Impreuna, Timisoara (34)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gangurici_licurici spune:

Pagina 3 ??? Cred ca toata lumea e odupata cu cumparaturile, prajiturile, curatenia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:



Licuriciule, nu mai zi ca imi vine sa as vrea eu cumparaturi si prajituri si chiar si curatenie as prefera. Dar tembelii de nemti au luat-o pe ulei complet.

Iar eu ma simt rau de cateva zile bune si nu imi mai revin.

Eva are amigdalita. Iar luam antibiotice

Doamne-ajuta, Lucas e bine, i-am dat ieri sa pape spanac. Arata ca un martian, tot verde pe bot.

Va doresc insa voua numai bine si un weekend mai linistit decat al meu.

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Amonar, un costumas costa pe aici intre 3 Euro (pe Brancoveanu, Euro) si 30 Euro (am mai vazut si din astea si nu o data). Preturile sunt ingrozitor de mari, iar calitatea este mediocra.

Mai bine te opresti pe drum in Germania sau pe undeva si te aprovizionezi. Si cu carucior si tot ce iti trebuie.

Eu de ex. carucriorul l-am comandat printr-un prieten din Germa de pe ebay si a fost in jur de 90 Euro. In Ro, acelasi tip de carucior este cam 170-200.

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Ciao! Eu sunt in maaare intarziere cu pregatirile de Craciun si sunt pe cale sa intru in panica. Vom avea 15 invitati si nu am cumparat inca nimic, nici mancare, nici bautura, nici cadouri, nici brad. Despre curatenie, nici vorba ... In schimb ne chefuim - ieri ziua unui prieten, astazi o invitatie la restaurant. Al meu sef are niste idei efervescente - nimic nu e bine, nimeni nu munceste suficient, daca nu ma ocup eu de o treaba o va face el, etc.
In plus mi s-a stricat si masina !!! Nu stiu cum am sa o scot la capat cu pregatirile.
Gabi, sanatate multa. Cu fabrica lui Mos Craciun lucrurile stau cam asa. La ultimul etaj s-a amenajat ceva mai special, cu ateliere in care lucreaza spiridusii, cu Craciunite, cu Mos ... cica dau si mici cadouri la copii. In plus au concerte. In weekend-ul asta functioneaza apoi in toata saptamana dinainte de Craciun. Nu am fost inca dar vreau sa o duc pe Lori sa vad cum reactioneaza la vederea Mosului.
Amonar - nu are rost sa ieie hainte de aici. Chiar daca gasesti mai ieftine au o calitate execrabila. Aproape tot ce are Lori e primit de la prietenii din strainatate, pentru ca ceea ce ii cumpar eu se scamoseaza, se destrama, isi pierde culorile,etc.

Fetelor tineti/mi pumnii cu pregatirile ... poate ma trezesc in 24 cu musafirii la usa si eu nu am ce pune pe masa. M-am gandit la un platou cu cartabosi, sangerete, jumeri si branza telemea, apoi salata de boef si de vinete, carnati fripti cu hrean si cozonaci. Ce ziceti de meniu?

Mamica de spiridus

Poze cu Loriana
http://community.webshots.com/user/danielactin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

salutare fetelor! imi cer scuze ca n-am mai intrat dar n-am avut nici timp nici dispozitie (dupa trei nopti nedormite de tot, mai greu, la mine cel putin).

danitin, felicitari, cu un pic de intirziere! ce parere am despre papitzi de craciunpai, . sigur va fi super! tinem pumnii tare, tare!

gabi, imi pare rau ca ati ajuns si voi la antibiotice. multa sanatate va doresc. bine ca n-a luat si lucas. mie tare-mi plac martienii

amonar, chiar, de ce vrei sa faci cumparaturi din Ro, cind noi, de aici, cautam in general ca bezmeticele (cel putin eu) lucruri bune din tari mai europene (nu turcia).

gangurici, bine ar fi daca ai avea dreptate cu cumparaturile, pregatirile de craciun. la noi e dezastru. deocamdata doar planuri, ca nu a avut cine sa umble dupa ele: noi, fetele suntem consemnate la domiciliu iar d-l sot e sechestrat la servici, asa ca...

alexa, reducerile de la 1 iunie sunt oare valabile si pt. magazinul lor din Terra, stii cumva?

dia_codat, pupici la printesici!

angy, pai voi o duceti din chef in chef, asa da!!

a venit si pe la noi pe la cresa mos craciun. din pacate noi ne-am dus numai la serbare ca inca suntem cu febra, antibiotice si siropele (avem puroi in git si un inceput de bronsita). ideea e ca krisztina s-a speriat zdravan de mosu' dar numai dupa ce a primit plasa cu cadouri, a urlat citeva minute bune, de n-am mai stiut cum s-o linistesc. dupa ce a vazut ce e in punga s-a facut brusc liniste.cred ca luam pauza cu cresa o vreme, si asa vin sarbatorile si va fi vacanta, incercam sa prelungim u pic vacanta ca sa ne putem pune bine pe picioare, ca altfel nu stiu cum o scoatem la capat c racelile. am primit si ceva remedii homeopate, papam cu spor!

doris cum sunt bolnavioarele? sper ca le-a trecut de cind n-am mai intrat.

silvana mama, oare nu-ti e prea bine: si concediu si ajutor acasa, mai da si la altul

incerc sa mai intru dar e tare greu cu miriiala asta si dupa noptile nedormite.

anca, spor la treaba, acu" ii momentul!

va pup pe toate, spor la treburi si sanatate bolnaviorilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Neatza, Timisoara!

