Impreuna, Timisoara (34)

Impreuna, Timisoara (34) | Autor: gabirus

Link direct la acest mesaj

Salutare la un nou capitol!

Haideti sa discutam in acesta pregatirile de Craciun.

Eu de exemplu vreau sa invat cu Eva niste poezii pentru Mos Craciun, sa desenam braduti impodobiti si sa pictam niste globuri mai vechi. Pentru asta trebuie sa ajung pe la un magazin de arte plastice sa cumpar niste culori speciale.

Deja ma gandesc la meniul de Sarbatori . Mi-am luat revista GoodFood (pe care o recomand - e super). Am pus ochii pe cateva retete de dulciuri si torturi. Iar la felul principal as vrea curcan.

POZE

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Danitin, hai detaliaza, cum e cu fabrica lui Mos Craciun de la Bega?

Kati, multa sanatate si un pupic de la noi pentru strumfitza

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_bi spune:

salutare fetelor va multumesc pt urarile facute
va pup si sa auzim de bine si spor la lucru pt sarb de craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dreams2party spune:

Atentiune Timisoara,
aici secretara lui Mos Craciun, va transmit un mesaj importat:
Ho, Ho, Ho,
Mos Craciun va ureaza " Un Craciun plin de lumina, liniste si fericire alaturi de familie!"
Ho, ho, ho...fetelor, spor la treaba
Va pup pe toate,
Anca & Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Buna seara Timisoara!
Simt si eu ca se apropie sarbatorile,ca in sfarsit m-am apucat de curatenie,ieri si azi am spalat toate geamurile,am apucat sa pun si un ornament luminos in balcon,asa incet-incet se leaga lucrurile.
Sincer nu ma credeam instare de toate astea luni de exemplu,cand franta de oboseala dupa cantarea de duminica,eram convinsa ca ma v-a prinde craciunul la scoala,cu casa vraiste.
Saptamana viitoare sunt serbarile copiilor,apoi sper sa apuc sa fac toate cumparaturile pt craciun,trebuie sa mai ajung si la Petito,ca in 28 ii tin ziua lui Dani si trebuie sa mai clarific una alta.
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gangurici_licurici spune:

quote:
Originally posted by dreams2party

Atentiune Timisoara,
aici secretara lui Mos Craciun, va transmit un mesaj importat:
Ho, Ho, Ho,
Mos Craciun va ureaza " Un Craciun plin de lumina, liniste si fericire alaturi de familie!"
Ho, ho, ho...fetelor, spor la treaba
Va pup pe toate,
Anca & Mos Craciun

rba



multumim la fel!
Si eu is agitata cu shopping-ul de craciun, am luat mare parte din cadouri, dar tot au mai ramas cateva, ceva timp mai am, oricum cam stiu ce am de luat, ca asta e mai greu, sa hotarasti ce iei la fiecare.
Spor la cumparaturi si prajituri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Ceau fetele,

Azi sunt la munca desi nu ma simt bine deloc.
Doris, daca nu ajung maine, iti doresc bafta cu prezentarea!
Katik, multa sanatate puiutului!
Eu de saptamana viitoare ma apuc de curatenie ca raman acasa plus ca si sotul are o saptamana de concediu si ma ajuta.
Fetele, unde gasesc pijama cu Tom si Jerry?

Va pupa
Silvana si Paul
http://photos.yahoo.com/silvana_popovici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amonar spune:

Buna dimineata Timisorencele!

Ma bucur pt voi ca ati intrat in sfera sarbatorilor de iarna! Si eu voi fi peste cateva zile in orasul acela minunat (sambata plecam!!)

As avea cateva intrebari pt cine ma poate lamuri:
- vreau sa vad cat de scumpe sant hainele de bb in Timisoara. Imi puteti spune ce magazine pot sa bantui si cam ce preturi sant prin Timisoara?
- vreau sa caut verighete in Timisoara. Aveti idee unde pot gasi modele frumoase de gata? Adica fara sa dau comanda? Si cat costa?
- are cineva idee unde pot gasi informatii pe Internet despre dreptul muncii, mai precis despre felurile de contract de munca si obligatile angajatorului?

