Mamici de noiembrie - decembrie 2005(44)

Mamici de noiembrie - decembrie 2005(44) | Autor: mamica noiembrie-decembri

Link direct la acest mesaj


SUBIECTELE ANTERIOARE:
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57245" target="_blank">(43)www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57009" target="_blank">(42)www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56843" target="_blank">(41)www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56626" target="_blank">(40)www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56372" target="_blank">(39)www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56099" target="_blank">(38) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55902" target="_blank">(37) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55684" target="_blank">(36) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55481" target="_blank">(35) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55198" target="_blank">(34) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55033" target="_blank">(33) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54809" target="_blank">(32) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54496" target="_blank">(31) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54184" target="_blank">(30) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53965" target="_blank">(29) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53754" target="_blank">(28) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53512" target="_blank"> (27) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53292" target="_blank">(26) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53088" target="_blank">(25) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52792" target="_blank">(24) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52562" target="_blank">(23) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52249" target="_blank">(22) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52100" target="_blank">(21) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51829" target="_blank">(20) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51735" target="_blank">(19) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51626" target="_blank">(18) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51483" target="_blank">(17) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51277" target="_blank">(16) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51100" target="_blank">(15) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50822" target="_blank">(14) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50628" target="_blank">(13) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50290&whichpage=1" target="_blank">(12) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50093&whichpage=1" target="_blank">(11) www.desprecopii.com/forum/topic.asp TOPIC_ID=49838&whichpage=1" target="_blank">(10) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49615&whichpage=1" target="_blank">(9) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49269&whichpage=1" target="_blank">(8) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48928&whichpage=1" target="_blank"> (7) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48507&whichpage=1" target="_blank"> (6) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=47742&whichpage=1" target="_blank"> (5) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=47264&whichpage=1" target="_blank"> (4) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46568&whichpage=1" target="_blank"> (3) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=45762&whichpage=1" target="_blank">(2) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44566&whichpage=1" target="_blank">(1)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamica noiembrie-decembri spune:

www.mamicinoiembrie.home.ro" target="_blank">Site-ul mamicilor Noiembrie - Decembrie -Legislatie

Sarcina-evolutie pe luni, www.medicalinfo.ro/menu.php?s=gineco" target="_blank">Calculator sarcina ,
Exercitii pentru gravide

Bine ati venit la un nou capitol de Noiembrie- Decembrie 2005,
burtici!

Noiembrie -Decembrie 2005



31 oct.(26.01) - Bic(30 ani), , USA, Bay Area
1 nov.(00.01) - pumukli, +
1 nov.(25.01) - Mirela Anca(36 ani), Cristian Andrei, Bucuresti, dr.Branescu- Sp.Municipal , cezariana
Cosmin(18 sep. 2002)

2 nov.(25.01) - Catutza, , Bucuresti, dr.Corina Grigoriu- Sp.Municipal
2 nov.(26.01) - Monet(37 ani), Maya, USA, Pittsburgh,PA
Lia, (24.04.2004)

2 nov.(27.01) - Andutzy (Atena)(26 ani), , Bucuresti, dr.Carmen Enache- Sp.Cantacuzino
5 nov.(29.01) - RaluD, , Bucuresti, dr.Vladareanu; Sp.Elias
5 nov.(29.01) - mandyksch(32 ani), , Cluj, dr.Mironiuc; Sp.Gine1, cezariana
6 nov.(30.01) - Noki Lara(26 ani), Sarah, Bucuresti, dr.Zorela Sgarbura; Sp. Filantropia
9 nov.(??.02) - Adriana 2005(34 ani), , Oradea
10 nov.(03.02) - ANEMARY24 dr. Maior Elisabeta ; Sp. Polizu
10 nov.(09.02) - dordia2000(29 ani), , Bucuresti, dr. Corina Radulescu; Sp. Caritas
11 nov.(04.02) - Ripley (30 ani) Ana , ,Cluj, dr. A. Zsigmond-Clinica D.Stanca
11 nov.(04.02) - crissta
12 nov.(05.02) - lavi02(27 ani), , Bucuresti, Sp. Giulesti
12 nov.(05.02) - Lavi(28 ani), Teodor, Bucuresti, dr. Maniu
Eva, (febr.2003)

