szeged - 2

szeged - 2 | Autor: Tabitha

Link direct la acest mesaj

Eu nu merg la szeged, dar v-am tot citit din umbra si m-am gandit ca ar fi bine sa incepem cap. 2 la acest subiect.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rh spune:

La multi ani fetelor, cu multa sanatate si cu bucurii. Va doresc ca noul an sa va aduca la toate cate un bebe mic si sanatos.
Eu acum ma simt mai bine . Am cam scapat de perioada greturilor, care a fost un pic cam dificila iar acum incep sa iau proportii. Mi-am si comandat salopeta de doua persoane. La 12 saptamani am fost la Timisoara la ecografie morfofetala pentru depistarea eventualelor malformatii si totul a fost OK. Mai trebuie sa merg si la 20 de saptamani si atunci o sa aflam si sexul. La Szeged nu mai trebuie mers dupa ce ti se pune diagnosticul de sarcina.
V-am pus poze noi.
Va tin pumnii la toate care incepeti stimularea, va citesc, sunt alaturi de voi si sunt sigura ca cine scrie pe topicul Szeged o sa reuseasca mai devreme sau mai tarziu.
Va pup pe toate cu mult drag,

Rh de 14 saptamani.

Poze noi la:
http://community.webshots.com/user/Doctor_Bacy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Buna

Vad ca ati intrat in "focuri", ma bucur pt voi si va voi tine pumnii sa fie cu reusite.

Mirabela, bafta maine.

Eu am fost abia saptamana trecuta la dr, mai precis miercuri. Bb-ul avea 2 mm, era bine pozitionat si colul inchis. Mai mergem in 25 la un nou control.

Eu am fost prin vama pe la Turnu, ca nu e multa lume pe acolo, pt ca la Nadlac era nebunie. Pe noi nu ne-au intrebat de nimic, dar am auzit pe care i-au intors inapoi, dar aceia erau oameni care mergeau pana in Austria sau germania, deci drum lung, nu doar pana la Szeged.

O sa va urmaresc in continuare si mai scriu din cand in cand.

Rh, iti doresc sarcina usoara in continuare. Frumoase poze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilvanaPopovici spune:

La multi ani, fetelor, si bafta multa in continuare!!

Silvana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leliutza spune:

salutare fetelor!

multumim Tabitha ca ne-ai deschis un nou capitol, imi e drag ca ne citesti si ca sunt multe fete care scriu. cum te simti Tabitha? sper ca bine.

RH - bravo tie, sa inteleg ca ti-ai achizitionat prima haina pentru doua persoane

eu am vesti fierbinti - acum m-a sunat din Ungaria ca miine dimineata la ora 7 tre sa fim la Szeged la clinica pentru control, doctorita vrea sa-mi masoare endometrul ...
mi-a venit si mie CM in sfirsit, asa ca ieri am facut analizele hormonale si azi astept raspunsul, le-am mai facut si azi, pentru ca nu m-am hotarit care a fost prima zi, vineri sau simbata ....
oricum sunt bucuroasa pentru ca se pare ca spermograma are destule milioane pentru FIV cu ICSI, he!he!he! sper ca iese soarele si pe strada mea
acuma am o intrebare, cum e la vama la cenad ???? am pregatit sac cu nisip, lopata si lanturi, dar mai trebe si altceva ??? oare e coada ? noi o sa plecam la noapte, dar daca e nebunie in vama tre sa plecam mai devreme, va rog daca a fost cineva recent pe la cenad sa imi scrie si mie . va multumesc .

gata, va las, va pupacesc.

sa imi tineti pumnii

leliutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Leliutza, bafta multa, multa, scumpa!Sa dea Domnul sa fie bine! Sigur ca iese soarele si pe strada noastra, pt ca meritam!

Rh :)) sa fie sanatos bb-lul!

