Paciente optimiste si gravidute ale dr. Tutunaru-9

Paciente optimiste si gravidute ale dr. Tutunaru-9 | Autor: bubulina1

Link direct la acest mesaj

Va invit sa continuati aici discutiile incepute la capitolul anterior

Iata o lista a Tutunareselor, viitoare :
adiere
alexia28
Amely
Apollo
aurelia77
alina.n
Ariana1
cherry22
claucia
clubb
cris2006
danotino
Dianadi
Diddy
Felicia
Foxxy
Hitomi
IoanaTugs
kikilina
kitty_nic
kristind
Laura69silk
lauravoinicu
Leditia
LoredanaG
Mada28
MadaS
Madutz
mamidevladut
mihailescu teodora
Mirelae
miruna79
ninocica
Salomea
SilvanaPopovici
zambet74



tutunarese , foste aspirante:
marair
madaluta
iriss27
marinar
aventura
bubulina1
Irinabr


Va doresc tuturor sa auzim cat mai repede de

Bubulina 5+

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

Tocmai ce am raspuns la cap 8. Bubulina, multumim pentru capitolul nou-nout la inceput de saptamana.
multi si apasati la toate tutunaresele, o saptamana cat mai buna si "mai fertila", si foliculi cat mai grasi!



Poze
Viata nu se masoara cu numarul de respiratii pe care le aveti, ci in
momente care iti taie rasuflarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilvanaPopovici spune:

Azi am reusit sa va citesc pe indelete, fetelor.
Felicitari gravidutelor si multa bafta aspirantelor care se afla aproape de ovulatie!

Eu sunt relativ bine, am inceput tratament homeopat si imi iau avant si pentru tratamentul prof Andritoiu, pe care l-a personalizat pe profilul meu hormonal, greutate, varsta, inaltime etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Buna fetele dragutele

Marina, sa-ti traiasca samburelu, ce frumos trebuie sa fi fost cand i-ai vazut manutele, piciorusele...

Bubulina sa nu mai fii ingrijorata, lasa ca bebe sta bine acolo in burtica

Mamidevladut, ma bucur pt tine ca ai fost la mare si te-ai simtit bine exact in perioada buna, cred ca a avut dreptate sotul tau, ati facut cea mai buna alegere. Haide poate vii cu o veste buna peste 2 saptamani. Am ales sa fac HSG-ul la Giulesti pt ca Tutunaru nu recomanda analiza asta, el recomanda direct laparoscopie si totusi nu vroiam sa ma operez asa din prima.

Ioana da, este vorba despre acelasi biolog de care vb si Laura, acelasi biolog pe care-l recomanda si Tutunaru, deci io zic ca esti pe maini bune, bafta multa sa fie cu noroc si cu

Silvana, bafta multa cu tratamentul lui Andritoiu, am citit pe forum ca a dat rezultate

Va pup pe toate Amely, Aurelia, Alina, Ariana, Claucia, Felicia, Ioana, Kitty, Lauravoinicu, Mamidevladut, Miruna, Laura69silk, Silvana, Teodora si pe gravidutele noastre Bubulina, Marina,Iris, Aventura, Madaluta pupici pe burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura69silk spune:

Buna ziua, fete dragi si sa aveti o saptamana minunata !

Alexia incep cu tine, pt. ca nu am mai putut posta de vineri. Ma bucur pentru rezultatul de la HSG, si chiar daca trompa dreapta nu s-a vizualizat, asa cum ti-au spus si fetele, iti tin pumnii sa ovulezi bine pe stanga, si sa se lase cat mai repede cu bb. Iti urez bafta multa saptamana aceasta la monitorizari. Sper si eu alaturi de tine sa ne dai vestea cea buna, cat mai curand ! + ici
Clau noutatile sunt de top - foliculi babani si pregnyl, asta da veste buna. Iti tin si tie pumnii si asteptam marti sa ne spui ca ai avut ovulatie. Sper din toata inima sa fie cu noroc luna acesta si la tine si le urmezi pe Bubulina si Marinar la mamici ! ici
Ioana multumesc pentru gandul bun ! Vineri ar trebui sa vad "rosu"...Mai este pana atunci, dar asa cum ti-am mai spus, nu caut simptome. Psihic, ma pregatesc pentru o noua Z1....Iti doresc o saptamana usoara si din toata inima bafta multa la IA din luna urmatoare ! Se apropie cu pasi repezi, luna iulie...
Mamidevladut bafta multa joi, la analiza spermogramei si ma bucur din suflet ca ati luat decizia detasarii de probleme, in acest we. Iti tin si tie pumnii sa fie cu noroc aceasta relaxare si sa auzim de 2 cat mai curand ! Daca nu ai incheiat inca sesiunea, bafta in continuare cu examenele !ici
Lauravoinicu bafta si tie la monitorizari saptamana aceasta si mai ales luna viitoare la ISA !ici
Silvana bafta multa si tie cu cele doua tratamente si sa dea Domnul sa ne aduci vesti bune cat mai curand !

