Inseminare (13)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andriushca spune:

buna fetelor!
la mine deznodamantul va fi saptamana viitoare, in jur datei de 12. visez si eu la un cadou frumos de ziua mea, pe 9 iulie fac 33!

andreea

...daca viata ti-a dat lamai... fa limonada!...

http://tt.lilypie.com/JUibm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eva-maria spune:

buna, fetelor.

andriushca: iti tin pumnii stransi sa-ti iasa testul de sarcina cu II liniute!!!

crisis 81: bafta la inseminare, sa fie cu ochisori!!!

fetelor, a folosit vreuna dintre voi test de ovulatie "Minut"? eu am facut pana acum 3 teste dr. Sigur si a 2-a liniuta a iesit palida si cum le-am terminat ieri, astazi am cumparat testul "Minut" ca nu am gasit dr. Sigur si a iesit pozitiv (azi sunt z13). oare o fi bun? cum luna asta nu merg la monitorizare, ma bazez pe teste, dar oare sunt performante? voi ce parere aveti?

pt. toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andriushca spune:

eva_maria, eu am folosit teste Minut.
nu am observat nicio diferenta intre ele si testele Dr. Sigur. parerea mea e ca sunt la fel, asa ca stai linistita, testul pozitiv din Z 13 e ok si nu o eroare. pupici

andreea

...daca viata ti-a dat lamai... fa limonada!...

http://tt.lilypie.com/JUibm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebekom spune:

andriushca, maria08, eva_maria, multumesc pt incurajari! Prima zi imi venea sa ma arunc, apoi mi-am revenit. Dja m-am dus sa-mi fac niste analize. Voi ce analize ati facut?
andriushca, sa dea DD sa-ti faca cel mai frumos cadou de ziua ta: !
montytaiana, nu mai zici nimic?! Sper ca mergi mai departe; iti tin pumnii!

Va pup pe toate fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andriushca spune:

bebekom, eu am facut: hormonale Z 2-5 - FSH, LH, Prolactina, Z 21 - Progesteron, Papanicolau, analize secretie col, mycoplasma, ureaplasma, chlamydia, rubeola, HSG, TSH, Anti ATPO, Free T4, calciu, magneziu, sodiu, potasiu, urocultura. tu ce analize faci?
p.s. multumesc pt incurajari, as vrea sa nu va dezamagesc!
pupici

andreea

...daca viata ti-a dat lamai... fa limonada!...

http://tt.lilypie.com/JUibm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebekom spune:

andriushca, am facut acum vreo 2 luni analiza secretiei vaginale, pap-ul, iar ieri am facut FSH, LH, estradiol, progesteron, prolactina, testosteron, Chlamydia, Listeria, Toxoplasma si indicii tiroidieni.
Tu ai facut histerosalpingografie sau laparoscopie? Eu nu mai am rabdare........, nu mai pot.....Dar stiu ca n-am voie sa renunt.
Cat despre tine, trebuie sa ai incredere ca totul va fi bie. Pup


p.s. Multumesc moderatorilor pt steluta! O vreau si-n viata mea........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Mai fetelor, voi va pricepeti mai bine...Cat trebuie sa fie un endometru normal in ziua inseminarii, sau na, la ovulatie?

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

buna la toate fetele!
ma bucur ca ati ramas optimiste chiar daca unele dintre voi
nu au reusit.
cris, stiu ca endometrul daca este peste 9 este bun pt o viitoare sarcina. ideal ar fi mai mare,dar merge si 8-9.
eu sunt in pauza de dr , sunt inca in sesiune, mai am 2 examene si mai intru din cand in cand sa vad ce faceti. oricum pana in toamna m-am hotarat sa nu mai fac nimic si sa las organismul sa-si revina si sa se relaxeze. cred ca l-am bombardat cam mult in ultimul timp cu stimulari si stresul inseminarilor.
aurel cris iti tin pumnii si sa ne dai cat mai repede vesti ca esti bine si tu si bebe.
va pup pe toate si vreau sa aud de cat mai multe reusite prin IA sau chiar natural.


danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_81 spune:

Buna, a facut cineva IA la Cluj? La care dr.?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eva-maria spune:

andriushca:multumesc pt. raspuns si incurajari. sper sa fie bine luna asta, ca luna trecuta a fost dereglata rau. poate daca ma reglez hormonal, o sa vina si .

bebekom:sa-ti iasa bine analizele si sa nu te temi de HSG si laparo, nu sunt dureroase!!!

mary-81: bine ai venit si bafta la inseminare!!!

danotino:succes in sesiune si poate vine bebe natural in per. de relaxare!!!

pupici tuturor fetelor!!!

Mergi la inceput