Mamici de Noiembrie - Decembrie 2007 (21)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Asa e fetelor,nu m-a lovit foarte rau,doar o laba pe burtica ,ca avenit cineva la noi si de obicei se bucura foarte tare si sare e ei sa-i pupe,si a nimerit si pe mine cu o laba.Dar stiti cum suntem noi,ne facem probleme din orice.
Dana stai linistita,bucura-te ca nu ai greturi.Eu am avut 3 saptamani dar dupa aceea gata.RGE nu a avut deloc greturi pana acuma.Bucurati-va ca va e bine!In legatura cu vitaminele,eu iua Elevit.Doctorita mi-a zis ca mai tarziu cu vitaminele,dar eu nu prea mananc bine,asa ca iau vitamine.Oricum alti doctori dau Elevit chiar dinainte de a ramane insarcinata.
Fetelor,si mie mi-a aparut par pe burta!!Sub buric,pe dunga aceea.Dar inca nu s-a facut neagra.
Voua v-au aparut petele maronii pe fata???Mie nu,sper sa nu apara.
Eu folosesc pentru vergeturi crema de la Elancyl.Oare cele de la Mustela sunt mai bune???

poze
vine bebe

Ramonel14+ Alexia Beatrice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_stef spune:

pussi,da,incep miscarile,dar senzatia e ciudata tare,nu cum am auzit pana acum,ca parca ai un fluturas in burtik,e altfel,parca omuletii fac tumbe,simti asa cum se intorc parca,eu ii simt intr/o parte si alta a burtii,exact unde sunt ei pe lateral.scurgeri,ii multumesc lui D/ZEU ca nu am mai avut.dureri de burta,nu ca atunci,simt o greutate mai mult seara in burta ,parca am un sac in burta asa simt,ca ma apasa ceva.iau no/spa,eu totusi cred ca am avut atunci contractii,si am observat ca daca stau mai mult intr/o pozitie atunci parca ma cam apasa.in schimb,am inceput sa ma balonez.si burtik a crescut destul de mult.ce e ciudat ca am slabit acum iar un kg.am intrebat dr si a zis ca e o chestie des intalnita in cazul sarcinilor gemelare,variatiile astea de greutate.atat timp cat ei se dezvolta normal,nu conteaza ca eu am slabit.a zis ca am timp destul sa ma ingras mai tarziu,oricum eu nu sunt slaba.tu mai intreaba si ce stiu iti zic cu cea mai mare placere.

14+


-IRINA-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

irina
ramonellaeu am pete maronii pe fata, dar a inteles ca e normal...si in literatura de specialitate se numesc" masca gravidei"



PUSSI 9+

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

'neata fetelor..eu iar am avut vise ciudate si naspa..m-am saturat..mi-e frica sa mai adorm...
GINA M IMI PARE RAU CA AI DECIS SA PLECI...daca intradevar motivul este rugaciunea atunci o sa le rog frumos pe fete sa o stearga....m-am gandit ca atata timp cat DUMNEZEU a lasat aceasta rugaciune pt copii ar fi super de postat pt copii nostrii...poate si lui bebe al tau i-ar fi placut dar daca tu ii impui credinta este problema ta...eu una sunt foarte credincioasa si prefer sa las eu de la mine decat sa isc niste certuri aiurea pe un forum unde fetele au nevoie de sprijin...am vazut ca si la aspirante era o rugaciune si nu m-am gandit ca poate supara atat de tare pe cineva ....asa ca poti sa vi inapoi daca acesta este motivul pt care ai plecat si o sa le rog din suflet sa o stearga si imi pare rau ca mi-a venit ideea cu rugaciunea......dar asta nu era motiv de cearta si sa pleci..acum serios cred ca suntem destul de "mature"...va pupic dulce

ROXANA 16+ 80% "KIWI"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Neata, fetelor! Va pupacesc pe toate. referitor la micile discutii, eu nu vreau decit sa ne intelegem bine si nu lasam nimic sa ne enerveze.

Ramonella, nu cred ca e vreo problema ca te-a lovit putin catelul. Te doare?

Dana Vio, chiar daca nu ai deocamdata stari de gravidutza nu inseamna ca nu or sa apara pe parcurs, la 6 saptamini e destul de devreme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Fetelor eu am intrebat-o pe doctorita daca e posibil sa-l simt pe bebe si a zis ca inca nu,ca nu are suficienta putere sa impinga placenta.Dar eu cred totusi ca e bebele care il simt eu.Asa cum spuneti voi,niste fluturaturi.
Jasmin nu ma doare, a fost atunci de moment,m-am speriat,m-a zgariat putin.Dar nu ma durut,numai atunci pe moment cand a sarit.
Pussi am intelews ca vara e bine sa folosim creme cu protectie solara,ca sa nu se accentueze petele.Eu mi-a luat deja una cu protectie 20,pentru fata.

poze
vine bebe

Ramonel14+ Alexia Beatrice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

fac cuiva pofta de lapte cu orez?
am vrut sa pap aseara, dar atata am incat nu a mai fost cazul..

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Si eu am mancat orez cu lapte ieri

anca 14+

Maria
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

eu as manca niste gogosi...

ROXANA 16+ 80% "KIWI"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

neatza fete;e!!! azi desi sunt aks , nu pot sa dorm mai mult! aseara am visat ca imi aveam bebelu in bratze!! ce frumos a fost!!!

in legatura cu cremele de protectie solara eu mi-am luat dinaia pt copii cu FP 40.... ca sa fiu sigura !!!

mai am 5 ore si imi vad si eu bebelu!!!!!

Da Victo, mie , eu sunt inebunita dupa lapte cu orez dar pe diseara am programat clatite

Irinuca, pussi, Roxana, anca......ramo, ana,......, la toate gravidutzele, azi sunt "pupacioasa"

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

14+ mami de baietzel sau fetitza???


creste bebe...


poza eco bb

Mergi la inceput