Am intrat si eu aici pt ca vad ca Szeged-ul a dat cele mai multe rezultate pozitve. Daca nu raman gravi pana in iulie, mergem si noi la FIV.
Despre mine: analize hormonale ok, generale + bacreriologice / virusologice ok, spermograma 46 mil A+B, mobilitate ok (usoara astenospermie). Am facut 2 ISA nereusite, stimulari. De ovulat ovulez, trompe ok (din cate stiu). De ce nu raman? Dzeu stie...
Am inceput tratamentul Liviei (simplificat) de 2 sapt si Polidin si...astept rezultatele :)

Pupici, Ingeras



Pupici, Ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

leliutza: multa, multa bafta, sa fie totul bine ! Eu sunt asa si asa, nici prea-prea nici foarte-foarte. Ma pregatesc psihic pentru ziua de luni cand ar trebui sa-mi vina uratii si sa ma programez la laparo.

Am o intrebare pentru cele care merg la Szeged - aveti idee daca acolo se face ICSI cu material prelevat prin biopsie testiculara? Caci sotul meu azoospermie, dar la biopsie i s-au gasit spermatozoizi buni.

Pupici si sa auzim numai de bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Buna fetelor,
Nu am mai scris aici, dar va urmaresc de catva timp. Am facut in octombrie - noiembrie un FIV nereusit la Cluj. As vrea sa mai incerc inca a o data, dar nu m-am hotarat unde (sigur la Cluj nu mai incerc). Vreau sa va intreb ceva. Eu stau putin mai departe de Szeged, asa ca nu am cum sa ajung la clinica in aceeasi zi, mai ales daca consultatiile sunt dimineata. Voi cum faceti, este un loc unde se poate sta peste noapte in apropiere? Sau mergeti in aceeasi zi? Va rog mult, cele care stiti cum se poate proceda, sa-mi spuneti si mie.
Va doresc succes la toate cele care ati inceput sau incepeti in curand tratamentul pentru FIV! Va tin pumnii sa reusiti!
Tabitha nu ma asteptam sa te gsesc pe la subiectul acesta. Vrei sa faci FIV la Szeged?

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

crinuta 71, iubita, sper ca data viitoare cand vei incerca sa fie cu ochisori; vezi ca undeva pe la capitolul 1 Rh a postat o harta si poze cu un loc de cazare, foarte aproape de clinica.

Tabitha, multumim de ajutor . Noi (adica eu si sotul) o sa facem ICSI, dar nu stiu cum se face. Insa daca mai ai putintica rabdare la sfarsitul lunii cand o sa-l facem o sa-ti spun.

leliutza, multa bafta maine dimineata. Cum au iesit analizele hormonale?
In vama nu cred ca o sa mai fie aglomeratie, mai ales la ore asa de matinale.
Sa mergeti si sa veniti cu bine si sa ne scrii cum a decurs intalnirea.
ingeras 26 , dai bataie si succes!

mirabela 11, l-ai sunat pe dr. sa vezi ce-i cu CM?

Va pup si sunt sigura ca vom reusi toate!!!




Mi-ka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirabela11 spune:

Ceau fetelor!

Am fost azi la control, foliculul este mic, mai am de facut 3 zile de injectii(doar fostimon si cu doza marita) dupa care iar la control.Saptamana viitoare mergem si stam acolo toata saptamana, marti probabil ca va fi punctia,iar ET - ul poate vineri.Pana acum totul este OK, am avut de asteptat cam o ora, desi aveam programare pentru ora 10, era foarte multa lume acolo(dr.Zadori este solicita).

Leliutza nu sunt probleme pe la vama Cenad, noi am trecut pe la ora 9,20 ora noastra si era doar o masina inaintea noastra.N-au intrebat de lanturi, nisip sau lopata, dar daca aveti e bine sa le luati(noi am avut).Iti tin pumnii pentru maine!

Tabitha, nu stiu daca la Szeged se face ICSI cu punctie testiculara, dar cel mai bine ar fi sa scrii un mail, sa spui toata "istoria" si sa intrebi asta.Ei sunt foarte amabili si o sa-ti raspunda.Noi asa am procedat.

Acum va pup pe toate si va mai tin la curent.

Mirabela11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Mi-Ka multumesc mult de raspuns. Am sa ma uit.Nu stii cumva cat costa pe noapte cazarea acolo? Tu ai sa stai acolo?
Va doresc bafta la toate cele care sunteti in cursul pregatirilor pentru FIV!
Rh te stiu de cand scriai si pe la subiectul FIV. Tu ai facut FIV-ul cam in aceeasi perioada cu mine. Iti doresc sarcina usoara in continuare!
poze

Mergi la inceput