szeged - 2

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

crinuta: Daca am facut un ICSI in Turcia, nu m-oi speria eu de Szeged D, ca doar nu-i mai departe. Deocamdata stam in expectativa si culegem informatii. Si desigur astept sa fac laparo si cateva IAD.

mi-ka: esti o draguta, , o sa astept vesti de la tine.

mirabela11: merci de informatie. Ai idee care este adresa de e-mail? Si in ce limba trebuie sa scriu (romana sau engleza)?

Bafta tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Tabitha sa speram ca nu va mai fi nevoie FIV. Poate iese cu IAD.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Fetelor, nu stie nimeni sa-mi raspunda la ce am intrebat mai sus?

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

Crinuta, iubita, am cautat la primul capitol unde Rh ne-a dat toate preturile si informatiile si am gasit ca la locul ala de cazare la care i-a postat fotografia pe forum, costa 8.000 Ft pe noapte (baie, o camera, conditii super)

Tabitha, sunt geloasa, mie mi-ai dat numai un singur pupic. Hmm.
Nu poti cumva sa postezi cumva si capitolul 1 pe aici mai in fata, ca sa nu tot cautam in spate dupa el? Contine o gramada de informatii utile... Intreb si eu...

Mirabella 11, ma bucur ca totul este OK.

Mi-ka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Mi-Ka multumesc de raspuns. Uite, astia sunt de la mine

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirabela11 spune:

Ceau fetelor!
ma bucur ca reusim sa ne tinem la curent si pe capitolul 2.Chiar eram ingrijorata ca nu mai raspundea nimeni , pana m-am prins sa intru pe cap.2.
Crinuta71 noi am fost ieri la pensiunea de care vorbeste Mi-ka si am facut rezervarea pentru saptamana viitoare, am si platit.Conditiile sunt super-bune, noi am inchiriat camera cu baie(de fapt toate au baie) si cu chicineta si costa 40E/noapte(sau 10000 Ft).Au diferite feluri de apartamente(pentru 3 sau 4 persoane, cu living, pat matrimonial), cel mai scump este 14000Ft.Avantajul este ca este foarte aproape de clinica, au parcare privata ,problema este ca nu stiu o boaba de engleza, patronul "rupe " ceva germana, pana la urma reusesti sa te intelegi cu ei.Cele mai multe informatii le-a pus Rh la capitolul 1, acolo este si o schema cum se ajunge la clinica, dupa informatiile acelea am mers si noi si am nimerit din prima.Daca nu te descurci, intreaba-ma si iti voi raspunde.

Tabitha adresele de mail sunt: kaaliszeged@mail.axelero.hu sau
kaaliszeged@mail.tiszanet.hu sau
zjkaali@mail.tiszanet.hu
Noi am scris pe ultima(este a dr.Zadori Janos) in limba engleza, el ne-a raspuns , vorbeste foarte bine engleza, este foarte amabil, cred ca o sa-ti raspunda.Succes!

Va pup si va tin la curent
Mirabela 11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Mirabela11 iti multumesc de raspuns. Iti doresc succes si iti tin pumnii pe saptamana viitoare!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

Crinuta, esti o dulcica ca intotdeauna. Te pupicesc si eu. Acum ma tot chinui sa ma invat cu yahoo messenger-ul sa putem vorbi si nu reusesc deloc. Dar perseverez eu.
Mai fetelor, nu stiti la ce ajuta aspirina luata in timpul si inaintea tratamentului de stmulare ovariana?


Pusi, pusi!

Mi-ka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Mi-Ka iti trimit imediat un e-mail.


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

Mi-ka: hai, te rog eu nu te supara pe mine, lipsa de atentie. iti dau acum dublu, vrei???Nu pot sa pun cap. 1 aici, ca as ocupa tot cap. 2 si ar trebui sa trecem la cap. 3. Intra in cap. 1, alege "versiune pemtru imprimanta", selecteaza tot textul si copiaza-l intr-un document word pe care sa il salvezi undeva pe calculatorul tau, astfel incat in orice moment sa poti aceesa fisierul si sa revezi ce s-a scris la primul cap.

mirabela11: multumesc pentru informatii, ii voi scrie dlui. dr.

crinuta, ingeras:

Mergi la inceput