Intre timp mai am si vesti noi...Am aflat ca voi fii mamica de baietel si ca totul e ok dupa testul de amniocenteza.
Mamicile de baietei, cum e sa ai baiat? Mie inca mi-e greu sa-mi imaginez....

19+

(poze mami,tati si bb)

(evolutia bb)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_codat spune:

Buna fetelor,

A inceput sa ninga la Timisoara?

A venit Mosul la gradinite?
Aici la gradinita a venit marti Mosul, Caroline a fost foarte incintata ca i-a adus dulciuri si o carte. Si mai ales ca i-a adus cadouri fiindca a fost foarteee cuminte!

Ieri am impachetat cadourile pe care trebuie sa le aduc Mosul si le-am dus la niste prieteni care vor veni sa faca pe Mosul in 24. Cum plecam in vacanta simbata si ne intoarcem exact in ajun...

Amonar, sper sa iti raspunda fetele exact de preturi, eu ce pot sa iti spun este ca hainutele mi separ mult mai scumpe in Romania decit
aici. Aici iau body la 1 euro sau 3 buc la 5, 6 euro de foarte buna calitate pe cind in Romania nu am vazut sub 3-4 euro buc.Nu mai vorbesc de calitatea care o au alea de 3, 4 euro. Acum depinde si ce preturi sunt pe la voi, daca merita sau nu sa iei din Romania.

Fetelor, se pare ca voi avea un apartament de inchiriat din 15 ian.
Daca stiti pe cineva interesat!

Mama s-a intors de la noi miercuri si a trecut neanuntat pe la apartament care e inchirat la niste baieti. A gasit dezastru asa ca ii da afara.

Apartamentul e de 3 camere pe St. O. Iosif, am locuit noi in el pina anul asta si e super aranjat asa ca ne pare rau sa-l distruga altii. Asa ca nu mai vreau baieti in chirie!!


Dia & printesele : Caroline Iulia (14 iulie 2002), Stephanie Daria (09 martie 2004)

http://fr.photos.yahoo.com/ph/dia_codat/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa00 spune:

Salurati!

Fetelor cum va simtit in prima zi de ninsoare in Timisoara?Eu ma bucur ca un copil!

Azi am fost prin centru si am vazut ca :
-la reprezentanta 1 Iunie de pe Eugeniu de Savoya runt reduceri de 30% la orice produs.
-tot pe staduta respectiva, la Chicco sunt reduceri.Dar doar pana maine(au inceput in 15.11.2005....)

Alte reduceri pe la magazine interesante mai stiti?

In rest , eu sunt racita!Paul nu a luat-o inca.Sper nici sa nu o ia.
Doris:vineri nu vin(cu raceala asta mai bine stau acasa!)

Va pup pe toate,
Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amonar spune:

Dia
Sa stii cal avoi hainutele sant ieftine!!! Pai eu aici numaila reduceri dau un 3 euro pe un body. Sa nu mai spun de hainute normale. Ma ajunge pe bucata la vreo 10 euro. Am fost ieri de exemplu la magazin special si am vrut sa iau ceva la reduceri. Am avut 4 bucati de haine in mana (in afara de body-uri) si m-ar fi costat in jur de 35 euro. Mie mi se pare enorm de mult. Si cica era la reducere....Olanda s-a scumpit in ultimii ani nasol de tot.

In ceea ce priveste aparatamentul mie mi-ar trebui loc de dormit pt o saptamana pt ceva cunostinte in luna septembrie anul viitor. Nu stiu pe nimeni care sa vrea permanent. Daca cumva va fii liber pe saptamana aceea, sant interesata sa inchiriez.

Fetelor, daca stiti voi alte posibilitati, anuntati-ma! E vorba de saptamana 13-20 septembrie.

Va pup

19+



(poze mami,tati si bb)

(evolutia bb)

Mergi la inceput