Pitici de Ploiesti 2

Pitici de Ploiesti 2 | Autor: geliza

Link direct la acest mesaj

partea 1
Piticii de Ploiesti si mamicile lor:

Tea - 17 iulie 2006, fetita lui Medeea76
Sandra - 4 septembrie 2004 si Alexa - 23 mai 1997, fetitele lui LauraNicole
Sebastian - 30 iunie 2006, baietelul lui Dana Oprea
Daria - 17 mai 2006 si Alexia - 5 martie 2005, fetitele lui CatXO (Oana)
Cristian-Andrei - 5 luni, baietelul lui Crys3000
Alexis - 18 noiembrie 2004, baietelul lui Daniella4
Alexandru Paul - 16 august 2006, baietelul lui Emiliapop
Aylin Ioana - 30 iulie 2004, fetita lui Clyo
Calin - 9 noiembrie 2006, Ana-Maria - 4 februarie 2002 si Oana - 21 iulie 1997, copiii lui Roxana c.
Amalia Cristina - 6 august 2006, fetita lui Anagia
Cris - 3 mai 2004, baietelul lui Irinusha (cu bebe mic in burtica - 2 iulie 2007)
Luca-Andrei - 1 an si 7 luni, baietelul lui Bolgiumiki
Ramona - 4 ani si 7 luni si Bianca - 7 ani si 8 luni, fetitele lui LauraT
Ilinca - 7 august 2006 si Mara - 24 ianuarie 2002, fetitele lui Geliza
Eva Ioana - 8 noiembrie 2006, fetita lui Fatima
Edward - 29 noiembrie 2004, baietelul lui Madachan (Madalina)
Yael - 24 noiembrie 2003 si Nardi - 1 mai 2005, copiii lui Yael (Isabella), impreuna cu nepotica Alexandra - 3 septembrie 2003
Amalia - 2 luni si Alex - 8 ani si jumatate, copiii lui Nana72
Iulia Maria - 17 octombrie 2005, fetita lui Godzila (Vera)
Serghei - 2 mai 2006 si Katja - 30 martie 2004, copiii lui Inaioana
baietel - 22 februarie 2007, baietelul lui Adel ivan
Ana Maria - 16 martie 2006, fetita lui Corana
Ana-Maria - 17 mai 2004, fetita lui Madutza
Sara - 20 ianuarie 2003, fetita lui Alinutza
Bebe mic din burtica - aprilie 2007, fetita lui Raluca.m
Bebe mic din burtica - iulie 2007, puiul lui Anddragne
Andreas - 30 iulie 2004, baietelul lui Irrinuca (cu bebe mic in burtica - 24 mai 2007)
Eric - 8 septembrie 2006, baietelul lui Omy
Ovidiu Ioan - 26 octombrie 2006, baietelul lui Danip
Cristian - 18 noiembrie 2004, baietelul lui Ardeleanu
Vladut - 10 luni, baietelul lui TweetyGeo
Ana Catalina - 22 august 2006, fetita lui Ralu192000
Sarah - 18 septembrie 2006 si Diana - 8 mai 2002, fetitele lui Roxanae
Gabriel - 30 septembrie 2006, baietelul lui Alexutza 26
Ana Maria - 6 decembrie 2006, fetita lui Bety
Ely - 6 noiembrie 2006, fetita lui Nusicasiely
Catalina - 29 iulie 2003, fetita lui Ioana Sora
Amy ( Amelie) - 11 august 2005, fetita lui Emanuele4u
Bebe mic din burtica - ?, puiul lui Danyelle




Geo_ionita - aspiranta la titlul de


In clubul nostru au intrat 36 de cu 49 de - 27 , 17 si 5 .
Aspiranta la titlul de este Geo_ionita

Au participat la intalnirea de pe 20 ianuarie:
- Tea cu mami Medeea
- Amalia cu mami Anagia
- Ana cu mami Madutza
- Sandra si Alexia cu mami LauraNicole
- Eva cu mami Fatima
- CatXO singura!!!


Eliza cu Ilinca (7 aug 2006) si Mara (24 ian 2002)fete cucuiete
________________________
"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

p.s am adaugat-o si pe Ana-Maria, puiuta lui Bety in listuta

si Medeea, sper sa nu te superi ca am deschis eu capitol nou dar deja eram la pag 21

Eliza cu Ilinca (7 aug 2006) si Mara (24 ian 2002)fete cucuiete

"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Bine ca ne-ai descurcat Eliza...ca altfel ce ne faceam...dar oare pe unda umbla fetele...si Medeea are absenta nemotivata

Mamica fericita de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

LA MULTI ANI !!! - sarbatoritilor de azi -
3 lunisoare fetita Fatime - Eva Ioana - sa cresti mare, sanatoasa, frumoasa si voioasa!!!!
5 lunisoare baietelul lui Omy - sa cresti mare, sanatos si sa ii asculti pe parinti!!!!