Kitty, Amely cum au fost examenele de sambata ?

O zi linistita si racoroasa va doresc si va pup pe toate cu drag Alexia, Amely, Aurelia, Ioana, Claucia, Kitty, Alina.n, Alina25, Miruna79, Ariana1, Lauravoinicu, Silvana,Mamidevladut, Madutz, Teo, Papushel si utzele Marair, Madaluta, Iriss27, Aventura, Marinar, Bubulina1, Irinabr

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidevladut spune:

Alexia multumesc mult ca mi-ai zis, nu stiam. Ma vedeai ca ma duc sa-l intreb pe T de HSG. La Giulesti ai fost la un dr. anume sau te-ai programat pur si simplu? Te intreb pentru ca as vrea sa fac si eu luna viitoare un HSG sa vad cum imi sunt trompele.
Laura multumesc mult pentru urari,nu am terminat sesiunea. Daca ma vedeai sambata pe plaja cu cursul in mana, ca miercuri am examen, si alergand dupa Vladut prin apa. Eu iti doresc sa vezi rosu de vineri.....intr-un an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Mamidevladut, ti-am trimis PM.

Laura69silk si uita de rusi ca si ei vor uita de tine mult timp de acum incolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Buna scumpelor!
Sunt supersuper stresata!In seara asta merg si eu la Tutunaru!Tare curioasa sunt sa vad ce se intimpla cu mine.Printre altele m-am grabit si mi-am luat si tratam naturist al d-lui Andritoiu.Si cu ala si cu monotorizare sper sa fie ceva luna asta sau cel tz luna viitoare!Sunt destul de optimista,acum ca vb cu voi ,dar cind m-oi vedea acolo,lesin.Glumesc,sunt o fire puternica!
Sper sa nu ma intimideze d-l doctor!
Pupici la toate!
Teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura69silk spune:

Fetele mele, dragi Alexia si Mamidevladut, va multumesc din suflet pentru sustinere , dar chiar nu ma gandesc. Nu am nici un fel de simptome, nici...nici. Sau poate nu stiu eu sa le identific... Cum o vrea Bunul Dumnezeu ! Stiu ca daca, voi incepe sa numar Z1, de vineri, veti fi, oricum alaturi. Si pentru asta nu pot decat sa va multumesc inca o data, voua, tuturor !

Teo bafta multa si tie, la intalnirea...de gradul trei ! Vei vedea, vei fi foarte incantata de T ! Asteptam sa ne povestesti cum ti s-a parut T, ca medic, in primul rand, si ca, om. Sa ne aduci vesti bune !

Kitty, draga mea, bafta si tie, maine la spermograma ! As dori sa-mi dai si mie niste detalii, daca vei putea, pentru ca eu, dupa Z1, va trebui sa-l trag pe 'ubitu' la aceeasi analiza. Iti tin pumnii !

Pup toate fetele, inca o data si mai asteptam vesti !
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

LauraSilk, esti grozava. Nimic nu-ti scapa. Multumesc de urari si pumni stransi. Detaliile ti le trimit pe PM.
Va pup pe toate


Poze
Viata nu se masoara cu numarul de respiratii pe care le aveti, ci in
momente care iti taie rasuflarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura69silk spune:

Kitty_sor tu esti o scumpica si iti multumesc din suflet pt. PM si pt. sustinere !!! Ce m-as face fara voi ???? Iti urez din si cu toata inima, acelasi lucru !!! Inca o data, BAFTA MARE, pt. maine !!!

Laura

Mergi la inceput