Ai nostri, ca brazii - ianfeb05 (14)

Ai nostri, ca brazii - ianfeb05 (14) | Autor: Witchie

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70231&whichpage=10" target="_blank"> de-aici am intrat in copilarie

Continuare de la www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70399&whichpage=1" target="_blank">Copilasi dragalasi de ian-feb 05 (1),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70708&whichpage=1" target="_blank">(2),www.desprecopii.com/forum/post.asp?method=TopicQuote&TOPIC_ID=70882&FORUM_ID=63" target="_blank">(3),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71093&whichpage=11" target="_blank">(4),(5),(6),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72110&whichpage=11" target="_blank">(7),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72717&whichpage=10" target="_blank">(8),(9),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73633&whichpage=1" target="_blank">(10),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74051&whichpage=11" target="_blank">(11),(12)www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74765&whichpage=10" target="_blank"> 13


Noiembrie
23 nov. Alexandru (Bellamia)

Decembrie
15 Victor Stefan (Ana Maria) 10,4 kg/81 cm
21 Bianca Maria (Ingerasu)
22 Rayan (Crinuta) 11 kg/84 cm
27 Dragos Mihai (Lali) 11 kg/78 cm

Ianuarie
2 Vlad Ionut (Bubu05) 11 kg/84 cm
3 Sebastian (Adana)
3 Sergiu Denis (Coraly) 11 kg/80 cm
3 Mara Theodora (Megg) 8,8 kg
3 Alexandra Beatrice (Ilucae) 9,2 kg/ 73 cm
5 Nectarie Ioan (Adita) 11 kg/78 cm
6 Stefan (aurelrusu)
6 Rares Daniel (o prietena) 10,6 kg/76 cm
7 Andreea Oana (Leta)
8 Andrei Stefan (Amary)
9 Tudor (Tomasa)
10 Sebastien Stefan (Oana Cretu) 10,4/78 cm,
10 Maria Theodora (Cocolino)
10 Ruxandra Maria (V. Erica) 9,5 kg/73 cm
10 Ioana Maria (Anuc)
11 Cosmin David, 11 kg/80 cm. (Mia Tincu)
13 Mihai (amo2004) 11,5 Kg/ 77 cm poze
13 Mihai Cristian (Bdana)
17 Viktor (Monique)
17 Natalia (Lavinia345)
17 Simona Andreea (Andrutza) 10kg/ 79 cm
17 Mandy Stephanie (Alina Maria)
17 Amanda Maria (Cory35) 10,2 kg/ 79 cm
18 Irina Ioana (Witchie)
25 Maria (Danielai)
25 Alexia (Miha T)
26 Bianca Maria (Kris)10 kg/80 cm
26 Albert-Adrian (Rachel Owen)
31 Alexandra Maria (Ubi)

Februarie

4 Andrei Razvan (Tigabita)
4 Iustin Gabriel (Gabi.i)
4 Gabriel (Catiflo) 10,6 kg/ 76 cm
5 Rebecca Andreea (PatriciaArdeleanu) 8,400kg /76 cm
5 Horia-Ioan (danonica)
6 Alexandra (Jone)
7 Elena Stefania (Gabry)
8 David Ran (Sara) 12.750kg.
9 Tudor Constantin (Bestutza)
10 Andrei (Kita)
11 Nicodim (Bagoiu)
11 Stefana (Alipiticot)
18 Cristina Mihaela (Ixxi) 76cm/8.900kg
18 Radu Andrei Alexandru (Amaya) 81 cm/10.350 kg
20 Sebastian (Clara03) 81cm/11,4 kg
21 Matei (Lbelciug) 10,2 kg/ 75cm la 1 an
21 Codrin Stefan (Shobo) 10,8kg /80cm
22 Hana (Magga)
23 Lucian (Crinia)
27 Vladut (Sirimie) 8,75 kg/74 cm Poze


Martie

7 Clara Sophie (Viktoria)

Daca nu va regasiti pe listuta nu inseamna ca nu va mai iubim ci ca nu ne-ati mai scris demult. Dar de-abia asteptam sa va intoarceti la noi!





Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Cum am devenit nemuritoare

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Tomasa(Irina), scuze "La multi ani" scumpa mea! Iarta-ma! Tu ai deschis ac subiect, si tocmai pe tine te-am uitat.

Cu scuzele de rigoare, le doresc tuturor Irinelor mici si mari multa sanatate si fericire!

Oana(bubu), multa sanatate! Si eu am fost racita cobza saptamana trecuta, dar cu ajutorul Celui de Sus, nu i-am dat-o Biancai. Eu a mai spus in postarile trecute ca stau mai linistita in privinta racelii, pt ca Bia nu are ac grupa de sange cu mine. Ii stiu grupa deoarece eu am Rh-, iar sotul + si imediat dupa ce am nascut-o i-am aflat Rh-ul cat si grupa sangvina. In schimb, stau nelinistita cand e racit Liviu ( sotul) si mama s.

si sanatate tuturor

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Oana Cretu scumpa, imi pare rau ca nu te pot ajuta in privinta lui Seb! Si mie mi se pare prea mic pt a-si roade unghiutele. Sigur a vazut acest lucru la tine. Sunt f f f atenti la toti cei din jur si la tot ceea ce fac. Cu rabdare, il vei dezobisnui, dar nu ianinte de a face tu lucrul acesta in fata lui.

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Liviana, dar tu mama pana la ce ora lucrezi? de-i face bona baita? Eu singura ii tin mana pe fata si o clatesc cu dushul. Mama s era pe post ne marionetta sau ii canta.

Patri, si eu vreau intalneala , dar cu copiii intr-un parc. Poate se incalzeste mai bine si ne potrivim intr-o sambata sau duminica dupa amiaza.



albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Dragele mele va doresc un week cat mai placut si linistit! Iar copii vostri sa fie cat mai ascultatori, desi vorba aceea " baba frumoasa si copil cuminte nu prea exista"

si sa ne auzim cu bine!

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

Bubu, incerca sa il fortezi sa ia vitamina C, ca poate asa scapa de raceala. Si tu sa te tratezi bine.

Kris, eu nu ma pot deobisnui din pacate, nici nu realizez cand fac. Bineinteles ca acum a dat de gust si l-am mai prins de doua ori azi rozandusi-le, o data in masina, si o data acasa. Off, si il lovesc peste manuta si degeaba. Ii dau pana il ustura desi ma doare si pe mine, pana il doare si nu mai baga.

Oana si Seb
(10.01.2005)

"Dragostea adevarata este o limba pe care surzii o pot auzi si surzii o pot vedea"

POZE
1 2 3
4 5 POZE MARTIE-APRILIE

SUNT MANDRA DE ECHIPA MEA FAVORITA! STEAUA, SUNTEM ALATURI DE TINE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BDana spune:

Buna dimineata. Pupici si de la noi si toate urarile de bine ptr cele 2 Irine ale grupului. (scuzati intarzierea) Am avut tare mult de lucru la serv., ca asa e inceputul de luna si nu am avut timp de citit/raspuns.

Oana nu stiu daca datul peste manute este o solutie...sincer. Ce e drept nici nu as sti sa vin cu vre-o alternativa. Seb mi se pare schimbat in poze. Nu stiu sa explic... e la fel de super-dulce dar, cred ca mai...baietel.

Bubu eu ii dau vit. C ca pe picaturile de vigantol. Deja avem un ritual ptr vigantol si in acest ritual isi gaseste loc si vit C.

Dana, mamica de Cristian
(13.01.2005).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lu.more spune:

Buna dimineata la mamici de copii frumosi!

Oana si celelalte "rozatoare", lacul de unghii special (cu gust amar) face minuni. Si pentru mamici, si pentru bebei. La fii-mea a dat roade nebanuite, are un gust de nu-ti mai trebuie degete in gura...
Exista formule speciale pentru copii, asa ca... fuga la farmacie!



.................................................................................
Dragii de noi
.................................................................................
« C'est quand on n'y croit plus, que le ciel vous entend et pardonne. »
Kyo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

La multi ani Irinelor!!!!!

Noi suntem mai bine cu mucisorii. Nasul i-a curs 2 zile si acum am vazut ca doar cand iese afara i se mai umezesc narile. Doctorita a zis ca ar putea fi o alergie si dupa faptul ca i-a trecut asa repede si se mai produce doar afara ma face sa cred asta. E cam nashpa vremea asta cu vant si atata praf...Oricum luni mergem la un orl-ist pentru copiii sa-si dea si el cu parerea despre mucisorii nostri.

Apropo de dintisori, el are 8 dinti si 4 masele si acum erup caninii si are o hipersalivatie puternica. pare insa sa numa aiba aa dureri ca la masele, chiar doarme destul de bine. Copilashii vostri au deja caninii?

Kris sa stii ca si Victor a facut primii pasi si dupa aceea a facut o pauza. In schimb mergea tinut de o singura manuta sau tinandu-se de mobile. Iar in cazul Biancai e clar ca a intarziat-o interdictia de a merge. Dar daca deja a facut primii pasi poti sa te astepti oricand sa plece.

Bubu si Victor are crize de personalitate si se manifesta batand din picior si tipand. Cateodata ma apuca si pe mine nebunia cand vad ce moturi are deja... La noi marile probleme sunt legate de faptul ca ma prefera pe mine mamei si vrand nevrand tre sa ramana cu mama ca eu sa pot pleca la serviciu.



Ana Maria si Victor Stefan (15 12 2004)

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Anda mi-a placut povestea ta despre nemurire.

Ana Maria si Victor Stefan (15 12 2004)

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

Dana, toti incep sa devina baietei si fetite. Merci!

Lulu, merci de idee, o voi aplica, dupa masa ii iau oja din aia. Noroc ca isi mai baga nasica nasul pe la subiectul asta.

Apropos, azi noapte s-a trezit (nu stiu de ce ca nu a scos un sunet) si vroia sa se dea jos din pat (ce sa faca si unde sa se duca nu stiu). L-am luat inapoi intre noi, a stat cuminte, dar vreo jumatate de ora, se uita pe pereti pe intuneric si cu degetele in gura.:( I-am dat peste ele si i le-am tinut cu forta pana a uitat. Si a adormit fara nici un pas dupa vreo jumatate de ora. Cred ca, caldura e de vina, ca nu isi gasea locul si nu suporta nimic pe el, nici macar mana mea. La vara saracul o sa se topeasca daca acum sunt 23-24 grade in casa.

Ana Maria, ma bucur ca e mai bine Victoras. S-ar putea sa fi fost o alergie. A facut si Seb acum doua saptamani, dar la ochi el. Avea niste ochi umflati mititelul de ziceai ca l-am batut, cu tot cu nas. Sa ne spui ce a zis si orl-istul. Seb nu are canini inca, dupa ultima mea verificare are 8 dinti si 2 masele. Dar tin sa iti zic ca de cand s-a nascut are bale non-stop si multe. Se vede si in poze cred.:D

I-am luat si eu aseara olita sa incerc sa incep sa il pun pe ea. Se asezase aseara imbracat, dar a stiut cum si se scremea. Nu stiu daca a fost o coincidenta sau pozitia aia i-a dat acea senzatie, dar sper sa nu imi bat capul prea tare cu el. Desi nu am sa il oblig, usurel usurel.:)

Oana si Seb
(10.01.2005)

"Dragostea adevarata este o limba pe care surzii o pot auzi si surzii o pot vedea"

POZE
1 2 3
4 5 POZE MARTIE-APRILIE

SUNT MANDRA DE ECHIPA MEA FAVORITA! STEAUA, SUNTEM ALATURI DE TINE!

Mergi la inceput