ma doare intre picioare sarcina 30 sapt

ma doare intre picioare sarcina 30 sapt | Autor: honey

Link direct la acest mesaj

Sunt insarcinata in 30 saptamani, de ceva vreme ma doare intre picioare, nu burta ci chiar in pasarica, nu stiu daca este nosrmal sau nu. Daca stau pe scuan sau intinsa nu ma doare ci doar daca ma ridic in piciare sau merg. a mai patit cineva la fel? Multumesc oricum

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

honey parerea mea este sa dai fuguta la dc..sa vezi ce spune..eu am patit asa la prima sarcina si am ratatooooo..nu vreau sa te sperii da mai bine mergi la dc..te rog nu mai sta...


olteanca


Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

hohohoh si pe mine m-a durut ingrozitor...abia ma miscam...bebe a fost bine, am dus sarcina bine mersi pana in saptamana 42+...oricum poti merge preventiv la medic, dar parerea mea e ca nu e nici o problema...se zice ca te latesti si de aia dor asa de tare oasele!


Claudia&Raul (01.04.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

zic si eu sa mergi la medic, dar nu cred ca e o problema; cauza poate fi faptul ca apasa capul copilului in zona.


Somewhere on this globe, every ten seconds, there is a woman giving birth to a child. She must be found and stopped.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

Dupa mine , nu cred ca e o problema.Ca si tine, cand ma odihnesc nu ma doare nimic. Mai rau este cand ma ridic; simt in aceasi zona o durere care persista pana cand fac cativa pasi si ma indrept. Sincer, n-am luat-o in considerare si nici doc. nu i-am spus. Nu m-am alarmat deloc, am crezut ca e ceva firesc. Daca ai dubii , e bine totusi sa-ti consulti medicul.Sanatate maxima!
Mara 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Si eu am avut durerea asta, vreo trei saptamani, a inceput prin sapt. 25 parca. Tot ca si tine ma durea, aceeasi durere. Nu m-am panicat, am inteles ca e normala, dr. meu era plecat asa nu am intrebat pe nimeni. Mi-a trecut dupa trei saptamani, acum nu ma mai doare decat bazinul daca fac efort mult.
Ca sa fii tu linistita iti poti intreba dr.
Bafta si sa ai un bebe sanatos si cum iti doresti tu.
Anda si bebe Mark 32+

toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20724;122/st/20060107/dt/8/k/0200/preg.png
Pozici:
http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/gatita_pequena2004/album?.dir=e131

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariailin spune:

honey si pe mine ma doare la fel. Daca ma odihnesc nu mai am nimic si asta ma face sa cred ca nu e nimic grav. Oricum eu am cerclaj si recomandare de limitare de efort. Asa ca imediat cum simt ca ma doare intre picioare tust in pat. La urmatoarea vizita la dr. o sa-l intreb totusi despre ce e vorba.

Maria +34

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

honey, si pe mine a inceput sa ma doara intre picioare, exact cum zici tu, prin luna a opta. Nu ma durea mereu, ci mai ales cand, stand in pat, ma suceam de pe o parte pe alta sau dadeam sa ma ridic.
N-am intrebat nici un medic, m-am gandit ca este normal pentru ca oasele bazinului trebuie sa se departeze, ca sa se pregateasca pentru nastere.

Liana, imi pare rau pentru ce ai patit. Vroiam sa te intreb daca n-ai avut si contractii atunci cand ai pierdut sarcina.

Numai bine,

si Carina (26.05.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

draga mea,asha mi s-a-ntamplat si mie,si mi se mai intampla.e vorba de ligamente care se intind,si de articulatii,de simfiza pubiana care "se deskide",se pregateste sa fie mai mobila,ptr.nastere.
asta,daca e cam acelasi lucru cu ce simt eu...daca simti ca ai dubii si ca este insotita si de contractii dureroase aceasta jena intre picioare,du-te fugutza la nenea dr.sau suna-l!
Cu drag,si sarcina usoara,Silvia si Stefanel,38 spt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ile77 spune:


Buna Honey,


Si eu am asemenea dureri uneori cind merg prea mult pe jos sau ,de ex ,cind fac curat prin casa .
Am inteles ca nu e periculos, si ,cum ziceau si celelate fete, tine de latirea oaselor.
Dar daca tu simti ca e ceva mai serios decit o simpla durere, da fuguta la dr.
Eu mereu cind sint nelamurita in legatura cu ceva intreb dr si moasa. Astfel ,ma simt mai relaxata si nu mai imi fac griji.

pupici si o sarcina usoara in continuare.

Ile24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_1976 spune:

Honey,

Uite pe mine nu m-a durut deloc la sarcinile anterioare,dar de data asta a inceput din saptamina a-10-a!Exact ca si la tine,nu ma deranjeaza in repaos,doar cind fac miscare mai indelungata.E adevarat,am facut si ceva sport,dar nu ma las de el pina in luna decembrie!

Doctorul mi-a zis ca nu trebuie sa ma ingrijorez,fiind vorba doar de ligamentele care se intind.In plus,ce sa ma mai mir,ca eu am "practicat" intinderi de tot felul la incalziri,fac innot si gym...

Din moment ce nimic din toate astea nu mi-au fost contraindicate,am continuat cu activitatiile sportive ca si inainte...

sanatate multa
Mariana--->1976
Monica--->1998
Matei--->2001
bb--->feb.2006

Mergi la inceput