FIV 1

FIV 1 | Autor: gabid

Link direct la acest mesaj

+M-am gandit sa facem un nou subiect cu aceeasi tema ca si Pia(cerere de detalii) si in care sa intre si fetele noi de pe forum care nu stiau vechiul subiect ca era legat de FIV.Celalt avea deja destule pagini si mergea greu.

Va pup,

Gabi.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Foarte bine ai facut Gabi, ca celalalt mergea greu.
Dar eu am raspuns acolo pt.voi.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Pia,ce analize in afara de cele hormonale ai facut inainte de FIv?EU am avut o infectie in timpul sarcinii si nu as vrea sa se repete.Ancar spunea ca infectia urinara este in limite normale,dr din Bcacau ca trebuie tratata si eu nu am tratat-o iar Simona s-a nascut cu infectie de la mine.Acum as vrea sa fac toate analizele posibile ca sa nu se mai repete.

Te pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Feleloooor!
Am vorbit cu Ancar, il mai sun miercuri ca sa stabilim o ora joi, cand imi face eco! Hai ca saptamana asta se anunta cu emotii pt. toate (Pia, Ileana, Karula), asa ca-i revine lui Gabi sarcina sa ne sustina pe toate. Grea sarcina, Gabita!
Poate ma cheama la Medsana si ma vad cu Ileana... Pana atunci sa trecem cu bine de punctia Piei. Cum te simti Pia? Eu zic sa nu te stresezi cu banii, tot ce-am citit despre Niculescu pe forum pomenea si de faptul ca nu primeste niciodata bani. Dar daca asa te simti tu mai linistita...
Doamne cum ne-am nimerit sa trecem toate printr-o saptamana decisiva... Chiar cred ca e un semn ca ne-am gasit si atmosfera asta speciala care s-a creat intre noi este foarte importanta pentru mine...
Va pup pe toate,
k.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

P.S.: am scris cate ceva si la vechiul subiect...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bucur Camelia spune:

Sunt o noua membra a forumului as vrea sa cunos mai multe detalii in ccea ce priveste FIV.Imi doresc si eu tare mult un copil si as vrea sa recurg la acesta metoda si as vrea tare mult sa vorbesc cu cineva care a trecut prin asta.Ce ziceti , ma puteti ajuta?

Va multumesc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Buna Camelia!
O sa te "ajutam", cu toate informatiile pe care le detinem si noi din proprie experienta sau din "sapaturile" pe care le-am facut pe acest subiect. Spune-ne mai intai care e povestea ta, de ce FIV? Si cu siguranta multe detalii poti gasi la subiectul "Pia (cerere de detalii)".
Bine ai venit printre noi, dar speram din tot sufletul sa fie o vizita cat mai pasagera in sectiunea asta!...
Cu drag,
karula.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bucur Camelia spune:

PAI , SA VA SPUN DESPRE CE E VORBA.DE UN AN AM INCEPUT SA-MI FAC INVESTIGATII , PT CA NU RAMANEAM INSARCINATA.(AM DEJA 36 ANI).DUPA MULTELE INVESTIGATII MI S-A PUS DIAGNOSTICUL MENOPAUZA PRECOCE.ASA CA NU MAI AM CE ASTEPTA SI TREBUIE SA RECURG LA ACEASTA METODA.DOCTORITA LA CARE AM APELAT NU MI-A DAT SANSE DE REUSITA SI CU FIV DECAT 5%.AM CITIT CA S-A FACUT SI LA FEMEI CU VARSTA DE 50 DE ANI.CREDETI CA AS AVEA VREO SANSA?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Cami, sansele sunt pt. fiecare cuplu in parte mai mici sau mai mari, dar exista!!! Noi ne agatam de ele si credem in ele. Dupa cum ai citit, medicii din Bucuresti pe care ii frecventam noi sunt Niculescu (Giulesti) si Ancar (Medsana), amandoi fiind profesionisti de incredere in acest domeniu. Primul meu sfat este sa-ti faci programare la unul dintre ei cat mai repede, ca dureaza ceva pana te pot primi (doua-trei sapt.). Apoi veti sti mai exact care sunt sansele voastre.
Intreaba-ne orice ai vrea sa stii mai in amanunt despre FIV. Gabid a reusit si vrea un al doilea copil, Pia e la al doilea FIV (si va reusi!), eu am facut doar extractia si astept sa ma programeze la embriotransfer, iar Ileana are acelasi "diagnostic" ca si tine: FIV. Dar abia joi dupa ce o vede Ancar vom afla ce si cum va fi cu ea.
Eu zic sa crezi in sansa ta, oricare ar fi acel procent de reusita!
k.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Buna,
Karula poate, poate pe saptamna viitoare are loc si embriotransferul tau (Doamne ajuta) ce bine ar fi zic eu, scapi de emotii si de stresul asteptarii. Nu ma strasez Karula, dar vroiam o parere de-a voastra cum sa procedez si va multumesc, o sa vad eu daca o sa-mi ia bani sau nu, desi de cat timp merg la el niciodata n-a vrut sa-mi primeasca.

Gabi in afara de cele hormonale am facut la Catacuzino,toate analizele din sange si secretia( am scris pe la inceput la Pia (cerere de detalii) lui Ileana cam ce am facut, se face un an de atunci si am cam uitat si n-am la mine analizele sa-ti citesc ce am facut)

Camelia bine ai venit printre noi, asa cum ti-a zis Karula trebuie sa iei legatura cu unul dintre doctori sa vezi care sunt sansele tale.
Pe Niculescu il gasesti la Giulesti dar acolo este foarte aglomerat asa ca eu iti recomand sa dai telefon la cabinetul particular si sa-ti faci o programare si acolo discuti cu el.
Adresa si nr.de telefon este: Calea Grivitei nr.156, sc.D, et.2, ap.108, interfon 08, Telefon: 223.19.06. Despre Ancar iti spun fetele.

Ileana si Karula joi o sa ma gandesc la voi si-o sa va tin pumnii.

Va pupicesc dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bucur Camelia spune:

Eu sunt acum in Timisoara , am fost la Prof.Munteanu si m-a pus in legatura cu doctorita cu care lucreaza el in ceea ce priveste endocrinologia ginecologica si FIV implicit.Este o femeie nemaipomenita.De cand am inceput sa merg la ea , sunt mai optimista.Eu vroiam sa stiu daca au mai fost cazuri ca al meu si daca au fost reusite in ceea ce priveste o eventuala sarcina. Am inceput si eu in tratament de stimulare cu CYCLO PROGYNOVA dupa care va trebui sa incep tratamentul cel mai puternic de stimulare cu Merional-pe care nu-l pot obtine dacat de afara(probabil Ungaria).Si dupa asta abia voi sti ce sanse am pt FIV.Dar sunt optimista .Trebuie sa reusesc!!!!!!!

Mergi la inceput