Mamica fericita de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

la multi ani si din partea noastra!sa va traiasca si sa va bucurati de ei.noi astazi am fost pana la mama soacra,care sta la lamaita,profitand de vremea frumoasa,am zis ca poate merge si puturosul meu pe jos,macar pana la paltinis.(noi stam langa vointa)dar...nu a vrut sa mearga un pas.m-a nenorocit cu caratul lui in brate.sub nicio forma nu vrea sa mearga afara,iar in casa alearga peste tot.apoi am fost pana la magazin,peste drum in speranta ca va merge macar atunci.nimic!acum sunt franta,sunt asa obosita..parca nu mai am putere.noaptea e tare agitat,nu pot dormi mai delociar ziua ma alearga non-stop.apropos de kineto,si eu i-am facut lui cristi,o perioada de vre-o 2 luni,pt ca nu avea echilibrul necesar,si nu putea merge decat de manuta.a fost extraordinar de buna ,l-a pus pe picioare dupa cateva sedinte.ALEXUTZA,cum stai cu ceaiul de ingrasat?zi-mi ca raspund imediat la apel!in curand cristi va fi mai gras ca mineva pup

http://good-times.webshots.com/album/556797738mcJoLA http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ebd177f9d364356611936&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=email

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

ardeleanu unde ai facut tu kineto?

din pacate eu nu am vesti prea bune...ilinca a facut 39.5 febra si am ajuns prin "interventii" la dr Adam....ce sa zic...mi-a placut...mi-a zis ca ar trebui investigata la spital dar incercam sa evitam la maxim....asta fiindca ea tot face febra de luni si fiind in tratam cu antitermice.....

Eliza cu Ilinca (7 aug 2006) si Mara (24 ian 2002)fete cucuiete

"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

imi pare rau pt fetita.sincer.sa dea DD sa fie sanatoasa si sa nu fie nevoie sa ajiungeti prin spital.eu imi aduc aminte cu groaza de zilele in care am fost internata cu cristi.kineto am facut cu o buna prietena a mea,care este la facultate de kineto si lucreaza atat cu copii cu probleme,cat si cu adulti.daca vrei,te pun in legatura cu ea.va pup cu drag pe toate si pe bebeii vostrii

http://good-times.webshots.com/album/556797738mcJoLA http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ebd177f9d364356611936&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=email

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

ardeleanu, mersi mult...acum sa ne tratam, sa ne stabilizam si apoi sa vedem ce zice dr....dar e f bine ca stiu acum unde sa gasesc...chiar nu mai voiam sa merg unde am facut cu Mara (la centrul Sf Andrei-fostul leagan de copii, la complexul mic la nord, care este centru pt copii cu dizabilitati)

Eliza cu Ilinca (7 aug 2006) si Mara (24 ian 2002)fete cucuiete

"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Eliza - imi pare sincer rau pt Ilincuta ..mititica, dar daca poti, evita sa te duci prin spital cu ea, mai ales ca e sezon plin de viroze,gripe si altele; de la noi si te asteptam cu vesti bune!!!

Mamica fericita de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bolgiumiki spune:

Salutare fetelor!!Am intrat doar o fuga sa va salut si sa le urez insanatosire grabnica bebelusilor bolnaviori.
Va pup!

Miki si Luca-Andrei(4 mai 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

GELIZA,stiu de SF .ANDREI...doar am un copil cu dizabilitati..nu am fost acolo si nici nu ma voi duce,asa ca am preferat sa fac totul acasa sau la cabinete particulare.acum merg la logopedie la particular,unde sunt niste fete super de treaba,care isi dau tot interesul,iar sedintele nu sunt sperietor de scumpe.iar kineto,deasemeni,am preferat sa fac acasa,acea fata,fiind deosebita si tare de treaba.dovada o avem pe cristi,care acum merge de nu are treba.nu multi copii cu sindromul down au mers la varsta lui si sunt foarte multumita de asta.am o intrebare la voi:stiti cumva unde este endocrinologie pt copii>as vrea sa merg si eu cu bb meu ,pt a sta linistita ca i-am facut tot ce trebuia.am itrebat la panaceea si este decat de adultri,iar cei pe care am intrebat nu stiu...va pup si va doresc multa sanatate tuturor.atat mamicilor cat si bebeilor.ALEXUTZA..cum ramane cu ceaiul de ingrasat?

http://good-times.webshots.com/album/556797738mcJoLA http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ebd177f9d364356611936&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=email

Mergi la inceput