13 nov.(06.02) - bb_alinus(30 ani), Amalia Maria, Franta, Antibes
14 nov.(09.02) - mimi dumy(28 ani), Daria Maria, Bucuresti
15 nov.(08.02) - Irinuca(23 ani), Andrei Ciprian, Bucuresti, dr. Luiliana Popescu; Sp. Filantropia
15 nov.(17.02) - roxica
15 nov.(08.02) - detlo
16 nov.(09.02) - dordia2000(29 ani), , Bucuresti, dr. Corina Radulescu; Sp. Caritas
16 nov.(2?.01) - blue80
16 nov.(09.02) - adi71
17 nov.(10.02) - corap, Andrei, Bucuresti, Sp. Giulesti
17 nov.(??.01) - zapacila
19 nov.(12.02) - mirabilis(27 ani), Iulia Maria, Bucuresti, dr.Nayel; Sp. CFR2
22 nov.(15.02) - pico(raluca)(24 ani), Maria Teodora, Brasov, dr. Gliga
23 nov.(18.02) - siminaf(37 ani), , USA, California(Ontario)
23 nov.(xx.02) - Adriana_C, , Bucuresti, dr. Petrache Magda -Sp. Polizu
25 nov.(14.02) - pineapple(30 ani), Japan, Miyazaki, Sp. Universitar
25 nov.(xx.02) - canuta-om-sucit, Dimitrie Alexandru, Cluj
25 nov.(18.02) - proadelina(29 ani), Petrosani
28 nov.(19.02) - Amparo, Bianca Maria+David, Bucuresti
29 nov.(22.02) - xandra28,Vladut Andrei, Constanta, dr. Rusa
29 nov.(22.02) - coralia76, Andra Elena, Sibiu
30 nov.(22.02) - gabitaco, Ioana Mateea


1 dec. (24.02) - ribana
1 dec. (25.02) - cristinamh(26 ani), Iris Sabina, Bucuresti, dr.D. Tutunaru; Sp. Elias
Andrei Razvan, (2.08.2003)

1 dec. (27.02) - Mihaelutat(26 ani), [Alex-Mihai, Bucuresti, dr.Al. Filipescu; Sp. Elias
1 dec. (25.02) - Anduta78, Bucuresti, dr.Mihailescu; Sp. Polizu, cezariana
2 dec. (2?.02) - Silvia_d(30 ani), Sergiu-Stefan, Bucuresti, dr. Urleteanu Emilian, Sp. Sf. Pantelimon
3 dec. (26.02) - bubamara(31 ani), Bucuresti
3 dec. (26.02) - Ina869(36 ani), ,Rachel Georgia, Canada, Ontario
4 dec..(27.02) - lordra(28 ani), , Bucuresti, dr.D. Tutunaru; Sp. Elias
4 dec. (27.02) - dienutagraviduta(22 ani), Luca, Bucuresti, dr.Corina Echim; Sp. CFR2, cezariana
4 dec. (27.02) - Ralcat
4 dec. (27.02) - joy04(29 ani), , Bucuresti, dr.V. Horhoianu; Sp. Universitar
5 dec. (28.02) - Gaby Plesu
5 dec. (28.02) - tweety77, Alexia, Bucuresti, dr.D. Tutunaru; Sp. Elias
6 dec. (25.02) - pischi2003(mihaela)(29 ani), , Iasi
X dec. (??.02) - cristinatimariu
X dec. (??.02) - bosticuta(33 ani), Iasi, dr. Schass - Spit. Cuza-Voda
6 dec. (01.03) - Anca7699(29 ani)
7 dec. (02.03) - negaracristina(28 ani), Gura Humorului, dr.Andrei - Maternitate
7 dec. (02.03) - anamari(30 ani), Liam Edward, USA-Pittsburgh, Sp. Milei
Alex, (24.08.1993)

Lia, (21.10.2004)

