FIV 76

FIV 76 | Autor: ceciserban

Link direct la acest mesaj

Sper ca nu va suparati ca am furat eu iarasi capitolul asta dar 76 e anul meu de nastere si sper sa aduca cat mai multe nasteri-adica gravidute cu bebei mai inatai.Ati inteles voi ce am vrut sa zic,nu?
Pupici si SA PLOUA CU capitolul asta si toate care vor urma!

cecilia

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cicina spune:

Sa speram ca e capitolul just cecilia.Sa inteleg schimbi prefixul. Mai ai timp de un bb.
Ingeras, stii ceva cum se face pentru lista de donare si cum se procedeaza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

buna fetelor!
Eu nu am mai avut timp sa scriu ca am fost tot pe alergatura azi.
Smita, si in mintea mea incoltise ceva referitor la Medsana si divizarea embrionilor... si cred ca stiu ce a incoltit in mintea ta... sa dea Dumnezeu sa NU fie asa, pentru ca ar fi ingrozitor!
fetelor fug acasa si mai vorbim maine printre picaturi ca sunt super ocupata!

Bafta multa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Eu nu m-am suparat, Ceci, chiar ma bucur si sper sa poarte noroc tuturor! Pt ca m-ai intrebat, am facut pana acum 4 inseminari si as vrea sa ma opresc aici... Tu ai facut inainte de FIV? Imi pare rau sa aud ca avem aceeasi problema, eu chiar vreau sa facem ICSI... Am discutat deja cu dr.
Andreea, tine-o tot asa si eu am o presimtire ca va fi mare petrecere pe 1 iunie, ziua copilului!
Cicina, da, la giulesti am hotarat sa fac FIV. Tot ce stiu ca in Bucuresti preturile sunt cam la fel... nu sunt diferente mari la FIV, maxim 1000 euro, in schimb costul tratamentului de stimulare poate sa fie mult diferit si depinde mult de varsta, analize, protocolul clinicii...
Liana cea mai sufletista fata!
KITTA, te sfatuiesc si pe tine ce le-am sfatuit si pe celelalte fete, mergi la dr. care-ti inspira incredere, nu lasa loc nici de cea mai mica indoiala.
Cristinici, ar fi bine sa fie valabile macar o parte din ele, costa o gramada de bani analizele astea... Bafta la control!
Liliana, sa stii ca m-a afectat mult ceea ce ti s-a intamplat... te admir mult pt echilibrul de care dai dovada... Am si eu probabil aceeasi intrebare ca si Smita, te rog sa nu te superi ca o pun... ai zis ca FSH-ul tau varia, poti sa spui intre ce limite? Sau care a fost valoarea maxima la tine (indiferent in ce faza, foliculara sau ovulatorie)? Iti doresc din tot sufletul ca data viitoare sa fie cu totul altfel!
Monica, sa nu fii dezamagita, stai foarte bine! Ai vazut ce inseamna suprastimulare... acum ai un numar suficient de mare de foliculi, si important e sa fie ovocite de buna calitate! Tinem pumnii!
Puiramy, bafta maxima!




*******************************
Este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru ziua de maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Cecilia ce harnicuta esti.
Avalon, Cristinici
MRL ma gandesc la tine. E mai bine sa te odihnesti acum si sa reiei totul in toamna cu forte proaspete. Sa stii ca m-a pus pe ganduri ce ti s-a intamplat.
Va pup pe toate

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

MRL nu am putut sa nu vars niste lacrimi......Nu stiu ce am dar acum subiectul copil ma face f. sensibila! Si de m-ati vedea la servici, ati zice ca sunt Baba-cloanta in persoana sau orice alt personaj negativ. Asta asa ca sa va mai aduc zambetul pe buze!
Ingeras26sa dea Dumnezeu sa te auda si sa ma tragi dupa tine. Numai gandul la alegerea unei destinatii de vacanta deja ma destreseaza!Iar cat despre hotararea pentru FIV, eu sunt o tipa f. hotarata, adica ori totul ori nimic. Si nici nu imi place sa aman pe alta data!
Avaloanemultumesc si tie si tuturor fetelor care mi-ati scris cate ceva.
Mai stau pe aici, pe la FIV-oase ca vad ca oricum e agitatie mai mare.
Va pup pe toate si va sustin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

MRL sunt alaturi de tine si poate la toamna vom fi colege. sper sa poti veni maine pana la Giulesti sa ne vedem.
Puiramy te voi cauta maine.
Cecilia, Crinuta
Avalon o sa va tin la curent cu ce vom discuta maine.
Liana ma bucur ca nu te-ai suparat
pe toate cristinici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Avalon, asta vreau si eu. Calitate nu cantitate.

Liana, multumesc mult.



Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

MRL imi pare rau pentru rezultat ,dar ma bucur ca esti optimista .

Andicu iti tin pumnii in continuare si iti fac si galerie de pe acum ca poate ma lasa iar net-ul cu ochii in soare .



Pentru fetele care sunteti in focuri BAFTA MULTA

Va pup pe toate


GINA10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

Moniland sa fie cum zici tu, de calitate.
Andicu un pic mai e , 2 zile, sunt cu inima la tine.
cristinici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Da Crinuta am devenit super harnicuta mai nou.Doar doar s-o prinde si de mine vreo gravideala de asta cronica.
Avalon iubita pe mine Protopopeasca m-a bagat direct la FIV+ICSI.Deci zero IUI.Asa ca daca mai creste mobilitatea as vrea sa incerc si eu una si de nu-mi iese nici asta fac IAD.Si de nu iese nici asta adopt un bebe si tot ma fac eu mamica cumva pana la anul.Eu cred ca fiecare e dator sa incerce pe pielea lui.Asa ca da-i bataie si incearca-ti norocul,caci e clar ca daca nu o faci ai regrete ca nu ai incercat macar odata.Si daca te tin nervii poti incerca de mai multe ori de ce nu?Eu sper insa sa nu fie cazul si sa reusesti din prima!
Cicina asa e peste 2sapt. schimb prefixul si sper sa fie de bine.
Moniland nu dispera ca din atatia foliculi e prea de tot sa nu ai macar cateva ovocite.
Lachi,Cami,Cristinici !
Andicuce face burtica creste,creste?Hai ca vrem o veste buna joi!
OLTEANCOOOOO iar ai disparut?Hai stai pe faza cu pumnii tai norocosi la fetele astea!Auzi eu si cand nu-i tin ploua cu gravide pe langa mine de si innebunesc de tot.Nu de alta dar sunt din alea care plang ca nu vor sa fie !
Pupici si bafta tuturor!

cecilia

Mergi la inceput