in vacanta in Grecia, insarcinata 5luni?

in vacanta in Grecia, insarcinata 5luni? | Autor: LindaZ

Link direct la acest mesaj

Am aflat ca sunt insarcianta ... dupa ce am facut o rezervare pentru un sejur in Grecia in iulie pentru 9 zile, transport cu autocarul si pana pe 15 mai trebuie sa si platim. Insa acum nu mai stiu daca e o idee buna sa mergem sau nu. Poate ma ajutati voi din propria experienta ... merita sa mergi in vacanta insarcinata sau dam banii degeaba?
In zilele in care mi-a fost rau ziceam ca renuntam, in zilele in care nu mi-e rau, vrem sa mergem, n-am fost niciodata in Grecia si nici luna de miere n-am avut pana acum si vrem sa recuperam doar noi doi. Dar inca nu suntem hotarati si nu stiu pe nimeni sa fi avut aceeasi experienta ...
Multumesc.
Mihaela si Ioana si bebe2

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca tanasica spune:

pai numai tu poti sa hotarasti!!!

mie una, gravida fiind, o calatorie atat de lunga cu autocarul nu mi-ar prii...

Anca si Alexandra (10 nov.2003)

http://community.webshots.com/user/alexandra_ioana

http://www.magnetoterapie.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AB spune:

Vacanta-i ideala. Si eu am fost in vacanta in luna a cincea cu bebe doi s-a fost super. Adica e perioada in care arati excelent, te simti excelent si cu moderatie poti face de toate.

Problema este mijlocul de transport insa. Autocarul atata drum nu-i bun. Nici masina personala n-ar fi.Vibratiile nu-s deloc indicate. Ideal ar fi un tren sau un avion.

Eu as incerca sa schimb mijlocul de transport neaparat!

Andreea ex-Acushor, actual Aburel Aburit

Lately, I'm always late, completely disorganized, and usually a mess! A penny for my thoughts. A dime for my ideas.
Here's penny for your thoughts too, a nickel for your kiss, a dime if you tell me that you truly love me and my kids too.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca tanasica spune:

pai, io eram cam tot in 5 luni cand am mers in nordul Moldovei...a fost cam obositor...in cond.in care masina era noua (deci suspensii super bune! si confort super!)...opream cand aveam io chef...ca aveam chef des din cauza de nevoie la wc...

ma gandesc ca autocarul nu e chiar confortabil si cu opritul e mai greu (chiar dc are wc ecologic in el!!!)


si-ti urez bb sanatos!

Anca si Alexandra (10 nov.2003)

http://community.webshots.com/user/alexandra_ioana

http://www.magnetoterapie.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

eu am fost plecata in Turcia cu avionul cand eram gravida in 4,5 luni.
imi aduc aminte ca dr. mi-a recomandat sa circul cat mai putin cu masina si sa evit zboruri mai lungi de 2 ore.
eu as zice sa discuti cu medicul tau, numai el te poate sfatui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LindaZ spune:

Multumesc.
Asa ne-am gandit si noi, sa nu renuntam la tot, doar sa mergem cu avionul in loc de autocar. La prima sarcina am fost cu avionul in luna a 4-a si a fost ok, dar atunci spre deosebire de acum, n-am avut nimic toata sarcina, din contra a fost foarte bine. Acum in schimb mi-e rau, n-am chef de absolut nimic si ma intreb daca va trece pana in luna a 5-a sau va continua tot asa. Din cate stiu, ar trebui sa treaca, nu?

E ca si cum ar trebui sa alegi ce vei vrea sa mananci din cele mai superbe mancaruri, numai ca tie acum ti-e greata si vomiti tot si numai mancare nu vrei sa vezi in fata ochilor, dar te gandesti ca dupa ce iti trece o sa iti fie asa o pofta de ele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AB spune:

Trece s-asta. Schimba mijlocul de transport gandeste-te la vacanta si zambeste:):)

Andreea ex-Acushor, actual Aburel Aburit

Lately, I'm always late, completely disorganized, and usually a mess! A penny for my thoughts. A dime for my ideas.
Here's penny for your thoughts too, a nickel for your kiss, a dime if you tell me that you truly love me and my kids too.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

Du-te in vacanta!
(eu am facut un drum cu muuulte gropi, cu masina, de 3 ore dus-3 ore intors cu 2 zile inainte sa nasc )

Mariana, Stefan (20.04.2004) si Simon (30.08.2005)

Pozicile noastre: album 1 si album 2
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">Nasterea lui Stefan
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60260" target="_blank">Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nokia spune:

quote:
Originally posted by AB

Trece s-asta. Schimba mijlocul de transport gandeste-te la vacanta si zambeste:):)

Andreea ex-Acushor, actual Aburel Aburit

Lately, I'm always late, completely disorganized, and usually a mess! A penny for my thoughts. A dime for my ideas.
Here's penny for your thoughts too, a nickel for your kiss, a dime if you tell me that you truly love me and my kids too.



un sfat cat se poate de bun, subscriu
cat despre greturi, pana la 5 luni sigur nu mai ai

Un sut in fund, un pas inainte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Buna,fetelor!
Eu cred ca ar fi bine sa schimbi mijlocul de transport, sa te gandesti la avion. E pacat sa nu pleci in excursia asta. De calatorit , eu cred ca e OK, mai ales daca nu ai interdictie de la doctor. Uite, eu de aproape cinci ani plec cu avionul aproape saptamanal. Avem afaceri, parteneri straini, si non stop sunt intre doua avioane. Fetita pe care o am deja s-a nascut in Dubai, pt ca eram acolo la momentul ala, iar dupa o saptamana, m-am intors cu ea la Londra. e un pic de inconstienta in ceea ce fac eu, insa pana acum nu am avut probleme. Insa ar fi bine totusi, sa intrebi medicul.pupici

cristina lutac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexxia spune:

E pacat sa renunti la vacanta, dar nu cred ca mersul cu autocarul este bun. Noi am fost anul trecut in Grecia cu autocarul si pentru mine a fost cumplit drumul ( si asta in conditiile in care nu eram insarcinata ).
Alexxia

"Poti fi increzator in ziua de maine daca umbli astazi cu Dumnezeu!"
Alexxia 7+ si Ruty 4,7 ani
POZE : http://photos.yahoo.com/alexxia_oana_bunea

Mergi la inceput