dureri acute in partea dreapta!

dureri acute in partea dreapta! | Autor: raalucutza

Link direct la acest mesaj

am o problema!de vreo doua saptamani am niste dureri in partea dreapta de mi se taie rasuflarea!si nu mai pot respira normal!mi-am dat tot felul de explicatii!ca bebele ar presa pe ficat!ca am mancat prea mult prea greu .......totul a culminat azi-noaptea cand toata noaptea am avut un cutit in partea dreapta!nu ma pot misca normal.....stau aplecata....si nu am avut somn!de durere!daca stau linistita intr-o parte nu ma doare dar cum ma misc un pic simt cum ma inteapa!ce credeti ca ar putea fii??

http://community.webshots.com./user/raalucutza

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina bauer spune:

Nu cumva esti constipata sau ai gaze intestinale ?
Incearca cu jumatate de pahar de bors la temp. camerei si o ciocolata dots !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florypop spune:

Raalucutza, si eu am avut dureri in genul asta prin saptamana 16. M-au apucat intr-o noapte, a doua zi am fost la dr si mi-a dat no-spa injectabil trei zile. Apoi m-au lasat.


Daca nu cedau durerile vroia sa ma interneze, asa ca cel mai bine ar fi sa tragi o fugutza la medic.

Pupici,


Flory 20+ si Andrei
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20721;104/st/20060624/dt/8/k/911c/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raalucutza spune:

FLORYPOP as vrea eu sa dau fugutza la doctor dar nu se prea poate aici!ca trebuie facuta programare si dureaza pana la o luna!si pe 14 feb ma duc la control!asa ca astept pana atunci!si vreau pareri si sfaturi!pupici!multumesc!

http://community.webshots.com./user/raalucutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameliada spune:

raalucutza, asemenea dureri am avut si eu la inceputul lunii a 5-a, in partea dreapta jos, cam pe unde este apendicul sau ovarul; atunci am facut analize la urina- doctorita se temea sa nu am infectie urinara- si un echo pentru a se convinge ca nu este o apendicita. nu a fost cazul de nici una dintre ele, iar durerea a disparut pana in luna a 7-a, cand burtica a inceput sa se mareasca si durerea surda a reaparut. nu mi-a fost dat un raspuns pentru durere, si ginecoloaga si dct-ra de fam mi-au spus ca poate fi muschiul uterului care se intinde. durerea nu a trecut cu nici un fel de antispastic sau analgezic. imi trece dupa o baita scurta calda sau masand locul cu pricina, chiar daca primele miscari dor destul de tare. de o sapt-doua simt si in stanga, dar mai usor. am invatat sa ma obisnuiesc cu durerea, mai ales ca nu este constanta si sa ma gandesc ca poate este o reactie a organismului- mi s-a spus ca am uterul ff excitabil, se intareste la fiecare schimbare mai brusca de pozitie-la transformarile impuse de sarcina.
iti doresc ca problema ta sa se rezolve si sa nu te mai chinuie durerile; pastreaza un tonus psihic bun si ai sa vezi ca ai sa treci si peste asta.

sa ne spui cum te simti dupa ce vii de la doctor
s-auzim de bine!

camelia 39+

38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana spune:

Ralucutza, daca ai putea sa-ti faci niste analize la urina ar fi f. bine pt ca asa am patit si eu la prima sarcina si pt ca aveam infectie urinara si facusem de la asta febra mare si frisoane a trebuit sa intrerup sarcina. Dar daca te duci din timp la dr. se trateaza si poate sa treaca.
Iti doresc, oricum, sa nu fie asa ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Valenka spune:

Eu as zice sa mergi la dr. Telefoneaza-i si zi-i ca ai dureri si sa te vada de urgenta..sau du-te tu la urgente..mai bine faci pe alarmistu' decat sa stai acasa si sa fie ceva grav. Eu cind i-am spus dr-itei ca ma doare in dr. s-a speriat..m-a si luat la cercetat..nu am avut nimic Slava D-lui..era doar bb care-si impingea piciorusele in zona ficatului meu...
Sanatate si sarcina usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

Draga raalucuza,
nu stiu daca ai citi topicurile de la mamici mai-iunie dar acolo v-am povestit de durerile mele provocate de o pietricia la rinichiul drept.

Ce pot sa iti spun este ca ar fi f bine sa mergi de urgenta la un doctor sa vezi despre ce e vb s faci o echografie, pentru ca sincer nu are rost sa te chinui asa fara sa stii ce e.

Durerea pe care o aveam la spate era asa mare incat radia si in fata. Aveam impresia ca ma doare ficatul sau apendicele. Acum noi ne simtim mai bine! Dar e foarte important sa fii sigura ca nu ai nici o infectie! si Dupa aceea, stiind ca bebe e ok te dregi tu cumvaiti da medicul un sfat!

Multa sanatate si mergi la doctor!
Te pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raalucutza spune:

in primul rand va multumesc pt sfaturi!acum sa va spun!CRISTINA BAUER nu sunt sigur constipata:) dar se poate sa fie de la o mancare care am mancat-o in seara cu pricina...dar atunci nu se mai explica de ce m-a mai durut si alta data!

CAMELIADA si DARIANA va promit ca am sa merg la doctor ffff curand!eu nu sunt genul de persoana care sa sufere ca nu merge la spital!eu la orice sunt direct la urgente!mi un pic greu aici ca depind de programul iubitului meu!VALENKA am ajuns sa cred si eu ca si tine .pe 14 feb se rezolva misterul ca merg la control!AMISS_ZIP nu cred ca e vb de piatra la rinichi pt ca nu e durerea aia!ca m-am sfatuit cu sotul meu si el -care a avut asa ceva-a spus ca e departe de a avea si eu piatra!

RALUCA 24+ http://community.webshots.com./user/raalucutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anairda36 spune:

Raalucuta durerea radiaza cumva si catre picior? Tu mai ai apendice? Nu mai sta fata si cere programare de urgenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

la apendicita mi-a fugit si mie imediat gandul...
eu asa am patit.Durerea a continuat pana am inceput sa nu-mi mai simt picioarele si apoi am ajuns la bisturiu...
La tine sigur e altceva.Vad ca esti gravida.
Mergi la medic.E cel mai sigur.
Bafta si tin pumnii.

ange,mamica de 2 ori

foto
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=12366" target="_blank">povestea Maiei
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=16811" target="_blank">povestea lui Robert

Mergi la inceput