In sfarsit, reusesc si eu sa scriu cateva randuri, dupa o saptamana criminala, in care am lucrat pana seara, in fiecare zi.
Ieri am avut spectacolul, care a iesit minunat.
Sunt fericita si implinita...rezultatele au fost pe masura asteptarilor.
Am pus poze, de la spectacol.
In POZE CU NOI - Prezentare Coafura.
Vad ca ati inceput deja curatenia, cumparaturile, eu nimic....
Azi ma apuc si eu.
Gabi, e buna revista GoodFood?
Cum te simti?
Ai aflat cauza starii tale?
Eva cum se simte?
Va doresc insanatosire grabnica...
Katik, Sunt bine si Buni si Ines.Multumesc! Voi?
Danitin, spor la treaba, ca ai de lucru, nu gluma, la atatia invitati?
Pove si mie, pe ce acoperis e atelierul lui Mos craciun, ca nu m-am prins...nu am apucat sa citesc tot, scuze...
Alexa, si Ines a fost afara dupa ce a nins, s-a jucat in zapada, care zapada, mai mult noroi, a venit acasa ca o purcica...
Cum te simti, ca ziceai ca te incearca o raceala...?
Pacat ca nu ai venit, a fost tare frumos!
Lasa, de 1 martie va mai fi o prezentare mai mare....
Dia, acum nu stiu pe nimeni care vrea sa inchirieze, dar mai intreb...
Te pup!
Amonar, felicitari, mamico de baietel...!
Verighete faine gasesti la Roma Gold.
Cat despre hainute, sunt destule magazine faine...
Ce anume te intereseaza legat de contractele de munca?
Silvana, esti mai bine?
Merci pentru sustinere, a iesit super, sa te uiti la poze!
Licurici, gata cu cadourile?
ai terminat tot?
Angi, harnicuto!
Deci pe 28 cantam la multi ani...
Multumim de urari, secretara lui Mos Craciun....
Si noi va dorim la fel...
Se pregateste Mosul de plecare?

Ne mai auzim...pana atunci spor la cumparaturi si la treaba!





DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

salutare!
da' liniste mai este pe aci. acum eu mi-s fresh, am dormit o noapte neintoarsa, ce bine a fost. am primit de la dr. niste bombonici homeopate pentru desfundat, dezinflamat nas, git, polipi etc. si a fost o minune! krisztina a dormit f. linistita, nici macar nu a sforait ca altadata!
asa ca acum profit de liniste si am intrat un pic! vad ca lumea e ocupata, am ajuns pe pag.2, dar lasa ca trece si agitatia asta (sigur vine alta).
doris, felicitari!
va pup si sa aveti un we placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Hello,

Eva este ceva mai bine, a inceput tratamentul, dar inca imi pare cam palida.

Si eu ma simt ceva mai bine; banuiala mea este ca a avut drept cauza o dereglare hormonala.

Doris, felicitari pentru prezentare!!

Danitin, cam asa a fost meniul meu de anul trecut si a avut succes; anul asta, cum nici nu ma simt prea bine, vreau ceva mai usor.

Katik, ar trebui si eu sa incerc un tratament homeopat sa nu ne mai imbolnavim asa de des.

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Mey v-ati suparat pe forum?Ce-i cu atata liniste aici?
Eu va anunt ca am taiat porcul ieri,de fapt jumatatea,restul socru-miu,am facut carnati,sunca,a iesit excelent,cotletul arata ca la expozitie.
Saptamana viitoare nu stiu ce v-a fi ca amandoi copiii au serbare.
Va pup ma duc sa fac baie copiilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Buna seara,

Spor la treburi celor harnici si la cumparaturi celor cu shoppingul...
Uite ca am vrut sa dau o raita pe aici ieri seara ,insa nu am avut semnal si ciuciu net...
Joi si vineri am fost in delegatie la Tg.Jiu....Si iar vin cu nebuneala mea si va spun ca am trecut prin niste peisaje romanesti de mi s-a taiat respiratia...Am plecat prin Deva,Petrosani si ne-am intors prin Tr.Severin,Caran Sebes...Din pacate nu am luat aparatul cu mine...Ati fost in Tg.Jiu?Eu am fost prima data in viata mea,ca de altfel prima data si prin partile astea de Romanie...Tare mult mi-a placut orasul:curat si cu vedere formidabila spre munte.
In rest e ok si la noi.Ne pregatim de sarbatori.Inca nu am reusit sa fac o curatenie d-aia cu scos covoare si alte d-astea,insa nici nu prea ma agit.Cum in 23 decembrie voi avea liber m-am gandit atunci sa prepar si mancarea de Craciun si alte bunatati.Voi cum va organizati?
Azi am fost prin Aurora si cum a cam batut vantul si era si cam frig...Luana mea tot cu mucii in gura statea si m-am cam speriat ca ca o apuca vreo raceala...Insa nu a fost asa si e bine acum.Nu prea mai manaca cum manca:putinel si cam rar.E cam mofturoasa de la o vreme si ma bate gandul sa ii dau ceva vitamine,insa nu sunt foarte hotarata.
Pai va doresc sa aveti o saptamana cat mai buna si sa va mearga din plin!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput