Tunsul parului la copii

Tunsul parului la copii | Autor: TOMALAVINIA

Link direct la acest mesaj

Buna! am o fetita de 1 an si 5 luni si nu stiu ce sa fac in privinta parului: sa o tund sau nu? Are par bogat dar e moale.voi cum a-ti procedat? Astept raspunsurile voastre.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Lavinia ,fiica mea are 9 luni si 11 zile si pe 19 iunie ,dupa turta o sa o tundem desi are parul foarte bogat .O sa o tund foarte scurt ,eventual pe piele tocamai ca sa nu mai fie asa de moale .Asa am facut si cu baietelul .E vara ,e cald ei sunt mici ,cand o fi mai mare n-o sa mai vrea sa o tund .
Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryP spune:

De ce sa nu o tunzi? Cat e mica e mai bine si mai sanatos sa fie tunsa,ca apoi are ea timp sa ii creasca parul...

NUNTA NOASTRA

POZICI

Maria si Razvan Mihai in burtica (30 saptamani)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flaflo spune:

Intrebarea este cum ii tundem? Eu am incercat cu Bianca mea de 2 ori si s-a sfirsit cu urlete si tipete dar fara par tuns!

Flavia si Bianca

http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/fersedif/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

eu am tuns copila mea pana la 2 ani cu masina de tuns.Cheliuta.
chiar ieri l-am tuns la piele si pe baietel.
de ce nu o tunzi pe piele?pana la vara are timp sa-i creasca putin.
pe al meu cand il tund ii dau sa manance bomboane colorate si vorbesc cu el,il pacalesc si uite asa ne tundem.Cu circ dar reusesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:

Eu pe Matei, dupa ce a implinit 1 an, l-am dus la frizerie,a plans, a urlat, se uita lumea pe geam, ca se auzea de-afara! L-a tuns cu masina, la 1-2. Era si vara si el transpira f. mult.
Acum, peste vreo luna, voi face la fel. Sper sa si reusesc

Teledon pt. Denis toata saptaman - www.denis-toderici.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Si eu l-am tuns cheliuta pe Andrei (un an si o luna) acum 2 saptamani fiindca avea parul moale-moale. L-am tuns la frizer, a plans 5 minute de mi se rupea sufletul (nu-l durea dar era ceva nou) a trebuit sa-l tin bine-bine, dar acum deja i-a crescut si se simte ca este mai viguros, dar i s-a inchis culoarea (era blond de tot, acum e inchis la culoare)

Oana si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

si eu am tuns-o de cateva ori chiar.
am pus-o in scaunul de masa si i-am dat ceva ce de obicei nu are voie.De ex. telecomanda de la DVD.Si am tuns-o.
Ultima data am tuns-o in cada.A fost super.Numai ca fiind pe par ud, am luat-o putin mai scurt.da i-a crescut imediat

Fara suparare io sunt impotriva obiceiurilor astea.sa nu tunzi copilul pana la 1 an ca nu e bine...Se chinuie si el, si mamica.Ia inchipuiti-va cum ar fi sa stai cu parul in ochi si sa nu poti sa-l dai la o parte?

Georgiana-mami de Stefania(2 ani-sic!)

Ia uite si poze:http://photos.yahoo.com/georgianaradut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

Si eu sunt de acord cu tunsul: la chelie cat sunt mici!

Adinella

"Cand Dumnezeu este cu tine, nimeni nu poate sta imptriva ta"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Eu l-am tuns pe Vlad pana acum de doua ori, la bretonel si putin in parti, la baie, el se juca in cadita si eu tzac, cu foarfeca. Nici nu a sesizat ce-i fac. Noi nu am vrut sa-l tundem cheliuta, cu toate ca am avut sfatuitori(adica socrella)

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flaflo spune:

Pai nici eu nu vreau s-o tund cheliuta, asa ca trebuie tunsa cu foarfeca!! Aici intervine problema: am incercat odata eu si odata frizerita. La mine nu a stat nicicum, iar la frizer a urlat ca din gura de sarpe. Alte idei?

Flavia si Bianca

http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/fersedif/my_photos

Mergi la inceput