Ai nostri, ca brazii - ianfeb05 (14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Ana_maria, la noi se vad caninii de jos destul de bine, cei de sus..nu ma lasa sa ma uit si nici sa o pipai, ma musca, dar cred ca si acolo au iesit sau macar stau sa iasa.

Oana,ai un baietel in toata regula si simpatic foc!

Gata, ma duc la smotru.

Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Fetili, am vitamina C fiole, cum sa-i dau lui Vlad din ea?? Una intreaga pe zi sau jumate? Si amestecata cu ceai sau apa?? Cum sa fac? ieri i-am pisat o jum. de tableta de vit.C in putin ceai si nu l-a baut...

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

Merci Patricia! Pupici la dintoasa de la baietel!

Bubu, nu stiu ce sa iti raspund, nu scrie pe prospect si pt varsta asta cum sa administezi si cat?

Oana si Seb
(10.01.2005)

"Dragostea adevarata este o limba pe care surzii o pot auzi si surzii o pot vedea"

POZE
1 2 3
4 5 POZE MARTIE-APRILIE

SUNT MANDRA DE ECHIPA MEA FAVORITA! STEAUA, SUNTEM ALATURI DE TINE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Bubu, eu ii dau lui Matei (la indicatia pediatrei) 1/2 fiola de 5 ml pe zi, in lingurita. Puiului ii place f mult gustul (e acrisor) ca de altfel si cel al Calpolului.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)
De Florii si de Pasti
Braila sub ape



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Bubu si mie pediatra mi-a recomandata o jumatate de fiola de vitC la 2 zile. Asta acu vreo 2 luni cand era racit si nu l-am tratat cu altceva.

Ana Maria si Victor Stefan (15 12 2004)

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Liviana, Ana-Maria, multumesc mult, o sa-i dau azi juma de fiola in lingurita. Alta intrebare: cate zile sa-i dau? Pupici

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Buna fetelor.
Nu am prea apucat sa citesc ce ati mai scris.

Noi suntem si cu bune si cu rele.
Ieri am fost intr-un resort ( asa se spune si in romana?)cu mare, piscine, plaja, hotel, restaurant si tot ce vrei.
A fost frumos, invitatie de la o companie farmaceutica.
Eu am intrat cu picioarele in apa, dar lui Rayan i-a fost frica.

Noua ne iese caninul de sus stanga, a spart deja gingia, dar vad ca Rayan nu se plange. Tare mult ma bucur ca nu am avut probleme la iesit dintii. Sper sa fie si asa in continuare.

Am sa incerc sa pun poze de ieri, dar cum am uitat iar camera, le-am facut cu telefonul, deci calitatea nu este aceeasi....


Ieri si-a prins degetul in sertar si acum 1/3 din unghie e albastra. Offf, nu se invata minte din greseli.

Trebuie sa luam Ca deoarece picioarele sunt inca curbate, asa ca luam Osteocare ( Calciu, Vit D, Magneziu si Zinc).




Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Ieri Vlad a papat 5-6 cartofi prajiti cu mujdei pe ei , m-a vazut ca mananac si convinsa fiind ca nu-i va placea si ma va lasa in pace i-am dat unul si...i-a placut si a mai cerut .

Azi a gasit un pachet de biscuiti cu glazura de cioco si jeleu de portocale si furat unul! Se ridica pe varfuri sa vada ce mai e pe masa si se intinde pana ajunge acolo!

I-am dat juma de fiola de vit.C cu seringa si a inghitit-o. Ce bine!
Am vb. cu pediatra si mi-a zis sa nu-i mai dau Vigantol de acum, din luna Mai si sa reluam din Septembrie. Mi-a mai zis ca ea nu recomanda vaccinurile suplimentare, o intrebasem eu de Havrix si Varilix.

Aaa, si i-am zis ca il voi da la cresa si mi-a zis ca il arunc in gura leilor asa mic, ca va raci, bla, bla...eu sunt convinsa ca ii va fi bine la cresa, va invata lucruri noi, va invata sa se poarte cu alti copii.

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Crinuta, copiii astia nu se invata minte deloc!

Vlad si-a prins un deget la usa, a bagat mana pe la balamale si a impins cu cealalta pana si l-a invinetit, am crezut ca si l-a rupt, asa de presat era in usa , insa doar s-a invinetit putin acolo si i-a trecut in doua zile...Apoi tot acolo se ducea, sa inchida usa aia!

Ieri, ce crezi, luase paturica in brate si s-a aplecat pe manerul canapelei si a cazut in cap de acolo, noroc ca a cazut pe paturica si nu a avut absolut nimic...nu-ti zic ca mi-a stat inima, eram la un pas de el, dar nu am reusit sa-l prind din zbor...of, of, of! Trebuie sa fim pe faza mereu!

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Asa este Oana.

Ati vazut pozele cu arsura? Le-am pus data trecua in albulum " Rayan, minunea mea".

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput