Naturiste si homeopate (32)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Fetelor, mii de multumiri pt. raspunsuri si pe toate!! Eu sunt mai incepatoare in ale homeopatiei...

ali, acum mi-a trecut cistita, de cand am luat antibiotice. O sa retin ideea cu Carpicon pentru data viitoare (sper sa nu mai vina). Doctorul mi-a recomandat sa ma vaccinez (sunt niste injectii, 3 bucati la 14 zile distanta, apoi se mai face o injectie dupa un an etc.). Ma gandesc si la varianta asta, ca prea am des probleme cu vezica etc.

gudinde, uite si tu ciudatenie: ieri am avut ovulatie, fiind ziua a 13-a.

Numai bine va doresc la toate!!


Felicia
Poze cu noi si vacantele noastre
*****************************
Adevar > Autonomie > Identitate

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Miki

Eu incerc sa-mi schimb un pic tratamentul si mi-a fost recomandat golden yacca pt insulina mea care a iesit si mai mare Am inteles ca este f bun dar este si f scuuuump.
Daca stau si adun cat ma costa pe luna Omega3, caps. cu usturoi, ceaiuri, tincturi, acum mi-am luat si caps. ananas si garcinia ... si daca mai adaug si faptul ca minunata casa de asigurari la care eu cotizez lunar nu-mi plateste nici o analiza pt PCOS .... ajung la faliment.

In legatura cu colesterolul ... si eu aveam aceasta problema si am avut rezultate spectaculoase dupa o cura de grefruituri. De cateva luni bune (sa fie vreo 8) beau zilnic un pahar de fresh de grefruit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Miki-Miki LA MULTI ANI si sa dea DD sa ti s eimplineasca cel ami scump vis de pe pamintul acesta.
La cluj al ce urolog ati fost?,Daca am voie sa intreb.

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

quote:
Originally posted by MissParker

gudinde, uite si tu ciudatenie: ieri am avut ovulatie, fiind ziua a 13-a.



Ovulatia ai deterninat-o cum? Cu temp bazala sau cu teste de ovulatie.
Daca rasp e cu teste de ovulatie sunt super curioasa la cate zile iti va veni CM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Gudinde si Margutza multumesc pt urari.
Magdutza noi nu am fost la Cluj la nici un dr , persoana care importa produsele naturiste le-a testat inainte de a le aduce in tara pt a se asigura ca sunt bune. Fiind asa de costisitoare tb sa vada dc merita sa le importe. Nu stiu cum il cheama pe dr care le-a testat dar am auzit ca i-a recomandat cuiva pe dr Simon si banuiesc ca el e cel care le-a testat.
Gudinde ai grija cu Garcinia pt ca e f periculoasa. Il iei , slabesti, te anemiaza si apoi pui dublu pe tine. Eu am luat Viaredin care contine si ac planta si nu mi-a placut deloc. Cred ca de la el mi-am dereglat si tiroida. Iar de ceaiul verde antiadipos (chinezesc) sa nu aud. E f f periculos. Contine o planta lotus care e f criticata ca fiind f periculoasa. Mai bun e Chitosanul meu. Nu-mi spusasi ce parere ai de el.


Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Miki,

Chitosan-ul tau din cate am citit suna fff bine. Iti tin pumnii sa dea rezultatele scontate.

Miki poti sa-mi spui mai multe despre garcinia? Este adevarat ca eu incerc cu disperare sa slabesc pt ca acesta este mosul cel mai sigur de a-mi scadea insulina.

Ma gandeam sa incerc vreo 3 luni un soi de "cura de soc". Sa adaug la Omega 3 si caps de usturoi:

- tinctura de cretisoara, de marar si de anghinare - cate o lingurita diluata in cate 100 ml de apa inainte de mese (dim., pranz, seara);
- caps. de ananas si garcinia intre mese
- Crom picolinat - o pastila pe zi
- tonic feminin - intre mese
- ceai organism purifiant de la Fares
- catinoforte (sa rezist la regimul alimentar)

La Golden Yacca ma gandeam pt ca din toata lista de mai sus doar cromul potenteaza actiunea insulinei.

Daca ai sugestii, comentarii, informatii sunt fff bine venite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisabia spune:

Buna fetele dragi!Va citesc din umbra , am avut o vacanta cam obositoare si agitata , insa cu sanatatea sunt cat de cat bine.Doar ca m-a apucat o raceala zdravana si asta face sa-mi intarzie ciclul , eu asa patesc.Eram tare bucuroasa ca 2 luni imi venise ciclul aproape ceas , ceea ce m-a bucurat mult.Adevarul e ca m-am hranit si sanatos lactate , branzeturi , fructe , legume.Tin sa va multumesc pentru sfatul de a lua Omega 3 de vreo 3 luni iau si se simt schimbari si n-o sa-l opresc.Cum zicea si gudinde te cam ustura la buzunar tratamentul pentru PCOS.M-am mai linistit un pic si cu vinisoarele de pe picioare , in caz ca se mai confrunta cineva le recomand Tarosin si Vitamina C de la Calivita , asta o stiu de la Miki
gudinde daca vrei sa iei detoxifiant din flori de soc , eu zic sa-l mirosi si sa-l gusti inainte.Bleah dupa ce-am luat de cateva ori am renuntat si am luat multe scarbosenii la viata mea.Adevarul e ca nici nu ma mai inteleg bine cu tincturile , dar imi daduse stomacul peste cap.Sa ai tu mai mult noroc!Incearca si sa faci sport , Pilates sau ceva usor la inceput.
Mikitu cum mai esti cu sanatatea?Sotiorul tot intr-un du-te-vino e?
adimercedessa stii ca te admir mult si imi doresc ca intr-o buna zi sa fiu si eu graviduta ca tine.
Va multumesc inca o data pentru incurajarile si vorbele bune pe care mi le-ati spus in momente grele!E un gest tare frumos ca ajutati forumistele.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

denisabia ma bucur ca mai treci pe aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Fetelor heeelllpp

Nu ma impac de loc cu tincturile de cretisoara, marar si anghinare.
Pur si simplu nu mai suport sa beau tincturi. Imi vine sa la propriu.

Stiti cumva de niste capsule in locul acestor tincturi. De anghinare parca am mai vazut dar de marar si cretisoara chiar nu am gasit. Stiti voi ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

gudinde Marar poti lua seminte macinate, cu lingurita, iar cretisoara ceai. Capsule n-am vazut.


Stiti cumva vreun tratament care sa ajute foliculii sa se sparga la ovulatie? Ca de tratamentul pentru scaderea anticorpilor antitiroidieni am inteles ca nu stie nimeni nimic.

Mergi la inceput