FIV 52

FIV 52 | Autor: Monica-Elena

Link direct la acest mesaj

UN NOU CAPITOL IN CARE MOS NICOLAE SI MOS CRACIUN ADUC DARURI

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabriel_bambache/my_photos

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

SARBATORI DE IARNA CU BEBELUSI !!!

Si daca tot vorbim de sarbatori, urez la toate NICO... sa li se implinesca visul de a deveni .

Hei, fetelor, cate dintre noi facem FIV si ET in decembrie?
Sa dea DUMNEZEU sa se lase cu "cadouri" in luna cadourilor.


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia1 spune:

nu merge DC la mine.de ce?sunt f suparata.Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luli spune:

Nu mai e nimemni la ora asta pe forum?


Luli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doina T spune:

Buna tuturor,
Fetelor va citesc aproape zilnic insa nu reusesc sa tin pasul... nici nu am vesti inca deoarece o sa incep un nou ciclu abia in ianuarie...
GABID: FIV in Canada: In Montreal, la Centrul de Reproductie al Universitatii MCGill, FIV 4500 CAD - dolari canadieni (approx 25000 lei vechi = 1 CAD) + ICSI inca 1500 CAD. Assisted hatching $400 CAD. Medicatia - nu e acoperita decat de asigurare medicala privata si numai daca e cu adevarat o polita f. buna - in jur de 4 - 5000 CAD / ciclu.
Oferte promotionale, ca sa zic asa : 3 cicluri platite o data la aprox $11,000 CAD (inclusiv ICSI dar fara assisted hatching) practic 3 FIV la pret de 2 (aici e un fel de America - se poarta chestiile astea promoitionale !!) Clenciul ? Nimic nu e returnabil, daca sa zicem iti iese din prima nu ti se returneza nimic si astfel platesti 1 FIV la 11,000! Cum insa sansele de a iesi din prima sunt in general mici, poate merita pachetul, daca ai toti banii dintr-o data. Nu a fost cazul meu...
Una peste alta...cred ca e mai convenabil in Romania. Am auzit de reducerea de pret de la Mednewlife daca donezi ovocite ... aici nu exista asa ceva ... poti sa le donezi daca vrei, dar pe gratis...
Sper sa iti ajute informatia.
Bafta tuturor si Sarbatori fericite !

Doina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luli spune:

Doina - mi se pare foarte scump.
Iesi la "ras peste" cu scorurile astea.


Luli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romaniaau spune:

Am intrat sa va salut fetelor. Aici e 6 dimineata si ma duc la munca.

Cami, iti tin pumnii. Cind trebuie sa faci testul?
Azinoapte am visat ca toate fetele aveau testul pozitiv si ma incurajati si pe mine sa il fac, numai eu eram incapatinata si spuneam ca trebuie sa astept pina pe 15:)

Va pupic si sa aveti o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fabya spune:

Buna dimineata fetelor!
Nu i-mi vine sa cred deoarece maine e ziua in care ar trebui sa i-mi vina ciclu iar eu am facut test de sarcina si se vede cele II cu toate ca un roz foarte pal dar e acolo,inca nu am nimica clar confirmat de la geneocolog dar am sa ajung zilele astea la el daca nu-si fac aparitia rusii
Va doresc la toate ca moshu sa va aduca ce mi-a adus si mie in suflet cind am vazut .

Sa aveti o zi usoara si plina de surprize placute
Fabya


" Dragostea inseamna suferinta, si cum multi fug de suferinta, putini sunt cei care iubesc cu adevarat.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luli spune:

Fetelor - va doresc o zi minunata, sa aveti parte de tot ceea ce e mai bun iar celor care asteptati doua albastrele sau doua rozioare - va doresc sa vi se implineasca asteptarile.
Eu azi cred ca nu voi mai intra... sunt zob si cred ca-mi voi lua si liber de la servici... acum fix un an eram in al noualea cer... iar acum...

Va pup


Luli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Buna dimineata la toata lumea, va urmaresc de ceva timp , dar nu am avut curaj pina acum sa si scriu. Eu voi face luna aceasta fiv tratament cu diphereline 0,1mg(zilnic) si cu menogon( ieri prima zii de menogon) In legatura acu asta am si eu o intrebare pot sa schimb ora la care am facut pina acum dipherelinul ( de la 13 la 10 dimineata) ca sa pot face menogonul seara , se intimpla ceva? Totusi cred ca e prea putin timpul intre injectii 13dip. si 17 menogon. voi ce spuneti? La multi ani tuturor Nicoletelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauion spune:

Luli, vrei bataita? Ce-i cu atitudinea asta (vrei sa ma apuce si pe mine )?!
Ai vazut "ce a patit Karula"!!! Fruntea sus si pieptu' inainte ca o scoatem noi la capat!
Fabya, sa fie cu noroc si sa ai un bb sanatos si mancacios!

La multi ani celor care isi sarbatoresc astazi ziua de nume, sanatate si bb-ici voinici!



Mergi la inceput