FIV - 85

FIV - 85 | Autor: Victoria

Link direct la acest mesaj

Preturi orientative medicamente necesare tratamentului FIV:
diphereline 0.1 mg - 24 RON
diphereline 3.75 mg - 530 RON
menogon - 36 RON
gonal f 75 ui - 90 RON
puregon 50 ui - 120 RON ( se poate lua compensat)
=============


Hai sa continuam aici, sper sa fie cu noroc!!!!

V

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silveana spune:

Buna, va urmaresc demult si n-am indraznit sa va scriu.Acum am o problema si vreau sa ma ajutati daca se poate.
Am fost azi la dr Cocei si mi-a dat o schema de tratament ptr perioada pregatitoare ET, mentionez ca eu fac cu ovule donate.Pentru ca mi-a venit ciclul ieri m-a intrebat daca am inceput o noua folie de cicloprogynova, acum nu mai stiu daca pe langa estrofem mai trebuie sa iau si cicloprogynova in continuare.M-am zapacit asa de rau cand am vazut ca in sfarsit incep si eu pregatirea ptr FIV incat acum nu mai sunt sigura si rastalmacesc toata discutia avuta cu ea.
Va rog mult de tot daca poate cineva sa-mi raspunda, m-am panicat rau de tot si nu-mi gasesc linistea pana nu sunt sigura ca iau bine tratamentul.Voi din cate am citit luati alt fel de tratament dar poate stie cineva sa-mi raspunda....
Va multumesc si va urez la toate mult noroc!!!
Silveana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silveana spune:

Multumesc mult de tot, am sunat la Giulesti si nu maei este acolo.Sunt panicata rau de tot, poti sa-mi zici unde as putea s-o gasesc?Am sunat si la cabinetul particular al lui Big M si are ore numai miercurea.Pana maine nu mai am stare.
Silveana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Silveana, te rog, sun-o pe dr. Cocei si intreab-o din nou, nu se va supara, ca e o dragutza.Decat sa gresesti ceva la tratament, mai bine intrebi de 100 de ori.Nu stiu sa-ti raspund, eu Cicloprogynova am luat dupa embriotransfer la primul FIV, sigur nu e aceeasi schema de tratament.

V

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras_rebel22 spune:

buna fetelor ,sunt un membru mai vechi dar cam mult timp nam dat pe aici ,de 3 ani ma chinui sa am si eu un ...si nu reusim nici cum,am fost la doctori amandoi si totul este perfect dar nu vine!!imi poate recomanda cineva vreun doctor ff bun in vienna(austria)nam luat niciodata pastile si tot nu vine,nus ce sa mai facem !!nu am nici un fel de stres nu depun nici efort fizic sau ceva greu absolut nimic!!mai am si eu o intrebare prin insemniare ce riscuri sunt si daca este sanatos??sau ce solutie ar fii ca bebeu sa fie sanatos si fara nici un risc!!am auzit si din cate am citit este in ungaria o clinica foarte buna FIV,imi poate da cineva un sfat care a trecut prin asa ceva fiindca as dori sa incerc!!va pup fetelor si ma bucur sa fiu iara printre voi!!sa auzim de bine



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Eu nu-i stiu nr. de mobil al dr. Cocei, dar sut fete care-l stiu, poate il posteaza ele...

V

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Dna dr Cocei 0722 775 977

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silveana spune:

Fetelor multumesc mult!! Am rezolvat problema, era sa fac o mare prostie si sa iau si cicloprogynova care contine acelasi lucru ca estrotemul.Bine ca am intrebat si ca v-am avut pe voi care sa ma ajutati ca tare ma emotionez si parca nu-mi mai judeca creierul cum trebuie.
Va multumesc multtt de tot.
silveana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

Lachi ma bucur ca in sfarsit ai actionat.
Sunt alaturi de toate secretoasele care fac FIV.
cristinici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

fetelor va multumesc la toate pentru urari..
sunt coapta de racita!!!numai mie mi se putea intampla asa ceva tocmai acu cand mai am putin

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Pentru Barbye-una dintre noi!Trebuie sa ajuti!!

"tine aripioara asta, voinice, si cand ti-o fi mai greu...sufla..."


"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Victoriatrebuia sa mentionezi la lista preturilor medicamentelor ca Puregonul se poate lua compensat! Cred ca este destul de important dat fiind ca este cel mai scump de pe lista! Fetele ar trebui sa incercati poate si celelalte sunt compensate!
Si Puregonul de 50 ui este 108 RON, iar cel de 100 ui stiu o farmacie unde este chiar 150 RON. Aviz amatoarelor! Asa ca nu va aruncati direct sa le luati de la Giuly ca nu este intotdeauna cel mai scump ieftin!Daca vreti detalii, intrebati-ma!
Lachifa-ne sa intelegem sau cel putin pe mine: ai inceput deja tratamentul? Fata draga mi-o luasi inainte!
Va pup!

Mergi la inceput