FUMATUL SI SARCINA 2

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

Fetelor..bine v-am gasit.Mai ales pe voi mamici de mai-iunie..aici mi-erati! de aia nu mai e activitate acolo,ca voi v-ati mutat aici aa??
Lasand gluma la o parte,vreau sa va felicit pe toate ca incercati sa faceti ceva in privinta tigarilor..nu cred ca mai are rost sa va spun si eu ca nu e bine,observ ca stiti si ca va chinuiti sa faceti ceva impotriva acestui viciu nenorocit..Si eu sunt o fosta fumatoare si stiu foarte bine ca e greu sa renunti la tigari,eu am avut noroc ca la inceputul sarcinii am avut niste greturi ingrozitoare si n-am mai putut fuma iar acum nici nu ma gandesc sa mai fumez..
Doctorul meu mi-a spus cand am fost la primul control ca daca fumez,sa le reduc la cel mult 5pe zi..ca sa nu fie bebe afectat!Pentru ca se zice ca daca fumezi sub 5tigari pe zi nu te poti numi fumator ca nicotina nu ajunge in sange..deci bafta fetelor care fumati mai mult sa le rariti si sa ajungeti la 5 sau kiar mai putin pe zi!Incet incet se poate!
Ganditi-va ca totusi bebe nu vrea sa fumeze o data cu voi..stiu ca va e greu si va tin pumnii sa citesc cat mai putine tigari pe zi la fiecare mamica!!
Cunosc cazuri cand mama a fumat 20 tigari pe zi si bebe a iesit sanatos si cazuri in kre a avut probleme..nu e o regula ca daca fumezi automat bebe o sa aibe ceva,insa mai bine sa previi decat sa tratezi!Va pupic pe toate si fetelor inaioana,raalucutza,carminabulina,alia..mai postati si la mamici de mai iunie,pai ce faceti??
io17+ cu Seby Poze mami si bebeBebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cypocs spune:

AMA_KALY, ce cauti tu pe aici ne-ai prins cu garda jos Nu pot sa nu recunosc ca am ras cu pofta cand ne-ai "descoperit" , ai fost simpatica foc si vadit surprinsa .Vezi ce bine-i sa ai greturi , altfel fumai si tu pe aici.

ALIA
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10004;30/st/20060515/dt/6/k/7d2b/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

Alia ma intrebam eu de ce nu prea mai e activitate la mamici de mai-iunie si nu mica mi-a fost mirarea sa descopar ca postati aici.. Da,cred ca daca nu aveam greturi in primul semestru ma luptam si eu cu tigarile ca si voi,slava Domnului ca am scapat si acelasi lucru va doresc si voua,sa scapati de acest viciu!! io17+ si Seby Poze mami si bebeBebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raalucutza spune:

ALIA si AMA_KALY ce m-am mai amuzat de voi!mor de ras!sunteti 2 dragutze!si ma bucur ca au raspuns toate fetele la apel!hai ca se poate!bineinteles sa renuntam la tigari!bine eu vb care azi am fumat ca un turc! CRISU_23 hai ca mai ai un pic si se termina si cu toata bataia asta de cap! INGRID_S ce bine ca nu mai papi inghetata!!!!ingrasa!!!!!!!!!heheheheh!!! TOANCA multumesc pt sustinere! INAIOANA asa-i ca-i mare bebele meu?tinand cont ca am doar 14 saptamani!!!!

raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raalucutza spune:

VREAU SA VA MULTUMESC MULT DE TOT CA M-AM DISTRAT ASA DE BINE!AM RAS DE M-AM PRAPADIT AICI DE UNA SINGURA!NU STIA SOTUL MEU CE SE INTAMPLA!SI I-AM ARATAT DAR EL NU INTELEGE CA NU CUNOASTE TOATA POVESTEA SI EU NU POT SA II EXPLIC CA MA PRAPADESC DE RAS!HAI CA MAI VB!O ZI FARA TIGARI EXCAT CA annaissa!

raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

raalucutza noi te-am amuzat asa tare? Pai daca ati fugit toate de la mamici de mai-iunie si cand colo..voi postati la alt subiect?Nu e normal sa fiu surprinsa si multumita totodata ca v-am descoperit aici?
si bebe al meu avea tot 9cm la 14sapt..si dr mi-a zis ca e intr-adevar marisor,asa ca felicitari si tie pt bebe cel "lungan" io17+ cu Seby Poze mami si bebeBebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raalucutza spune:

AMA multam pt urari!da voi voi!vad ca nu mai fumeaza nimeni si asa ca vorbesc de una singura!azi am reusit sa fumez doar asa....la 8...la 10...la 12....la14....si tot asa!acum e 19.39 aici si la 20.00 tre sa fumez!de-abia astept!

raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cypocs spune:

RALUCUTZA, m-ai facut sa rad .Nu te mai da cu capul de pereti, ca te iau eu la o tura.Nu te mai gandi atat cat e ceasul sau cand fumezi ca ai sa fumezi si mai multe .Asa am patit si eu .

ALIA
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10004;30/st/20060515/dt/6/k/7d2b/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:


Hai ca asta a fost amuzanta. E ca si cum am fi intr-o casa mare si la un moment dat fumatoarele toate, au fugit intr- camera ca sa-si mai planga si ele amarul. Dar am scapat noi aici? NUUUUUUUUUUUU. Au venit repede dupa noi,.
Raalucutza, nu te mai stresa puiule! Stiti ca eu am incercat sa ma las si rau am facut. Nici nu am reusit si de la 6 tigari inainte de incercare am ajuns acum la 10-11. E adevarat nu mai mult dar e mai mult decat inainte. Asa ca nu prea vad ce am rezolvat.
Acum 4 ani am reusit un an intreg sa nu fumez. Toate bune si frumoase dar cand m-am apucat am scos parleala pe tot timpul de abstinenta, cam asta e smecheria cu lasatul de fumat. Ca si la alcoolici. Cei care se lasa nu mai au voie nici sa miroasa alcoolul pt. ca recaderea este mult mai periculoasa.
Va pup .

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20719;104/st/20060516/dt/7/k/2312/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Bine, bine, de tigari nu ne putem lasa, dar de inghetata???
Raalu, uite ca iar mi-am cumparat o portie de Aloma de ciocolata, si am bagat la greu. Si pt ca mi-a fost putin rau de atata inghetata, am fumat si o tigara! Si tot asa..
Abia mi-a trecut durerea de gat si eu iar am inceput cu prostiile astea.. dar mi-era pofta...
Azi am fumat 7, (uite ca am depasit "norma de 6") si ma duc in pat ca mi-e frica sa nu ating din greseala vreun pachet uitat pe masa...
La cat mai putine tigari!!!
Ingrid S 28+

Mergi la inceput