menstruatie peste sarcina

menstruatie peste sarcina | Autor: camillia

Link direct la acest mesaj

Dragi mamici,

Va scriu cu emotie, astaptand sfaturile voastre: asteptam de 2 saptamani un "globulet" si cand colo, a venit din nou menstruatia: mai intai ca o secretie maronie, iar acum rosu. Cum pot sa-mi dau seama daca sunt sau nu insarcinata? Cand pot repeta testul de sarcina?
(Spre ex: sanii s-au marit si sunt maronii, burtica s-a dezvoltat pe parcursul ultimei luni, aparuse si greata...)
Medicul meu e plecat din Buc. si, desi i-am trimis sms, pana cum nu am vb. cu dlui. pt. ca probabil e in zona fara semnal (are tel. inchis)


Va imbratisez cu drag si astept o mana de ajutor....

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Zina spune:

Pai eu cred ca nu e sarcina, de vreme ce ti-a venit ciclul, simptomele pe care le spui pot fi si de la ciclu sau chiar induse de dorinta ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

Si eu si nasha mea am avut ciclu peste sarcina...iar inainte de acest ultim ciclu, cumplite stari de greatza. Cu testu' de sarcina nu'sh cum e, adica nu stiu cat de fidel ar putea fi in perioada asta. Cel mai sigur mi se pare a fi un BetaHCG.

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/1;20718;29/st/20060803/dt/7/k/6724/preg.png

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev214pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camillia spune:

Olguttza,

Multumesc tare mult pentru sfat si pentru incurajari!!!!
Ce frumos ar fi sa am si eu un "globulet"....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

camilla,

menstratia de care spui ti-a venit la data care trebuia sa nu?
si eu am auzit de cazuri de menstruatie peste sarcina, dar ar fi bine sa faci un control...
Eu cred ca testele de sarcina ar trebui sa iasa chiar si asa, caci ele masoara prezenta unui hormon in urina.
Succes, sa fie cum vrei tu!
Magg 16s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

camilla,

menstruatia de care spui ti-a venit la data care trebuia sa nu?
si eu am auzit de cazuri de menstruatie peste sarcina, se poate intampla intr-adevar si nu sunt probleme pt bb.
Eu cred ca testele de sarcina ar trebui sa iasa chiar si asa, caci ele masoara prezenta unui hormon in urina.
Succes, sa fie cum vrei tu!
Magg 16s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Daca zici ca ai avut aceste simptome se poate sa fi avut un avort spontan.


Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)
Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">Tabara de SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Si eu am o prietena care a avut 2 menstruatii peste sarcina si mai cunosc o fata care a avut menstruatie pana la 4 luni...Abia atunci a aflat ca e insarcinata. Asa ca sunt sanse mari. Bafta!

POZE
Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

Camilia,
DEci dupa cum vezi menstruatia/sangerarea in sarcina pot duce la multe variabile...Unele foarte bune altele nu asa de bune...Eu zic sa ajungi totusi la un medic cat mai repede ca sa te linistesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabela spune:

Camillia, ai zis ca asteptati de 2 saptamani un globuletz, deci sa trag concluzia ca ai facut acum 2 saptamani un test de sarcina care a fost pozitiv? Daca este asa, fugi la doctor, fiindca in cazul meu sangerarea peste sarcina a insemnat avort spontan, de doua ori. Deci fuga la doctor in caz ca ai avut confirmarea inainte ca esti insarcinata. Am avut doua colege de birou care au avut menstruatie regulata peste sarcina, una doua luni, una 4, dar ele nu stiau si pur si simplu a fost o surpriza.

In eventualitatea ca am inteles eu gresit si nu aveai nici o confirmare ca erai/esti insarcinata, s-ar putea sa fi fost doar o dereglare hormonala, cu intarziere de ciclu. In cazul asta fa doar un test de sarcina ca sa te linistesti...

Sa fie cum vrei tu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaiuliana spune:

buna camillia! sunt si eu in aceiasi situatie,mie mi-au iesit 3 teste slab pozitive si totusi mi-a venit ciclu,maine imi sun doctorul. Tu cum stai? Ai aflat ce s-a intamlat?

Mergi la inceput