Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Asteptand o minune in viata noastra !

REUSITA DIN PRIMA..???

Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 3

zouzounaki

1669 Mesaje

Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Trimite mesaj Yahoo lui zouzounaki Adauga semn de carte la mesaj Trimite zouzounaki un Mesaj Privat

REUSITA DIN PRIMA..???

BUNA SEARA tuturor fetelor...as dori sa intreb aici pe forum daca sint fete fericite care in urma la FIV au ramas insarcinate din prima..cauza infertilitatii fiind doua sarcini extrauterine deci inchiderea sau extirparea trompelor..in rest totul ok...facind toate analizele toate au iesit exact ca la carte atit mie cit si sotului.eu incep tratamentul prin 10 iunie ..si avem mari emotii...va multumesc numai bine si succes tuturor fetelor...

http://www.sfaturiortodoxe.ro
      (0 aproba) (0 dezaproba) |

Editat de - zouzounaki on 01/06/2006 02:29:37
flori76
flori76

3019 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite flori76 un Mesaj Privat
Zouzounaki eu doar ma pregatesc de fiv pt toamna,deci nu pot sa-ti spun nimic din experienta proprie,insa vreau sa-ti doresc din suflet multa bafta si sa ne anunti curand ca esti .

Nu in ultimul rand,bine ai venit pe

Flori
Noi

Mergi la inceput

zouzounaki

1669 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luizouzounaki Adauga semn de carte la raspuns Trimite zouzounaki un Mesaj Privat
draga mea flori..iti multumesc din suflet pentru frumoasele tale urari..de asemenea iti doresc si eu din suflet sa ai parte de un bebe frumos si sanatos si toate cele bune...iti doresc ca din toamna sa fii printre cele care vor scrie aici REUSITA DIN PRIMA...pupicele...zuzunaki

Mergi la inceput
badjoke
badjoke

576 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luibadjoke Adauga semn de carte la raspuns Trimite badjoke un Mesaj Privat
Eu ma numar printre fetele cu reusita FIV din prima.
Dupa 9 ani de tratamente, dupa o inseminare artificiala nereusita, dupa 2 HSG, dupa o extrauterina si dupa alte tratamente si investigatii, am avut norocul sa cunosc doctorul potrivit, care mi-a zis clar ca nu aveam nici o sansa sa raman insarcinata pe cale naturala. O trompa era legata (de la extrauterina), iar cealalata avea aderente (de la operatia de peritonita).
Si cu ajutorul bunului Dumnezeu am reusit sa am o fetita minunata de care suntem foarte mandri.
Eu iti urez mult noroc (pentru ca ai mare nevoie de el) si sa se prinda de prima data. Si orice s-ar intampla, nu renunta.
Daca mai vrei alte informatii sau incurajari,contacteaza-ma pe mail.
Si gandeste pozitiv!!!

Mami si NiKo (24 sept 2004)

Mergi la inceput
andreeaiosif
andreeaiosif

183 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite andreeaiosif un Mesaj Privat
ne spui si noua unde ai facut fiv si cu ce medic?
sa iti traiasca fetita azi, de Ziua Copilului, si mereu!

andreea
Mergi la inceput
flori76
flori76

3019 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite flori76 un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by zouzounaki

draga mea flori..iti multumesc din suflet pentru frumoasele tale urari..de asemenea iti doresc si eu din suflet sa ai parte de un bebe frumos si sanatos si toate cele bune...iti doresc ca din toamna sa fii printre cele care vor scrie aici REUSITA DIN PRIMA...pupicele...zuzunaki

Iti multumesc si eu pt urari si-mi doresc,ca toate fetele care o sa faca fiv sa reuseasca din prima incercare.

Flori
Noi

Mergi la inceput

Otiliav

7322 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Otiliav un Mesaj Privat
Eu am o prietena care a reusit, primul FIV la Giulesti, acum are aproape 18 saptamani de sarcina si zilele trecute era internata pentru cerclaj deoarece are gemeni (a avut 4 embrioni pusi la ET).

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
Filmulete Ana
Mergi la inceput

zouzounaki

1669 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luizouzounaki Adauga semn de carte la raspuns Trimite zouzounaki un Mesaj Privat
mulumesc pentru raspunsuri..parca mi-a mai incoltit o speranta in suflet,,emotiile sint mari..numar zilele pina in ziua in care incep tratamentul mai ales ca imi este o frica de injectii de numaeu speranta nu mi-o pierd nici increderea..stiu ca daca este voia lui Dumnezeu va veni si bebelusul mult dorit si in viata mea...si am si o vecina care in urma cu 3 ani ,dupa 5 ani de casnicie a nascut o fetita si un baiat frumosi ca doua papusi...numai ca intuitia mea imi spune ca a facut fiv..si mi-e rusine s-o intreb ...ca daca ea vroia imi spunea..noi doua ne intelegem bine si mai stam la povesti cind mai are un pic de timp...iar daca a recurs la fiv sigur a reusit din prima pt ca mereu era acasa......multumesc inca odata pt incurajari si pt raspunsuri si sa devenim mamici cit mai curind...pupicele

Mergi la inceput
Mi-Ka
Mi-Ka

1115 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiMi-Ka Adauga semn de carte la raspuns Trimite Mi-Ka un Mesaj Privat
Si eu ma numar printre fericitele care au reusit din prima FIV+ICSI, cu un singur embrion si la fel ca celorlalte fete, doctorii ne-au dat 0 sanse de a ramane pe cale naturala.

Iti doresc mult succes, multa bafta si sa iti dea Domnul sa reusesti si tu din prima si sa iti vezi visul implinit!!!

Mi-ka
bebelusul meu
Mergi la inceput
badjoke
badjoke

576 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luibadjoke Adauga semn de carte la raspuns Trimite badjoke un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by andreeaiosif

ne spui si noua unde ai facut fiv si cu ce medic?
sa iti traiasca fetita azi, de Ziua Copilului, si mereu!

andreea

Eu am facut FIV-ul la clinica Med New Life cu doctorul Ron-El. Am fost asistata pe tot parcusul de doctorita Anca Gherasie, de la spitalul CFR2, unde am si nascut.

Mami si NiKo (24 sept 2004)

Mergi la inceput
Delia21
Delia21

2815 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Delia21 un Mesaj Privat
da,si eu ma numar printre norocoase.Ia uitati-va la pozici sa vedeti ce minunatie de baiat de 3 luni si jumatate are mama!In ianuarie anul viitor vreau sa incerc din nou pentru o suroiara sau un fratior.Va doresc la toate ce-mi doresc mie scumpelor,prunci sanatosi si norocosi!

noi aici http://community.webshots.com/user/lela3321
Mergi la inceput
Pag. din 3 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com