Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru-11

Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru-11 | Autor: Amely

Link direct la acest mesaj

Nu are nimeni curaj sa deschida un nou capitol?. OK, indraznesc eu... Deci, doamnelor, sa continuam aici discutiile de la www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80277&whichpage=21" target="_blank">capitolul anterior

Lista a Tutunareselor, viitoare:
adiere
alexia28
Amely
ana_id
Apollo
aurelia77
alina.n
Ariana1
Bonitta
Bubulina1
Cadina
cherry22
claucia
clubb
cris2006
danotino
Dianadi
Diddy
Ellis
Felicia
Foxxy
Hitomi
IoanaTugs
kikilina
kitty_nic
KoraPop
kristind
Laura69silk
lauravoinicu
Leditia
LoredanaG
Mada28
MadaS
Madutz
mamidevladut
mihailescu teodora
Mihavasoi
Mirelae
miruna79
mmc_nd
ninocica
Papushel
Raza de soare
Salomea
SilvanaPopovici
zambet74
Zenobia


Tutunici, foste aspirante, acum fericite posesoare de burtici:
marair
madaluta
iriss27
marinar
aventura
Irinabr


Sper ca acest capitol sa ne poarte tuturor noroc!


"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Felicia, esti o draguta... Sper sa lucreze tratamentul si data viitoare sa iti iasa analizele perfecte!

Ana_id, daca te consoleaza cu ceva, noi ne-am inscris la dansuri... cred ca mai "smucit" de atat nu se putea, SI E SUPEEER!!!

Claucia, esti o papusica scumpa... si graviduta, sper! tinem pumnii sus, OK?

Zenobia, nu e nevoie sa ai nu stiu cate sute de mesaje, poti avea si tu pozici: in profil, la semnatura pui
[ url="http://photos.yahoo.com/...." ]poze[ /url ] dar ai grija sa stergi toate spatiile. In loc de poze scrii ce vrei tu, iar la http... scrii exact adresa de yahoo-web unde ai tu pozele (daca nu ai, ti-o creezi, e f. simplu).
In final, la semnatura o sa iti apara asa: poze
(am sters spatiile, pt. exemplificare)

Ioana, eu zic ca e de la implantare... sper din tot sufletul sa-mi dai o veste buna! Doamne, ce m-as bucura, asa la inceput de capitol!

Kitty, spor la treaba, sa faceti casuta gigea pana in toamna!

Pup fetele!

"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

Claucia, Ioana, asteptam sa onorati noul capitol cu cate o burtica. Va asteptam cu nerabdare.


Poze
Nimic nu este intamplator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uki spune:

neata "tutunaresele"

ce m-am prapadit de ras cand am citit

vreau sa mai fiu si eu inca o data, cu voia Domnului...
lucram intens la asta, din mai...

si, mai am o fetita pe care tot cu tutunaru am nascut-o, daca m-ar ajuta Dumnezeu si mi-ar da un baietel, fain ar fi!

numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Felicitari Uki pentru printesa, iti doresc sa ii faci cat mai repede Mariucai un fratior, ca sa aiba cu cine sa se joace! Dar si daca va fi o surioara, tot frumos ar fi, nu?

Hai fetili, pe unde v-ati pitit? lucrati intens, sa inteleg?



"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Buna ziua dragele mele,

Multumesc pentru galerie fetelor scumpe insa astazi dimineata am mai facut un test. Si ce zice el? Negativ clar ca lumina zilei! Asa ca inafara ca va veni CM cand va dori el, si cand o va face il voi suna pe T ca sa ii spun ca iau a doua luna Ovamit pentru frumusete de foliculi, nu stiu ce as mai putea sa spun?

Sanii sunt sensibili semn ca se apropie poate CM, ma doare usor burtica si acum cateva zile m-au intepat ovarele. Asa ca... astept si tot astept. Dar nici nu prea am altceva de facut din punctul asta de vedere...

Ioana nu te ingrijora, din cate am citit simptome si nebunii, mai toata lumea graviduta zicea ceva de pete - care nu sunt rosii ca sangele proaspat ci are diverse culori, bej, portocaliu, maro, stii tu.

Amely, bravo ca ai dat instructiuni atat de frumoase apropos de poze. Super, acum o sa stiu si eu. Pup fata frumoasa si desteapta si tehnica!

Kitty_nic ce-as mai onora eu inalta si mult pretuita asistenta cu o burtica in noul capitol...dar nu stiu cum sa fac mai repede! Adica tehnic as sti dar parca pana acum nu a iesit.

Va pup mult pe toate si.. nu am vesti. Sper macar daca tot nu e bb sa vina odata CM asta ca sa pot incepe noua luna asa cum trebuie.
Sotul radea si spunea ca daca nu vine, e un mic grec, conceput in Grecia. Dar uite ca testul spune altceva. Of

Pup toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Buna fetele,

Draguta mea Amely, sper sa fiu pe faza data viitoare la deschiderea capitolului.
Clau nu stiu ce sa zic, cateodata se mai inseala si testele astea pt ca ti-a intarziat destul de mult....erai inaintea mea cu 2 zile si eu sunt z4 de CM. Eu iti tin pumnii in continuare, poate totusi nu mai vin uratii si este
Ioana subscriu si eu la ceea ce au spus fetele, nu este motiv de suparare ci de bucurie, poate ne dai vestea mare peste o saptamana
Kittysor scumpica de tine, spor la treaba sa terminati casuta dar sa nu va obositi prea taresa mai puteti munci si la proiectul
Felicia bafta multa sa se vada repede rezultatele tratamentului

pup toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

Claucia, fata scumpa, grecusorul este cat se poate de sigur. Imi amintesc de vremea cand Marina era cu o intarziere de zile mari si nu stia ce se intampla, iar dupa ce a aflat ca BB era de vina, povestea ca nu i s-a pozitivat nici un test. Asa incat, BB grecisor sa se faca mare!

Poze
Nimic nu este intamplator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_id spune:

cred ca endorfina eliberata de sport ma face sa o iau putin razna....sunt la birou unde e tare liniste si eu rad, ma emotionez si comentez alaturi de voi.e incredibil faptul ca deja ma simt ca intre prieteni si pentru asta va multumesc din suflet.am gasit in sfarsit magicieni care prin multa munca, perseverenta si mai ales dragoste vor sa infaptuiasca cea mai mare minune a vietii, sa dea aripi unei noi vieti.
sotul meu e cel mai fericit din toata povestea asta pt ca acum mi-a revenit si cheful de viata si de ras asa ca vede si el dupa mult timp femeia cu care s-a casatorit......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Ana_id...

"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

super! nu ca as avea nu'sh'ce poze de arata, dar ma stresa ca nu-mi iesea, cam ca la faza cu sarcina

multumesc, mult Amely. asa mai da instructiuni

nu mai trece timpul asta odata sa ma duc la consultatie sa stiu si eu ce se intampla, sa am macar o idee.

Tare mult ma bucur ca sunt intre voi.

Big Hug!

Zenobia
poze

Mergi la inceput