FIV - 85

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Fetelor, eu nu sunt prea multumita de "moda" asta. Adica de cand incepi tratamentul sau cand esti pe ultima 100 de metri nu ne mai tineti la curent?! .
Va respect deciziile daca hotararea asta va ajuta, dar speram sa traiesc cu voi emotiile date de punctie, ET, test.
Va tin pumnii sa reusiti si sper ca vestile pe care ni le dati sa fie cele mai bune.
zisacami, avalon, lachi
Oare am uitat pe careva?!

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Ai vazut Victoria ca se poate? Era cea mai buna optiune pentru tine. Bravo! Si sa fie intr-un ceas bun.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

Avalon, va pupa si va saluta. E bine, mai are un pic pana la ET. RABDARE Sa se termine de ouat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Victoria tu trebuie sa-ti faci injectiile subcutanat? Ca cred ca ma paste si pe mine la fel sa mi le fac singura!Eu trebuie sa le fac subcutanat in burta sub buric, dar cum acolo e mai mult grasime :) cum le fac? Merci, te pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Avaloaneee tin pumnii!!!dj multumim de vesti!!spunei sa stea sa oaua bine
Kitta mama cand ai strigat tu dupa mine ca io nu am auzit?si doapele le'am scos de mult
Moniland
silveana multa bafta mama!!sa fie cu noroc!!!se pare ca mai ai putin..eu tin pumnii!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Pentru Barbye-una dintre noi!Trebuie sa ajuti!!

"tine aripioara asta, voinice, si cand ti-o fi mai greu...sufla..."


"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carry spune:

Ne-am hotarat si noi , in sfarsit,sa apelam la FIV..
Era si cazul dupa 7 IA nereusite
Vom vedea de unde vom face rost de toti banii, dar asta mi se pare
acum ultima problema...
Intrebarea mea este daca la o oligoastenospermie- nr de 2 milioane , avem sanse la FIV+ICSI ?????
Va rog sa-mi raspundeti, mi-e frica ca nu ne va accepta dosarul !!!
Acum , dupa ultima IA combinata (sot+donator )ma rugam, parca, in subconstient, sa nu reusesc,ptr ca imi doresc copilul SOTULUI MEU ,si sper ca la FIV sa avem mai multe sanse
Bafta tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

Victoria atat mai e menogonul la Giulesti acum, 360 000?In sept era 350 000.
Kitta stii in alta parte mai ieftin?Daca da spunemi , ca peste 2 sapt am nevoie si eu.
Bafta si tin pumnii in continuare la secretoasele care fac FIV.
cristinici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Kitta nu ti-am luat-o inainte! stai linistita... merg pe 9 la o eco simpla, sunt a 25-a zi de CM si sa vada cum ma prezint...iar daca nu ma lasa nervii pana atunci din a doua zi de CM respectiv 12 nov. incep tratamentul! Dar, doar daca nu ma lasa nervii, ca ieri daca ma intrebai, nu mai faceam nici un fiv si oscilam intre "a-l omori" sau "a divorta de el". Pentru ca am fost foarte nehotarata in privinta deciziei am zis mai bine sa trag un pui de somn, ceea ce am si facut si s-au rearanjat "piticii" la locul lor, iar acum sunt OK. S-ar putea insa pe 9 sa nu mai fiu OK pentru ca sunt intr-un stres maxim de pe acum si mai urmeaza si o saptamana full time de targ.

Cristinici incet, incet oi face si eu ceva! In orice caz eu nu voi fi secretoasa, voi spune tot ca am nevioe de sfaturi de la cele cu mai multa experienta!


Edit: am uitat sa va spun ca ma enervati rau ca nu mai scrieti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

lachone, uite ca scriu eu ca sa nu mai fii nervoasa.
Prin 2-3 oct. imi repet chlamydia si ureaplasma dar m-am hotarat, le fac la Ploiesti. Sper sa iasa bine ca sa pot sa vin si eu cu dosarul si sa incep protocolul. -ici si weekend placut in continuare.

Cand am necazuri dar ma vedeti zambind, sa stiti ca am gasit deja pe cine sa dau vina pentru ele!!
Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

Azi mi-a venit CM. De maine incep tratamentul, 1 dipherelin de 0.1 dimineata (pe racoare)si sunla Giulesti sa vad cand ma programeaza pt prima echo.
astept vesti de la cele care sunt pe ultima suta de metri cu FIV-ul.
cristinici

Mergi la inceput