Baiat sau fata?

Baiat sau fata? | Autor: peanut

Link direct la acest mesaj

Am burta tuguiata si e situata destul de sus, nu m-am schimbat deloc la fatza si nici nu m-am patat. Dupa cate stiu astea toate sunt semne ca ar fi baiat.La testul cu sarea in cap tot baiat a iesit si eu simt ca o sa am un baietel. La primul ecograf nu s-a vazut bine si la al doilea doctorul mi-a aratat ca e fata pe ecran dar in poza parca ar avea acolo un cocosel. I-am zis sotului ca la ecograf a iesit fata si de o fi baiat o fi rusinos si si-o ascundea, dar el mi-a replicat ca e imposibil ca baiat de al lui sa fie rusinos. Acuma ce o fi fata sau baiat? Oricum cred ca o sa aflam cu siguranta numai cand se naste. La voi s-a potrivit cu ce v-a spus doctorul sau ati avut surprize?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mira_m spune:

Doctorii gresesc, dar nu e o regula! Cel mai sigur e dupa luna a sasea!
Organele genitale ale fetelor pot aparea altceva, din cauza hormonilor de sarcina ( o explicatiie la ce ai vazut tu)
Si eu am avut o asemenea poza si am crezut ca e baiat, desi doctorul imi spusese altceva (si a avut dreptate)
Acum, ecografiile 3D si 4 D nu mai dau gres.
Sarcina usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiudana2004 spune:

Si mie,testele babesti mi-au zis ca o sa am un baiat,dar nu vroiam sa cred,pt ca noi ne doream o fetita si,intradevar,e baiat.

Acum depinde f mult si de varsta sarcinii ca sa se vada ce va fi si de ochiul doctorului.Daca esti nerabdatoare,poti face mai tarziu o eco,cand e sarcina mai mare si se va vedea mai clar.

Dana19+

http://community.webshots.com/user/puiudana2004

burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mira_m spune:

Uitasem, burta tuguiata si lipsa unei masti de sarcina (pete pe fata) nu sunt o regula. O spun din proprie experienta. Sper ca nu te-am dezamagit !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Uite aici:
http://www.chinesefortunecalendar.com/PredictSex.htm
http://www.childbirth.org/articles/boyorgirl.html
http://www.amazingpregnancy.com/oldwivestales/

Asta asa..de amuzament!

La mine a fost asa : Cand eram gravi cu Katja , toate semnele au fost de fata (burtica jos, pofte de dulce, etc) si la eco a iesit clar fata de la 16 saptamani.
Acum toate sunt pe dos (burtica tuiguiata, pofte de acru si picant, etc) si la eco, tot la 16 saptamani a iesit baiat!

Sincer, iti recomand un eco ca lumea la un dr bun (Iosup, de exemplu) dupa 16 saptamani. Daca ai deja burtica, banuiesc ca ai depasit 16 sapt asa ca...mult succes!


Ioana 21 saptamani si Katja(30 martie 2004)

poze cu mami, tati si katja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peanut spune:

Multumesc Ioana. Le-am incercat si la toate au iesit fetita! aici nu este ecograf 3D. Sper ca la urmatorul control sa se vada mai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Am avut burta rotunda, nu m-am schimbat la fatza ( unele spuneau ca dupa fatza fac sigur fata), nu m-am patat, iar la 12 saptamani si 4 zile mi s-a spus pt prima data la eco ca va fi baiat si baiat este!
Cunosc cazuri clare de burta tuguiata si a fost fata.
Nu te lua dupa semnele astea, nu au nici o relevanta. Du-te la ecografii si atunci vei stii.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printze spune:

Fetelor eu va dau o metoda 100% sigura, care nu a dat gres niciodata si a fost testata pe multe gravidutze, de-a lungul timpului.
Varsta ta in momentul conceptiei + luna in care ai ramas insarcinata = numar par (baiat); numar impar (fata) Chiar as vrea sa o testam si pe forum ca sa vad si eu daca chiar tine, ca asa am de gand sa fac, pentru ca imi doresc si un baietel. Am deja o fetita superba de 19 luni.
Va pup si va doresc tot binele in noul an!

printze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Dupa toate cele babesti, Giulia trebuia sa fie baiat, la fel si forma burtii si obiceiurile mele culinare. Ne doream fetita, dar la ecograf ne arata doar fundul si asta 9 luni la rand Am aflat la nastere ca e fetita.

Printze, cred ca e prima data cand fac ceva de genul acesta si Giulia iese intradevar fetita, in rest toate celalte chestii au dat gres.
Super faina chestia !


Daria & Giulia (2004 08 16)
Haideti la bazar sa-l ajutam pe ALEX !
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mia. spune:

Virsta ta in momentul conceptiei..cea implinita deja sau pe care o implinesti in acel an??????

www.lucavasile.go.ro" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

pentru amuzament... am facut toate cele 3 teste si mi-a iesit fetita :) coincidenta: acum 2 zile am facut ecografie 3D si mi s-a spus ca e fetita. dar tot nu cred in testele alea de pe internet


24+3


Se mareste clanul :)

www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Calgary&mid=4771&cid=13012" target="_blank">album , alte poze , eco 18 sapt si eco 2D&3D 24 sapt

Mergi la inceput