FIV...de toamna

FIV...de toamna | Autor: ileana

Link direct la acest mesaj

Am facut subiect...daca nu va place titlul...il schimbam

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Karula, ai luat pastilele?
Scrie de efecte adverse?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Foarte bun titlul Ileana
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monix0708 spune:

Buna fetelor,
nu va suparati ca ma bag ca albinuta-n lapte , dar sunt foarte curioasa.
Deocamdata, pentru ca nu am alte noutati si pentru ca astept intalnirea mea cu Ancar, citesc noile mesaje de pe forum si-mi mai dau si eu cu parerea. Sau mai intreb cate ceva. Ca in momentul de fata: FIV inseamna feritilizare in vitro? si ce anume presupune aceasta metoda?

va urez o zi cat mai racoroasa si sa aveti mereu sufletele pline de bucurii. chiar si mai mici, daca sunt multe, bucuriile hranesc sufletele. si, noi avem toti nevoie de asa ceva.

va sarut,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

E greu de spus in 3 cuvinte...
Daca citesti ultimele noastre subiecte...deduci...sau ii dai o cautere pe Foru..si citesti doar definitia...
Vezi ca sunt si articole, pe prima pagina a site-ului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili spune:

Draga Monix , tu cand mergi la Ancar.. Eu am programare luni pe 16 .06...la Medsana
Lili

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

'Neata fetele!
Mai intai (sa ma scuze cele batrane) le salut pe fetele mai noi. Monix, n-ai de ce sa te scuzi, noi ne-am refugiat in subiectul asta pentru ca fiv-ul ne era la inceput subiectul comun, pe parcurs una a dezertat (Ileana) si s-a "hotarat" sa ramana natural... peste o vreme. Dar si cu tine putem vorbi orice vrei, cu atat mai bine daca putem sa-ti fim de ajutor.
Lili, tie iti urez liniste si sarcina usoara, fara peripetii. De asta se ocupa Ancar, dar e nevoie si de tine.
Ileana, incep trat. in prima zi de ciclu (o parte) si anticonceptionale in a cincea zi. (Inspirat titlu...)
Pia, inca o data pupici.
Gabi, ai evadat la mare sau te-au topit caldurile de tot?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Monix, exact cum scria si Ileana, despre fertilizarea in vitro cel mai bine citesti pe prima pag. a site-ului, la preconceptie sunt niste articolase in care se descrie destul de exact operatiunea. Mai ai putin de asteptat pana te duci la Ancar...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Azi am venit la net mai devreme....
Caldura este insuportabila....nu pot sa cred ca este o asemenea caldura in Brasov...
Dimineata la 9 erau 21 de grade!!! Imens pt. Brasov....acum este coacere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Salut fetele mele!Inca nu am plecat nicaieri.Maine dimineata la ora 6.00 plec la Galati unde probabil ca este o caldura insuportabila.Am parastas de 7 ani la tatal meu.Intotdeauna in Galati sunt 3 grade in plus fata de Bacau.
Daca in Brasov erau 21 de grade ce sa mai spunem noi din zona de caldura!
Foarte frumos subiectul!Poate ca va fi ultimul subiect FIv pt ca vom reusi toate si la anul in iunie-iulie vom fi mamici.
Ileana pe tine te asteptam fara FIV la apel.
Raluca,am discutat si cu Dan si la inceputul lui Iulie venim in Bucuresti la Ancar.Bineinteles ca Dan il va suna pe mobil...eu vroiam sa maa programez la consultatie.E bine cand intr-o familie este si unul cu tupeu ca altfel ne mancau cainii din traista daca era dupa mine.
Pentru Monix...daca vrei sa faci FIv iti trebuie vreo 5000$.Sansele sunt f.mici dar este o sansa pt cele care nu pot avea copii.In general dintr-un lot reusesc 2-3.(20%sanse de reusita)Sarcina este dusa f.greu...dar eu am reusit si am o fetita de un an si 8 luni.Dumnica implinim un an si 8 luni.Deci se poate!!!!!


Va pup,
Eu va spun de pe acum week-end placut si ne auzim luni.

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monix0708 spune:

Buna fetelor,

nu-i asa ca va pot spune asa? mie mi se pare mult mai apropiat, nu atat de protocolar ca doamnelor, desi sunteti niste DOAMNE.

in primul rand, mutumesc ca ma primiti printre voi. nu stiu ce as fi facut fara voi vineri, cand am aflat bomba, si chiar in timpul scurs de atunci. din pacate nu stiu prea multe si-mi vine destul de greu sa citesc toate informatiile existente aici. pe site intru numai de la servici, atunci cand am un picut de timp liber si daca reteaua nu este prea incarcata. intr-o zi am stat vreo doua ore sa intru pe net.

in al doilea rand, daca toate/toti suferim de caldura, la mine s-a ingrosat gluma. de luni nu mai am apa calda: sunt in perioada de revizie, care va tine vreo trei saptamani. si ma car cu oalele prin casa. si pt. ca n-am o oala mare, ma car cu doua mai mici, sau cu una de mai multe ori. este un adevarat spectacol. sper ca pana ajung eu la dr. sa ne dea drumul, sa nu zica cine mai stie ce.

Lili, eu merg pe 30.06 la Ancar, iar pana atunci (mai trebuie sa astept 18 zile) nu stiu ce sa fac, incotro sa o apuc. nu-mi place deloc starea asta de echilibru instabil. sa-mi spuna cineva ceva, si incerc sa rezolv. ma gandesc sa merg cu Stef la homeopatul recomandat de una din fete. as merge si la dr. urologi de la Fundeni, dar nu stiu daca tratamentele de la dr. urolog nu se poate intersecta cu cel al ginecologului. asa ca astept.
Karula-Raluca iti doresc sa-ti iasa toate asa cum vrei.
Gabid, eu deocamdata nu stiu exact ce si cum. initial eu credeam ca Stef trebuie sa se trateze, sa faca ceva sa-i mai creasca numarul .
Ileana si Pia va doresc din inima multa sanatate.

de fapt va pup pe toate si va urez numa' bine.

si pentru ca eu normal sunt o fire vesela, va scriu un mic banc. sa-mi spuneti daca v-a placut.

Pe o insula plina de canibali naufragiaza un britanic. Fiind un bun cunoscator al diplomatiei, cu timpul, dupa multi ani, devine liderul lor...
Intr-o zi unul din ei alearga fericit spre trib, spunandu-le celorlalti cum ca a gasit o tipa superba si vor s-o faca sarmale. Veselie mare pe insula canibalilor, numai liderul John nu era incantat si le spune:
-Fii mei, femeia pe care tocmai ati gasit-o va fi femeia mea, adica nevasta mea! n-o mananca nimeni!
Dupa 1 an, gagica moare de pneumonie. Iarasi fericire mare pe insula. John:
-Degeaba va bucurati, ca o ingrop!
Pe la 12 noaptea, John aude zgomot. Iese afara din cocioaba si vede canibalii sapand dupa nevasta-sa!
O ingroapa iar a doua zi, la 6 metri adancime. La 12 noaptea iar, sa o dezgroape canibalii! John disperat o arde si ce ramane pune intr-o cutiuta mica si o ingroapa. Noaptea iar, canibalii sa o dezgroape.. John:
-Ce mama dracului faceti mah acolo ?
-Hai ma sefule, da' mai da-o dracului de treaba, nici macar un ness nu putem sa ne facem ?!


pupicuri,

Mergi la inceput