Juniori de iunie-iulie 2003 (1)

Juniori de iunie-iulie 2003 (1) | Autor: anamaria

Link direct la acest mesaj

continuarea discutziilor de aici

02 iunie Selina si mami AdynaB
07 iunie Vanessa si mami Renisor
10 iunie David si mami Amarantina + Irena (10 septembrie 2006)
13 iunie Denisa si mami Calina73 + fetita???
13 iunie Vlad si mami Martta + Alexia Maria (8 august 2006)
13 iunie Tudor Mihai si mami Anamaria + Bogdan (4 iulie 2000)
14 iunie Ruth si mami Lya + Eric Marcus (2 iulie 2006)
14 iunie Alex Victor si mami Marox + Julia (29 martie 2005)
16 iunie Daniel si mami Doinna + Zoe Nicole
18 iunie Flaviu si mami Pojogam
22 iunie Marius Cristian si mami Romana + Alin (25 iunie 2004) & Maria (21 septembrie 2005)
24 iunie Andi Tudor si mami Bobi
25 iunie Luca si mami Andra + Fred (7 mai 2007)
27 iunie Maria si mami Adi
27 iunie Stefania si mami Kehleyr + Sofia (17 iunie 2006)
02 iulie Maria si mami Cornelia + Stefan (4 mai 2005)
04 iulie Matei Andrei si mami Romana_74 + Luca (28 august 2005)
05 iulie Matei si mami Madishor + Ana (25 august 2000)
07 iulie Maya Alexia si mami Carmenutza
08 iulie David si mami Bibi + Ianis (14 august 2006)
08 iulie Tudor Stefan si mami Crisotexa + Rares Cristian (24 decembrie 2006)
08 iulie Teodora si mami Nicol74
10 iulie Alexandra si mami Amik
13 iulie Stefan si mami Cgaby
18 iulie Taisia Eliana si mami Gio + Eva Victoria (23 ianuarie 2007)
19 iulie Razvan Petru si mami Magdone
19 iulie Calin si mami Maadi
21 iulie Alexandra Maria si mami Alinuta + Anna Issabel (7 mai 2007)
21 iulie Alex si mami nma cu
24 iulie Jasmina si mami Adinag
25 iulie Emma Maria si mami Claudya
28 iulie Tiberiu si mami Bychi + Theodor Matei (1 octombrie 2006)
28 iulie Maria Ianina si mami Madic
29 iulie Mara si mami Ama (Pufulet) + Sofia (12 august 2005)
29 iulie Maria Catalina si mami Ioana Sora
30 iulie Irina si mami Aditzu
31 iulie Alexandru Eduard si mami Magda

sa vad intai daca merge... dupa aia va mai povestesc cate ceva...


_________________________________
ANAMARIA, mama soldatzeilor de plumb
Bogdan - 04.07.2000 si Tudor - 13.06.2003

poze cu frumosii mei (si nu numai )
************************
DRAGOSTEA NU INSEAMNA DOI OAMENI CARE SE PRIVESC UNUL PE ALTUL, CI DOI OAMENI CARE PRIVESC IN ACEEASI DIRECTIE ! Antoine de Saint-Exupery

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

dupa cum probabil atzi vazut, nu merge linkul care va trimitea de la "copilasi..." la "juniori..." SORRY!

ultimele nouatatzi ar fi ca: tudor a cazut azi-noapte din pat, a facut un cucui micutz si a plns cateva minute.

si-a invatzat mare parte din rolul pt serbare, ca dovada toata seara balmajeste la poezii si cantecele... este prezentator si e foarte mandru de asta! are un cantecel cu niste versuri super-simpatice: "zi de zi la gradinitza mergem noi"... pe care il canta-n gura mare, in ritm soldatzesc sper sa aiba la fel de mult elan si la serbare, ca la craciun n-a scos o vorbulitza...

le-am rezervat si noi la McDonald's pt petrecerile de ziua lor, vreau ca la serbare sa le dau copiilor invitatzii, multzi nu mai vin la gradi dupa serbare dar sper totusi sa vina la petrecere. bogdan e trist ca ziua lui e in vacantza si nu si-o poate serba cu colegii...

cam atat, multa sanatate bolnaviorilor!
nma, sper ca esti ok! din cate stiu eu varicela e periculoasa in prima parte a sarcinii, acum BB e mare, sper ca nu sunt probleme!

daca cumva nu mai apuc sa intru maine, va doresc petrecere placuta de ziua juniorilor sa va astept cu poze!!!

pupici cu lipici!

