dr. iosup

dr. iosup | Autor: adelapop

Link direct la acest mesaj

am si eu o intrebare pentru fetele care au facut ecografie la dr. iosup: v-a intrebat cate ore lucrati si daca va simtiti obosite?
eu am fost de doua ori si m-a intrebat la ambele controale si vreau sa stiu daca am eu o problema pentru ca mi-a SI recomandat sa nu fac nici efort ... si mi-a mai spus ca am stratul cam mare de grasime pe burta si sa am grija la greutate
19+

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Si pe mine m-a intrebat cand am fost la el... fara sa am vreo problema. Iosup este atent la candtitatea de efort pe care o depunem, statul in picioare sau pe scaun (alte chestii care scurteaza colul etc.)
Stai linistita, daca era vreo problema iti spunea imediat, nu te lua prin invaluire.



J si Carla (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelapop spune:

multumesc pentru raspuns.
insa mie chiar mi s-a scurtat colul cu 1 cm
19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Pe mine nu m-a intrebat asta, dar a doua oara cand am mers la el mi-a spus ca se vede ca m-am menajat.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolcebaby spune:

ADELA si pe mine m-a mustrat in legatura cu kg... si la plecare m-a intrbat unde lucrez ca sunt cam stresata dar eu ma fost super nervoasa cind am intrat la el pt ca asteptam de2 ore si nesimtitele de la receptie au bagat o alta gravida inaintea mea...intimplator i-am vazut fisa si avea programare la 11 iar eu la 10:30, asa ca am intrat la Iosup dupa ce m-am certat cu receptionerele si probabil aveam o fata... dar mi-a trecut repede pt ca dupa cum ai vazut este un doctor foarte placut si vorbaret

dolcebaby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

adelapop, cumva ai valorile IR-urilor pe arterele uterine crescute ? Ca eu am avut pe artera dreapta si ma intreba cate ore lucrez, sa imi iau program scurt, de 6 ore...El e foarte grijuliu, chiar ieri am fost la el la eco (35 sapt)si m-a intrebat daca sunt in concediu. Oricum daca e sa vada ceva mai "rau", iti spune si oricum datoria ta e sa mergi cu rezultatul ecografiei la medicul ce-ti supravegheaza sarcina.
Cat despre kilograme, pe mine m-a intrebat mereu si eu chiar am luat multe (24 !!!), dar a zis ca se putea si mai mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

adela,
si mie mi s-a scurtat colul - la 14 s avea 3 cm, la 20 de s - 4 cm, acum la 27 de s din nou 3 cm.
Tocmai de aceea te-a intrebat daca muncesti mult, ca sa stie daca asta e cauza scurtarii colului sau nu.
In mod evident, nu numai lungimea colului e importanta ci si consistenta lui, deci ginecologul iti va spune daca ai motive sa stai mai mult intinsa sau poti avea un regim de viata activ.

Magg cu Nichita 27de s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisbar spune:

nu mai inteleg nimic in legatura cu dr. Iosup. am facut si eu eco morfo-fetala la el si mi-au iesit IR-urile mari dar el n-a comentat nimic si nici n-a fost vorbaret. mi s-a parut chiar tocsun. si eu ma asteptam sa glumeasca cu mine si sa destinda atmosfera.
si chiar m-a intrebat dr. ginecolog ce parere a avut iosup de valorile de la arterele uterine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelapop spune:

crisbar asa am patit si eu data trecuta...nu n-ea atentionat deloc
si am plecat cu eco la dr ginecolog fiind foarte foarte fericiti ca bebe e bine, sanatoasa si cand mi-a zis ca am o problema cu ir si cu placenta parca mi-a dat cu ceva in cap.
este de inteles - dr iosup este ecografist , iar el isi face treaba - interpretarile trebuie sa le faca dr ginecolog.
o sa vedem luni cand se intoarce dr meu in tara.

magghyc nu muncesc mul t- 8 ore pe scaun

mari78 da am valorile ir-ului cam crescute...au mai scazut putin ca am facut injectii cu pregnyl dar trebuie sa mai fac una pana vine dr meu . nu mai stiu exact cat le-am avut dar am mai scazut

dolcebaby si mie mi-a zis la plecare sa fiu linistita , sa nu ma stresez si sa ma odihnesc...un dragutz, il intrebasem eu ce ma mai sfatuieste asaaa in general ca eu nu stiu ce sa mai intreb

crinuta
uite ce primesti pentru ca ai fost cuminte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Eu nu am facut eco la Iosup graviduta fiind ci dupa, fetietei mele care avea 8 zile atunci, la recomandarea pediatrei deoarece avea pe pulpa stanga o galmuta, un osisor mai proeminent decat in partea dreapat si am facut o eco de sold. Imaginati-va ca am fost cu bb de-abia nascut, cu inima cat un purice si dupa ce ca eco a durat 5 minute nu a catadicsit sa ne spuna decat ca nu e nimic, e bine , totul e normal, sa revenim la o luna ca acum e prea mica si la revedere. Mi s-a parut extrem de taciturn si desi ma asteptam sa ne explice ceva, nu a facut-o.

Claudia, Matei (15.12.2003) si Mara (30.08.2005)
Poze Mara si Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

Adela,
Bag seama ca esti pacienta de-a lui Tutunaru...sau cel putin dupa schema de tratament tre sa fii...
Poate il intrebi pe T daca nu e cazul sa stai pe acasa, si eu tot munca de stat pe scaun aveam, si nu ma mai lasat sa merg. E adevarat, ca pe langa IR-uri mari aveam placenta jos inserata (basca ca imbatraneste mai repede decat e cazul).

Mergi la inceput