Dr.Hadi sau Dr.Irimia- Sp.Cantacuzino?

Dr.Hadi sau Dr.Irimia- Sp.Cantacuzino? | Autor: cornelia_laura

Link direct la acest mesaj

Sunt insarcinata in 8 saptamani si vreau sa nasc ca si prima data la maternitatea Cantacuzino. Doar ca din motive personale am cautat alt doctor si mi-a fost recomandat Dr. Hadi Rahimian. Am fost deja la o consultatie si pare foarte cumsecade dar m-ar fi interesat si alte pareri despre dansul.
Multumesc anticipat.


Cornelia mami de Eduard(21 06 2004)
POZE EDUARD & MAMI & TATI
www.babiesonline.com/babies/e/eduard" target="_blank">Pagina de web a lui Eduard

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Laura, ti-am trimis mesaj pe privat.

Lyly 14+

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10051;28/st/20060601/dt/-4/k/fba6/preg.png
Samburica
Poze echo


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

Lyly, multumesc frumos de mesaj. M-ai pus pe ganduri.
Mai astept si alte pareri daca sunteti sau ati fost pacientele dansului. Mai ales ca pana acum a fost o sarcina cu ceva probleme si nu as vrea sa risc.


Cornelia mami de Eduard(21 06 2004)
POZE EDUARD & MAMI & TATI
www.babiesonline.com/babies/e/eduard" target="_blank">Pagina de web a lui Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

Chiar nu ma mai poate ajuta nimeni cu o parere?


Cornelia mami de Eduard(21 06 2004)
POZE EDUARD & MAMI & TATI
www.babiesonline.com/babies/e/eduard" target="_blank">Pagina de web a lui Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Eu il stiu pe dr Rahimian si e un tip super ok si de treaba .Eu insa am fost la el pentru altceva (pt ca singura mea sansa de a avea copii e adoptia) ,asa ca nu stiu cum se ocupa de o pacienta gravida .
Mie mi s-a parut ok .Sa vedem ce mai zic si alte paciente ale lui.

Mama lui Andreiutzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serj spune:

cornelia_laura eu am fost pacienta lui cand eram in romania, si am fost multumita.
eu personal cand am avut un dubiu aici, tot pe el l-am chemat si l-am consultat.
multa bafta cu sarcina!

cristina

BB mic a lu’ Serj

Poze cu puiul meu

Poze din vacanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Un doctor bun n-ar trebui sa dea verdicte, mai ales daca nu se bazeaza pe aparatul pe care il manuieste. Mie mi-a facut doua masuratori: una facand echo abdominala ( rezultat TL= 2mm), imediat dupa aceea endovaginala ( TL = 1.3 mm), diferenta destul de mare dupa parerea mea.
Am citit pe net: TL trebuie sa fie peste 3 mm ca bebe sa fie susceptibil de SD.
Dr. meu de acum (de la alt spital) a mai facut ceva suplimentar: i-a cautat piramida nazala bebelusului, ceea ce elimina posibilitatea ca acesta sa aiba SD. Si a gasit-o. Iar eu am inceput sa privesc cu incredere in viitor.

Dar, poate ca in rest este superok, eu nu am de unde sa stiu, si nici nu voi afla vreodata.

Laura, nu te lua dupa mine, sa faci cum simti tu. Doctorii mai fac si ei greseli, nu inseamna ca nu sunt buni profesionisti.

pupici,

Lyly 14+

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10051;28/st/20060601/dt/-4/k/fba6/preg.png
Samburica
Poze echo


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

Fetelor va multumesc frumos pentru raspunsuri.
Intradevar la prima vedere si mie mi sa parut ca se poarta frumos si respectuos( de fapt din cauza unui comportament aiurea vreau sa renunt la dr meu de la prima sarcina)dar stiu ca e fff important sa fie si profesional la fel de "atent".


Cornelia mami de Eduard(21 06 2004)
POZE EDUARD & MAMI & TATI
www.babiesonline.com/babies/e/eduard" target="_blank">Pagina de web a lui Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

Fetelor eu vreau sa fiu cinstita pana la capat. Asa ca va spun ca dr meu de pana acum a fost Irimia Vasile tot de la Cantacuzino. Am tinut sa mentionez asta in ideea ca fetele care au fost/sunt paciente ale spitalului au auzit si de acest medic. Profesional mi-e greu sa-i reprosez ceva dar comunicarea cu dumnealui e extrem de dificila.


Cornelia mami de Eduard(21 06 2004)
POZE EDUARD & MAMI & TATI
www.babiesonline.com/babies/e/eduard" target="_blank">Pagina de web a lui Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgescu oana spune:

Cornelia eu am nascut tot la Cantacuzino si l-am avut ca doctor pe Toma Adrian unom deosebit atent comunica f usor cu pacientele ,bland ,daca tot nu esti hotarat poate mai iei si altii in calcul ,nu am avut ce sa ii reprosez acestui om ,din contra am doar cuvinte de lauda.

Oana si Maria Alexandra(17.04.2004)
Martie-Aprilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

quote:
Originally posted by cornelia_laura

Fetelor eu vreau sa fiu cinstita pana la capat. Asa ca va spun ca dr meu de pana acum a fost Irimia Vasile tot de la Cantacuzino. Am tinut sa mentionez asta in ideea ca fetele care au fost/sunt paciente ale spitalului au auzit si de acest medic. Profesional mi-e greu sa-i reprosez ceva dar comunicarea cu dumnealui e extrem de dificila.


Cornelia mami de Eduard(21 06 2004)




Cornelia,

M-am trezit si eu sa raspund dupa 1000 ani...daca nu ai nascut deja, iti pot recomanda pe d-na doctor Anca Popa. E f. serioasa si profesionista, o colega a mea a nascut cu ea asta vara la Cantacuzino si nu a avut nimic sa-i reproseze. O gasesti si la Medsana, dar e cam aglomerata acolo si trebuie sa te programezi cu mult timp inainte.

Nastere usoara!

Stancutza

Mergi la inceput