FUMATUL SI SARCINA 2

FUMATUL SI SARCINA 2 | Autor: raalucutza

Link direct la acest mesaj

sa ne continuam discutiile aici!va astept pe toate fumatoarele mamici ca sa ne compatimim una pe alta!le astept pe TOANCA,INAIOANA,CARMINABULINA,JULY_G,CYPOCS,INGRID_S,MARIANA_1976,CRISU23,COSMMYR,ANNAISSA.......................si la sfarsit sa fim multe mamici care odata erau fumatoare si acum nu mai sunt!

raluca

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raalucutza spune:

haideti mamicilor fumatoare sa ne continuam si noi odiseea aici!ma bucur sa vad ca toanca e super bine si bebelul la fel!bafta multa si multa sanatate fumatoare mica!eu tot mult fumez!peste 10 in fiecare zi!mai sunt ca mine?

raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

'ai ca am bagat si-un doi la coada ca era sa inchid subiectu' si sa zic ca mai e unul pe tema asta..hahaha

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cypocs spune:

RALUCUTZA , mi-ai dat emotii ieri , nici o veste , ar trebui sa pun parul pe tineDat fiind ca e bine mai ai o sansa sa te iert .Ti-a calculat cumva si gramajul?La prima sarcina bagam aproape un pachet , uneori , iar in rest cate 10 .Am nascut mai devreme , la 8 luni , placenta era foarte "vestejita", iar bebe a avut 2600 .S-ar putea sa ma repet dar eu cu neuronul ...greu tare .O colega de-a mea a fumat toata sarcina mult , mult si a fost tot ok .Doamne fereste nu spun ca e bine .In fiecare zi MA URASCca nu pot sa nu fumez.Va pupacesc

ALIA
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10004;30/st/20060515/dt/6/k/7d2b/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raalucutza spune:

oana_b bine ca te-ai uitat si ai vazut ca eu vroiam o continuare!cypocs cred ca ai dreptate ca nu am scris repede!e totul super ok si bebele e super mare pt varsta lui!ca am 13 s si 6 z!are 9 cm!gramaj nu mi-a zis dar e si prima data cand aflu ca se poate calcula si greutatea lui bebel!vesti mai multe astept de la toata lumea!

raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Buna dimineatza! Tocmai mi-am baut prima gura de cafea insotita de tigara de dimineatza.
Ralucutza, felicitari pentru bb asa grasutz!

Cat desapre fumat, serios ..nu va mai stresati atat ca e rau p[entru bb. Cypocs, cum adica "te urasti"? Termina imediat cu asemenea prostii!!! Exista mame cu adevarat inconstiente, care ...in fine, nu mai zic ce le fac copiilor lor... si TU te urasti? Asemenea ganduri sunt nocive.
Ok, suntem niste mame cu o dependenta, care pana la urma nu e de droguri sau de alcool, care sunt intr-adevar periculoase si , cel mai important : NE STRADUIM SA FACEM CEVA IN PRIVINTZA ASTA!!!

Va urez cat mai putine tigari si OPTIMISM!


Ioana 15 saptamani si Katja(30 martie 2004)

poze cu mami, tati si katja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cypocs spune:

INAIOANA, cred ca mai mult rau fac bebelului cu cat ma autuinvinovatesc si ma stresez cu gandul ca fumez , dar nu pot altfel .Probabil poti face mai mult rau si cu stresul decat cu fumatul in sine .Pe mamicile care mai trec pe aici si ne trag de urari , cu bune intentii , normal ca au dreptate , dar eu le-as lua la bataie pt ca si asa ma condamn eu suficent.

ALIA
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10004;30/st/20060515/dt/6/k/7d2b/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

raalucutza sunt prezenta la apel: cam 11-12 tigari/zi...;
Deci ne putem lua linistite de manuta

Toanca si Matei Alexandru 32+

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisu23 spune:

Toanca, Raalucutza sunt alaturi de voi!
Asta este...o sa fie bine! Asa imi place sa cred.

Crisu 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annaissa spune:

Buna, fetelor! Va spun ceva, dar sa nu radeti prea tare.. Toata noaptea am visat ca fumam, ca trageam cu sete dintr-o tigara; vai, ce bine ma simteam.. dimineata m-am trezit la realitate: nu aveam in casa nici o tigara; de saptamana trecuta nu mai fumez!!!! am baut o cafea fara cofeina si am mancat biscuiti!! da, asa am facut! nu pot sa cred ca ma pot abtine eu, care pana acum 7 zile fumam cate 20-30 tigari pe zi! Doar Rebecca ( voi avea o fetita) e cea care ma ajuta! Rugati-va de bebeii vostri sa contribuie la inlaturarea acestui viciu!!! Va pup dulce pe toate! Hai, ca n-om muri fara tigari cateva luni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Na, a mai trecut o zi cu fum din viata mea!
Ce dragutz a fost pana acuma, eram bolnava cu gatul pt ca am mancat inghetata ca sa nu fumez. Pana la urma, tot am fumat, si gatul si acuma ma doare! In concluzie, mai bine fumez....
Raalu, iar 10-12? Ma bucur ca e sanatos bebelul tau , dar credeam ca le reduci.
Toanca, mersi de raspunsul cu greutatea, cred ca spune totul si nu esti singura in aceasta situatie. Si cumnata-mea a nascut o fetitza perfect sanatoasa si cu greutatea optima, cu toate ca a fumat destul in sarcina.
Anaissa, ce bine ca te-ai lasat! Continua tot asa, mai un biscuite, seminte si incearca sa rezisti.
Cypos, nu cu bataia rezolvi diferentele dintre noi si celelate mamici. Ele asa cred, noi avem alte ganduri, oricum parerile sunt libere, de aceea este site-ul nostru aici. Si nu te invinovati, ca faci rau la copilas. Daca le reduci, deja ai facut un pas inainte.
Inaioana, eu am renuntat la cafea. Asa ca dimineatza am scapat de cateva tigari. Dar cand fac suma seara, of...tot la 6 ajung.
Nu stiu ce se intampla, parca m-am blocat pe cifra asta. Oricum, urmeaza sa merg la doctor peste o saptamana, sa vedem atunci cum stam si cu greutatea si cu toate.
Va dulce pe toate!
Ingrid S 27+

Mergi la inceput