FIV in Ungaria 4

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magda76 spune:

Saluti, fetelor !

Mi-a raspuns "doctorasul " de la Budapesta. A fost surprins ca nu am reusit pentru ca am raspuns bine la stimulare si totul a decurs fara probleme. A spus ca el recomanda 2 - 3 cicluri pauza, dupa care ma pot apuca de treaba. Mi-a spus sa ma apuc sa iau anticonceptionale in decembrie, in prima zi de ciclu si stimularea va fi in ianuarie...si sa-i scriu atunci ca sa ma inscrie in programul lui. Asa ca pana atunci...relaxare !!!

Mirabela si mie mi-a dat sa iau metylprednisol dupa ET pt ca organismul sa nu respinga embrionii. Eu cred ca tiroida are legatura pt ca primele analize pe care mi le-a dat mie dr de la Cluj sa mi le fac au fost toxoplasmoza, chlamydia si TSH. La mine au fost ok si atunci mi-a dat sa-mi fac hormonalele....si apoi tot asa......
Deci eu cred ca influenteaza, nu stiu sa-ti explic ce si cum.

la toata gasca !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magda76 spune:

Am ramas datoare cu lista de preturi de la Budapesta

Consultatie - 12.000 ft
Spermograma - 12.000 ft
Hormonalele (FSH,LH,E2,PROL) - 14.000 ft
Ecograf+citologice - 16.700 ft
Total 1 = 54.700 ft

Stimulare + monitorizare 105.000 ft
Punctie 105.000 ft
ET 115.300

Daca faci toate astea la ei te costa in total 380.000 ft. Bineinteles, daca ai analizele facute in tara nu mai platesti cei 54.700 ft , vei plati doar consulatia de inceput, adica 12.000 ft.

Cultura blastocyt - 50.000 ft
ICSI - 110.000 ft
AHA - 50.000 ft
Congelare embrioni pt 1 an - 50.000 ft

la toata gasca !!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Magda,multumim pt preturi! mult succes la a2a incercare! sa fie cu noroc ca la mine!

Am atasat lista de preturi de la Budapesta pe prima pagina!

Crinuta, mie mi-a dat dupa ET exact ce ti-a dat si tie si in plus Progesteron injectabil 2fiolex25mg o data la 2 zile. Nimic in plus.
Pussi, da, am luat acid folic inainte cam 1 luna.Puteti lua linistite, dr a zis ca nu e nici-o problema, ca organismul isi opreste cat ii trebuie si elimina restul, si chiar e recomandat sa iei acid folic cu 3 luni inainte de sarcina si in primul trimestru de sarcina, ca atunci se formeaza tubul neural al bebelului si e f important sa ai cantit. necesara in organism! se mai poate lua si din alimente: www.reclamamascataatentie/a_116_347_Schimbari_ale_dietei.html" target="_blank">uite aici.

Fetelor, voi ce stiti? daca expira fiolele luna asta mai sunt bune sau nu? scrie pe ele expira : nov.2006.

Imi vine si mie randul... /Pozele mele
Ajutati-l pe Andrei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pis spune:

Andicule daca pe fiole este scris data valabilitatii noiembrie 2006, sunt valabile toata luna noiembrie, in schimb la 01 decembrie trebuie sa le arunci (raspuns de la finuta mea -farmacista).
Pussi din pacate la mine este a treia incercare sau ma rog a doua , nici eu nu stiu cum sa spun...respectiv 1 FIV in februarie 2006 si un ET cu embrioni crioprezervati in iulie 2006 (ambele la Medsana). Esecurile si nu numai (atitudine doctori, asistente etc...) ne-au facut sa ne indreptam spre strainatate...

la toata fetele...

Pis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

da, andicule e valabil ce ti-a scris pis, cu conditia ca in acesti 3 ani de cand au fost fabricate sa fi fost depozitate in conditii corespunzatoare si nu la caldura pentru ca nu uita, sunt uleioase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

magda cea de a doua incercare va fi cu rezultat,

Andicu sa-mi zici de progesteron, daca mai vrei. Azi cum a iesit BHCG??? BB ce face??? Cred ca iau si eu acid folic.. - pe toti trei!!!

PIS cand vi in Tm, sa-mi spui sa ne vedem... ma bucur ca suntem in date asa de apropiate ca putem vb despre asta..

Liana tu la ce ora ai programarea, sau mai bine zis la ce ora estimezi sa fi in tM?? as vrea sa ne vedem joi... la mine e complicat ca vreau sa intru din 13 in concediu medical, si joi e ultima zi de lucru( pe vineri m-am cerut)...si trebuie sa las totul in ordine, mai ales daca urmeaza sa ma imbolnavesc

Zori, Auburn am fost ieri la librarie si mi-am luat carti, cesti frumoase frumoase si ceai..pentru acasa trebuie sa beau lichide multe

cornelianelima bucur ca ai luat legatura cu Chivu... programarea pe cand???

Mirabellace analize trebuie sa-ti faci??? ma enerveaza ideea ca nu s-a prins nimeni pana acum care e problema voastra sa ne ti la curent cu evolutia ta

Crinuta, Mika,Leliuta, Tia, Steliana, Norasorana

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

si am uitata sa va spun ca de dimineata mi-am facut analizele pentru anestezie....si am repetat urocultura..

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Bravo Pussi! fata harnica si acultatoare! pai la cum le-ai facut pe toate ca la carte pana acum, sigur iese cu ockishori la sfarsit!
Multumesc Pis si Lachi! am scris si la FIV, asa mi-a zis si dr , ca sunt bune si luna asta, dar pt ca maine abia le primeam, mi-a zis sa renunt la ele si sa pun 1 Utrogestan in plus pt 10 zile.
In concluzie, nu mai am nevoie de progesteron, Pussi si Liana, multumesc ca v-ati oferit!

Beta hcg azi : 1327! dr Chivu a apreciat ca am o sarcina f frumoasa si ca deja vineri pot merge la eco! si sa-l sun dupa aceea sa-i povestesc.

Auburn,ce mai faci? cum te mai simti? vroiam sa te intreb pana cand ti-a dat sa iei Magne-B6 ,Elevit si vit. C ? ca de Utrogestan stiu.
Va pe toate!

Imi vine si mie randul... /Pozele mele
Ajutati-l pe Andrei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Andicu daca tu simti la mine cum am simtit eu la tine sigur o sa fie cu ochisori!!! vezi ca vine din interior

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Pussi vezi ca sunt cu okiul meu de vultur pe tine! sa nu fumezi! Tine-te tare ca e bine! nici eu nu am mai fumat deloc. Da-le incolo de kile in plus....
Bafta tuturor fetelor care sunt in focuri sau asteptari!

Mergi la inceput