8 dec. (01.03) - Ams (Ana)(30 ani), , Roma, Italia, dr. Fanfani - Sp. Cristo Re
9 dec. (04.03) - Lidiutza
9 dec. (04.03) - Otilia, Ploiesti
10 dec. (05.03) - anda77, , Bucuresti, dr. Al.Badiu - Sp. Municipal
10 dec. (04.03) - Felicia Ilinca Teodora, Bucuresti, Sp. Giulesti
3 dec. (07.03) - Doinna(31 ani), Zoe
12 dec. (08.03) - Laura72819
13 dec. (09.03) - Alexandrina(28 ani), Mures
14 dec. (09.03) - FEE
14 dec. (10.03) - tania-z(30 ani), Sibiu, Sp.Jud. Sibiu
15 dec. (10.03) - Salisa(29 ani), Copenhaga, Danemarca, Sp. Rigshospital
17 dec. (1?.03) - ilenutza
17 dec. (.) - Adriana15(24ani), Bucuresti, dr.Nayel - Sp. CFR2
17 dec. (??.03) - madau, Miruna, Bucuresti, dr.D. Tutunaru - Sp.Elias
26 dec. (14.03) - Buluci(27 ani), , Azerbaijan ,Baku
20 dec. (15.03) - meems(26 ani), , USA, Bay Area
24 dec. (19.03) - LeeaCV(31 ani), Tudor
25 dec. (19.03) - T-Ioana(25 ani), Razvan Gabriel, Bistrita, dr. Geanta Gheorghe- Clinica D.Stanca-Cluj
25 dec. (1?.03) - Roxanal
25 dec. (15.03) - ank si bb, Bucuresti, dr. Puiu Deliana - Spitalul "Sf. imparati Constantin si Elena"
25 dec. (20.03) - Irinadum, Bucuresti
26 dec. (19.03) - maria_alexia (Maria)(29 ani), , Sibiu
28 dec. (23.03) - Camelia Daniela, Buzau
?? dec. (??.03) - paula2003, Bucuresti, dr.Esanu; Sp. Polizu
?? dec. (??.03) - MIC KEYD
?? dec. (??.03) - O Pasiune
02.ian. (1?.03) - bumbita
-----------------
83

SCORUL BEBELUSILOR :25 - 22 si 38
* printre bebelusi sunt 2 perechi gemeni *
........................................................
Telefoane utile :
Policlinica Diagnosis- tel 0212316741
Institutul Cantacuzino -Laborator recoltari- tel 4113800,int 237

Link-uri utile despre :www.acegraphics.com.au/articles/dietsch01.html" target="_blank">analize si riscuri, www.ispt.ro/infectioase/" target="_blank">cum este bb-ul afectat de bolile mamei, www.nzfsa.govt.nz/consumers/food-safety-topics/foodborne-illnesses/pregnancy/" target="_blank">cum mincam .
(Sursa - Ioana75 - Mamici de septembrie - octombrie 2005 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

quote:
Originally posted by ilenutza
Ref. la subiectul-inaltime-dureri de spate-picioare lungi, va spun ca este adevarat.Eu sunt inalta, 1.75, am si picioarele lungi si dintotdeauna mi s-a spus de catre doctori ca este f. important sa stau dreapta si sa imi corectez pozitia.Eu nici nu pot purta tocuri, ma simt ca cocostarci pe catalige si cand ma ridic de jos zici ca nu ma mai termin:).Am facut regulat aerobic si am dureri de spate cand stau mult in picioare sau aplecata sa spal vase de ex.In buc. mi-am pus chiuveta cat s-a putut de inalta ca sa mai atenuez disconfortul!Norocul meu ca nu am exagerat cu kg, altfel sigur aveam probleme mai serioase.



Ma confrunt cu aceleasi probleme de ceva ani de zile dar pana acum n-am gasit nicaieri explicatia, eram oricum convinsa ca e un defect de statura. Eu am 1.71 si nu consider ca am picioarele prea lungi dar m-ati convins ca asta e cauza.
Ilenutza, problema cu spatele o ai dinainte de sarcina, nu?
Si dureri din acelea de care pomenim eu si Ripley ai?

Pe ziua de azi imi iau ramas bun.

27s fix


"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Leea sigur ne-ai auzit vorbind despre No-spa - si asta e tot un fel de papaverina (drotaverina). Cu varsta soacrei, hmmmm, are cam 54-55, nu e prea in varsta si a fost profa de romana. Deci capul ar trebui s-o duca. Cat despre intrebarea cu cainele, nu stiu ce sa-ti raspund. Si eu ma intreb, ca noi o scoteam in weekend la plimbare in lesa si as vrea sa mai ies cu catelusa si cu caruciorul, bineinteles, daca e bine si pt bb. Sa vedem ce zic si celelalte fete.

Dordia , ma bucur ca ti-a revenit tonusul!