_
ANAMARIA, mama soldatzeilor de plumb
Bogdan - 04.07.2000 si Tudor - 13.06.2003

poze cu frumosii mei (si nu numai )
************************
DRAGOSTEA NU INSEAMNA DOI OAMENI CARE SE PRIVESC UNUL PE ALTUL, CI DOI OAMENI CARE PRIVESC IN ACEEASI DIRECTIE ! Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

Vad ca ati fost tare grabite sa plecam de la generatia in scutece . Mie inca nu imi vine sa cred ca au crescut asa de mult copiii, parca mai ieri scriam prima oara pe forum, gravida fiind. Ce emotii...

Nma, sa nu te temi cu varicela - bine, de fapt cred ca s-au temut fetele mai rau pentru tine. Dupa primul trimestru nu este periculoasa in sarcina. Numai sa te ingrijesti sa nu faci vreo complicatie.

Madic, spor la cumparaturi. Oricum nu cred ca era o idee buna sa mearga sotzul tau dupa rochita .

Noi nu venim sambata... trebuie sa las piticele la munte in vederea plecarii in Italia. Raman cu Nina (bona) si cu soacra-mea. Tare-s curioasa cum s-or intelege, mi-e ca se vor cam intepa ca-s capoase amandoua .

Sa nu imi purtati pica pentru absenta, cand am vazut ca nu mai iese cu Balonul Copiilor am zis ca a cazut toata treaba si am aranjat deja asa programul...

Maine avem carnaval, abia astept. Sa vedem ce-o iesi.

Va pup si distractie placuta sambata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

dana- scuze, am pierdut pe undeva sirul: plecatzi in italia in vacantza, sau cu afaceri? unde anume in italia mergetzi?

in orice caz, drum bun si petrecere frumoasa - italia este tzara mea de suflet, mi-a placut enorm vacantza acolo... si uite ca desi au trecut 5 ani de cand am aruncat bani in fontana di trevi, inca nu am reusit sa ne intoarcem acolo...

_
ANAMARIA, mama soldatzeilor de plumb
Bogdan - 04.07.2000 si Tudor - 13.06.2003

poze cu frumosii mei (si nu numai )
************************
DRAGOSTEA NU INSEAMNA DOI OAMENI CARE SE PRIVESC UNUL PE ALTUL, CI DOI OAMENI CARE PRIVESC IN ACEEASI DIRECTIE ! Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

am reusit sa recuperez si eu din urma.

alina si andra felicitari pentru bebelusi. sa fie sanatosi si mancaciosi. banuiesc ca ati facut anestezie rahi si nu generala. mie imi e tare teama de anestezie caci ma asteapta tot cezariana. la alex mi s-a facut dubla anestezie.
oricum eu sper ca pitica sa mai stea ceva vreme in burtica.

anamaria m-a cam speriat povestea ta cu peripetii. bine ca nu s-a intamplat mai rau.

magdone felicitari pt casa. sa o stapaniti sanatosi si sa scapati repede de credit.

dana drum bun si vacanta placuta.

sanatate multa puiutilor bolnaviori.

am vazut ca si in bucuresti a fost epidemie de varicela. alex a luat-o de la gradi. desi a avut coleg de clasa bolnav nu a spus nimeni nimic. noi am aflat tarziu.
din cate am citit, plus vorbit cu medicii bb nu ar trebui sa aiba probleme, dar tot sunt putin stresata. eu am avut o forma mai urata si a trebuit sa iau acyclovir, medicament controversat in sarcina. acum sunt in faca in care apar crustele asa ca sper ca am trecut de complicatii.
din pacate cred ca imi ratez si o buna parte din sesiune. nu stiu cand voi putea sa ies din casa.
si imi pare rau ca nici la serbare nu pot sa merg sau sa-i iau ceva cadou copilului.
sper sa reusasca sotul sa mearga si el cateva zile cu alex la mare luna viitoare.





28+ 21.07.2003
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:


1. Andra cu Luca + Fred si tatal lor
2. Bibi cu David + Ianis si tatal lor
3. Crisa cu Tudor + Rares si bona lor (pentru cunoascatoare, tatal
este in actiune )
4. Magda cu Alex
5. Madi cu Mariuca + tati (ca sa fim si noi mai multi )
6. eu, andi si tati (cred, inca nu l-am intrebat)

anamaria, cred ca nu ai citit cu atentie cand andra a insistat sa mai ramanem un pic la scutece pana se termina cu intalneala... capitolele suporta mai mult de 20 de pagini...

azi ne-am intors de la mare. a fost super fain. nu am avut o picatura de ploaie, si din 7 zile, 4 au fost de plaja adevarata, in rest am stat un pic mai imbracati pe plaja; in apa nu am intrat decat cu picioarele, iar la mine au stat rushii aproape tot sejurul. am fost in 2 mai, locul meu de suflet. o sa imi fac timp dupa sesiune sa pun si poze pe pagina lui andi. ne-am bronzat ceva-ceva.

