taci,, ca nu cumva acelorasi sa nu le vina splendida idee de a distruge si acele clinici din Ardeal, care chiar functioneaza bine.

Am citit postarea despre prima ta nastere, din pacate la noi medicii sunt oameni doar in "familia" lor, sau cu cei cu buzunarul doldora. Cine stie, poate ai fi avut si baietelul, si pe Ralu, povestea e cutremuratoare oricum.

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia sa traiasca!
cristina mamica de David (21.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielalfun spune:

L-ati vazut pe bebe la Antena 1 ieri , a fost dat pe post la observatorul de la ora 16.00 , l-au filmat plecind cu Smurdul spre Cluj . O sa avem noapte alba si inca o zi alba , dar vom iesi invingatori , Dumnezeu are puteri miraculoase si va suporta micutul operatiei . TREBUIE !
Am sa va tin la curent maine cu vestile cele mai bune .
Aveti grija de voi si de micutii si micutele voastre , doar ei sint cele mai mari bogatii din lume , in rest nimic nu conteaza .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielalfun spune:

Aceasta saturatie i-a crescut de la tratamentul cu prostaglandina , inainte de a-i fi administrata avea intre 50 si 60 , rar cind mai urca spre 70 , dar oricum copilul a luptat singur pina cind a venit Antena 1 s-o invete pe doamna doctor cu un copil cu o astfel de malformatie trebuie pus pe tratament ca altfel nu are cum sa traiasca . Acest tratament i-a facut ca oxigenarea sa ajunga aproape de organismul unui copil normal . Deci a reactionat la tratament , lucru care ni s-a parut extraordinar . Speram din tot sufletul ca si operatie sa-i fie la fel de benefica si sa cintam si sa dansam la majoratul lui . DAr pina atunci vreau sa cred ca voi merge cu mama si cu baietelul de manuta la poarta spitalului sfindind acea doctora care ne-a pus inima pe jar .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Daniela m-am uitat si eu acum pe antena 1(la emisiunea inregistrata)acum 5 ani am trecut prin acelasi lucru.baietelul are transpozitie de vase?stii cumva in ce consta operatia de maine?

Mariuca

Mergi la inceput