Coralia, Maria-Alexia veniti azi la curs? Vin si sotii? Al meu iar are "treaba"

Tania & www.snugglepie.com/cb/39925.png" target="_blank">Punctuletz 26+

Varsta Punctuletz
Poze cu Punctuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Tania, sigur ca venim, de-abia astept! Tot numai eu cu bb, probabil... Nu-mi vine sa cred ce repede trece acum timpul, saptamanile... Odata o sa ne trezim in decembrie !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

tania... io nu mi-as face nervi cu ea. i-ar zice sa se uite la tv cati si-au cam incasat-o la racoare sau cu amenzi de te doare capul pt ca nu si-au tinut animalele in curte. ca sa nu mai zicem de bietii copii... daca are nitica constiinta si intr-adevar o duce capul, o sa asculte. si avertizeaz-o ca tu nu te mai duci s-o bagi in curca daca o mai scoate.

fetele... azi am auzit ca trece legea asta minunata cu indemnizatia pt mame.
pt fetele din RO, cititi si voi si ziceti ce intelegeti. noi suntem chiar la mijloc, adica primele care vor fi "afectate". si daca stiti amanunte despre proiect...
http://www.hotnews.ro/articol_31854-Indemnizatia-acordata-mamelor-va-fi-de-opt-milioane-din-2006.htm

Cristina 28+ si Andrei-Razvan(2.08.2003)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Poze cu Andrei
www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro" target="_blank">Gasca noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Corap ai dreptate, miscarea este medicament antidepresie da’ ce te faci cind sint femei (ca mine) care, atunci cind merg pe jos pina la coltul strazii incep sa aiba dureri de burtica sau celelalte, care sint consemnate sa stea la pat?
Anamari felicitari ptr. casa si spor la mutat; cum te descurci cu trei copiii, cu impachetat, te mai ajuta cineva? Iti tin pumnii!
Hihihi, Bic,si eu, dupa ce am vazut secventele video m-am intrebat daca nu-i cale de intoarcere inapoi, m-am cam demoralizat un pic
Coralia tu ma uimesti cu vrednicia ta in ale gospodariei si citindu-te mai-mai ca imi vine sa ma urnesc si eu macar ptr. o zacusca..him…of, da-mi si mie putin din elanul tau, te rog!
Tania, of,of, of, soacrele astea! Stiu cit de stresante si incapatinate pot fi ( unele dintre ele!) Duminica ma odihneam si eu ( ceea ce se intimpla foarte rar!!!) si ea a dat tare muzica la radio, desi stia ca dorm …cind m-am dus jos sa vad ce se intimpla mi-a spus ca “nu stie de unde se da mai incet volumul” …si fi-su era in preajma, deci putea sa-l intrebe pe el…nu iti spun ce mare tevatura s-a declansat de aici ( bine, vina a fost si a mea, buimaca si sculata din somn, am avut tonul putin mai ridicat cu o octava…si am fost soprana in cor vreo 13 ani, deci poti sa-ti dai seama ) nu a mai vrut sa stea la masa de prinz cu noi, mi-a stricat toata ziua si mie si lui barbata-meu.
Intotdeauna am incercat sa ma ghidez dupa zicala “vorba dulce, mult aduce…” dar nu o pot aplica cu soacra-mea si pace! AMR: 47 zile!
Anda, temerile tale sint mult mai realistice decit ale mele; cind conduc ( conduc zilnic pe autostrada si unele zone sint cam periculoase, se intimpla multe accindente) ma gindesc ca, daca Doamne-fereste as avea un accindent si s-ar intimpla ceva cu micutza mea, as prefera sa mor si eu odata cu ea, nu mi-as mai dori sa traiesc ( stiu, suna atit de macabru si trist , mai ales ca imi iubesc sotul la nebunie).
Ideea aceasta este atit de obsesiva incit am inceput sa ma gindesc sa-mi iau concediu prenatal mai devreme – desi nu vroiam!!- fiindca la servici conduc cu cca 110-120/h pe cind daca conduc prin zona casei cu numai 40-50/h si as fi mai "ferita" de eventualele necazuri (ca-n povestea cu pisica, care darama ulciorul de pe soba"). M-au cam pus pe ginduri si nenumaratele accindente rutiere de care tot aud…si faptul ca eu sint vitezomana si, desi buna soferitza si cu reflexe excelente, imi dau seama ca toate astea nu sint de-ajuns in evitarea unui accident. Paranoia, ce mai!
Alexandrina…am mai citit din urma; imi pare rau ptr. catelusii tai….
Felicitari ptr. trim.III !!! este ca parca te simiti mai “altfel” mai in siguranta un piculetz? Am vazut poza cu tine, ai o stralucire pe fatza si un soi de multumire , se vede ca si tzie, ca si multora, iti prieste sarcina.
Leea te admir mult! Iti admir curajul, taria, fortza de a merge mai departe… bravo tie! Daca as fi prin zona, te-as strange in brate si te-as felicita! Pai nu-i usor ptr. o femeie sa stea singura in perioada asta, cind are nevoie cel mai mult de afectiunea,cuvintele calde si mangaierile unui barbat si tu reusesti cu succes sa treci peste, sa-ti faci planuri de amenajarea casei…wow!
Si, asa cum spunea motto-ul cuiva de pe-aici “lucrurile bune se intimpla celor care stiu sa-astepte” sint convinsa ca vei gasi un barbat care sa te iubeasca si aprecieze ptr. calitatile tale.
Cred ca uneori Dumnezeu ne supune unor incercari, sa apreciem mai mult ceea ce vine dupa…