trebuie sa sun la stanciu sa mai ajungem si noi la el, tre sa ne dea analize de facut, si apoi probabil la operatie.

nma - imi pare rau de voi. ai grija si nu mai sta stresata.

romana - spor la sofat! eu am facut scoala pe dacie, eu nu m-am inteles cu masina aia neam. a fost prima masina pe care am condus-o ever si credeam ca nu voi fi in stare sa conduc vreodat, dupa doi ani m-am urcat la volanul unui matiz... floare la ureche!

fetelor care veniti la intalnire, cu jucariile cum facem? le punem intr-o cutie si ii scoatem pe copii pe rand la cules cadoul?

va pup pe toate si de-abia astept sa ne vedem!

duminica am primul examen di sesiunea asta, ma duc sa invat!








b

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madishor spune:

Salutare dragi mamici,

Felicitari pentru absolvirea celor 4 ani - pareau foarte departe cand am inceput, dar uite ca mai sunt doua zile si incep zilele de nastere.

Hopa, tocmai am ars sosul de paste asa ca ma duc sa dreg busuiocul.
Revin, daca ma lasa copiii astia sa scriu ceva si nu se apuca de Boowa and Kwala (daca nu stiti cine sunt intrati aici www.uptoten.com) din nou.

pe curand,
madi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

fetele, venim si noi, dar stau sa ma gandesc unde e lista. r
eferitor la trecerea la un nou 4-12 ani, bine era sa trecem atunci cand toti faceau 4 ani, la fel cum am facut cu nasterile - am facut capitol de bblusi cand am nascut toate. parca imi vine sa ma desprind tare greu de clubul scutecelor, meritam si noi o despartire cum se cuvine....

1. Andra cu Luca + Fred si tatal lor
2. Bibi cu David + Ianis si tatal lor
3. Crisa cu Tudor + Rares si bona lor (pentru cunoascatoare, tatal
este in actiune )
4. Magda cu Alex
5. Madi cu Mariuca + tati (ca sa fim si noi mai multi )
6. eu, andi si tati (cred, inca nu l-am intrebat)
7.gio, taisia, eva...tati habar n-am.

Deci sa inteleg bine, la ora 11 in Tineretului>?

PUpici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amik spune:

neata, fetele!

eu de lunea trecuta sunt iar la birou si alexandra a reinceput gradinita. din fericire este bine, si-a revenit dupa chinul pe care l-am avut cu spitalul! am si dus-o vreo doua saptamani la tara si acolo, zburdand in voie, s-a pus pe picioare, a prins culoare in obraji si putin bronz pe manute!

din nefericire eu nu pot ajunge maine la intalnire pentru ca lucrez. da, lucrez! primaria sector 3 organizeaza o serie de actiuni cu ocazia zilei copilului in parcul ior si trebuie sa fim si noi prezenti.

intalneala placuta va doresc! si sa faceti poze cu puiutii mari si mici!

Alexandra mare, Alexandra mica(10 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

hello, me again,

fetele, pana la urma cum e cu jucariile? luam pt plozii nostri sau le punem la gramada si ce se nimereste la fiecare? sau cum?

si va rog cand e ceva sigur, unde si cum sa scrieti aici.

si daca mai sunt alte detalii sarite de mine, ca in ultimul timp mai slabutz cu forumul.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madic spune:

Neata si de la mine,

AMIK - da si tu mai multe detalii unde si ce se organizeaza in IOR (ca e tare mare), ca noi pe-acolo ne facem veacul, si poate mai prindem ceva dupa-amiaza, ca dimineata venim la intalneala. Pls...

Fetele, pe mine m-ati peirdut cu cadourile, nu-mi mai aduc aminte cum se stabilise: cumparam fiecare ceva pentru plodul din dotare, sau cum ?
Si inca o data, cele care stiti mai bine cum se ajunge acolo, dati-ne si noua mai multe detalii, o harta, ceva, va rog.

Cu Gaby a vorbit cineva? Chiar nu mai vrea sa se intoarca aici? Ma gandesc ca ea n-ar fi ratat o astfel de intalnire.

Madishor - noua ne mananca zilele cu "pestisorul rosu" (www.poissonrouge.com), dar tre' sa recunosc ca e chiar misto site-ul pentru astia mai mititei.

Va pup,

Madi si Mariuca

PS: si mie mi-ar fi parut bine sa mai stam un pic la clubul scutecelor, asa parca am trecut oficial la etapa de copii mari, dar asta e, timpul trece, vrem, nu vrem.

Mergi la inceput