Ina si bebelusha 28+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IrinucaR spune:

Vesti de ultima ora: am fost la eco, bebe e marisor 1715g (normal la varsta lui ar fi trebuit sa aiba 1500 ) si totul este la locul sau. Conform ecografului data probabila a nasterii este de fapt 10 nov (nu 15) si am hotarat cu doc sa facem cezariana pe 3 nov.
Asa ca AMR 50 zile -bebe va avea atunci 38sapt+ calculat de la UM, sper sa fie totul pregatit si in regula.

IrinucaR 31+

www.irinucasisoru.3x.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

...sau poate ca darama drobul de sare??? memoria ma lasa rau!

Eu am fost ieri la dr. de familie, mi-a luat o sample din gat si mi-a spus ca daca vor depista vreo infectie, ma vor suna sa-mi spuna.
Am intrebat-o daca poate asculta si bataile inimii bebelushei si m-a intrebat contrariata “dar dr. ginecolog nu face asta? “ i-am spus ca nu, niciodata. De unde ultima data cind am fost la ea mi-a spus ca ma pot duce si in fiecare saptamina sa asculte bataile inimii, asta ptr. linistea mea, acum a parut putin deranjata…i-am spus ca-i okay, daca nu se poate nu se poate si gata, dar ea a insistat ca “nu, o sa incerc, dar aparatul meu este cam vechi si nu mai am baterii” si cind s-a apucat sa asculte a murit si bateria…a tot invartit-o ea pe-acolo si pina la urma a conchis ca bataile sint de 162/min. ceea ce-i bine.
Am incercat sa trec peste reactia ei, am pus-o pe seama faptului ca eram ultima pacienta si se grabea sa ajunga acasa la cei doi baietei, dar nu este prima data cind are toane de-astea.
Atit de tare m-am saturat fetelor de doctorii de pe-aici, cum nu va puteti imagina!
Situatia sta in felul urmator ( vorbesc de zona unde locuiesc eu!!!) am asteptat ceva pina sa ajung la aceasta dr. si am intrat “cu pile” o prietena foarte buna o cunoaste bine pe sora dr. si sora-sa a tot insistat pina m-a luat in evidenta. Ai tot interesul ca dr. sa fie si relativ tanar, sint destui in varsta care ies la pensie si predau fisele pacientilor te miri cui. Pe George mi-a spus ca nu-l poate lua ca pacient, a asteptat in jur de 3 ani, deci daca in acest interval ar fi avut vreo problema,vreo prescriptie de luat, trebuia sa se duca la urgenta si sa astepte ore intregi. Trebuie sa astepti in jur de o sapt. ptr. o programare, daca esti caz de urgenta, te duci acolo si astepti cca 10-12 ore.
Ce mai, mi-este groaza!!! Acum ma gindesc la ce dr. o pot inscrie pe micutza mea, nu stiu daca dr. se ocupa si de bebelusi si sincer, sint cam contrariata si de toanele ei. Vara-mea, de exemplu, are dr. ei de familie, fetitza mare are o alta dr. si cea mica o alta, iar barba-su este pe dinafara, nu are doctor. Ca la nebuni!
Este adevarat, este si o mare lipsa de doctori pe aici, majoritatea se duc in State fiindca acolo au salarii mult mai mari.
Ti-este si groaza atunci cind te imbolnavesti!!!

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Irinuca, mai ai putin!!!!
Felicitari ptr. un bebe voinicutz!
Ai emotii???

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Fetelor, care dintre voi aveti nr. de tel. al Mirelei-Anca, stie cineva ceva despre ea???

Ina

Mergi la inceput