FIV 41

FIV 41 | Autor: anis

Link direct la acest mesaj

Am deschis un nou capitol ..poate cu mai multe sperante...


AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danutza_c spune:

Am intrat sa spun si eu prezent la capitol nou. Sper sa trecem cu toatele cit mai repede la .

Gina , astept sa treaca timpul mai repede sa ma vad acasa. Abia astept sa ajungem.

la toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Vreau sa va intreb ceva.Sper ca nu va suparati.A facut cineva dintre voi sau stiti pe cineva care a facut fiv cu ovule donate?
Ma intereseaza f mult ,eu as vrea sa fac asta dar nu stiu unde ,cum,daca trebuie sa iti faci singura rost de donatoare sau nu ,daca exista ovule donate -in cazul asta daca iti da cineva niste informatii generale despre donatoare .

PS:nu stiu daca s-a mai discutat despre asta ,daca da va rog dati-mi niste link-uri.Multumesc f. mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliuta spune:

Buna Briantis.Si eu am nevoie de Fiv cu ovule donate.Nu stiu prea multe despre asta.Mi-am facut programare pe 2 noiembrie la Medsana(Denisa Protopopescu).Din cate am inteles trebuie sa ai tu donatoarea, dar nu cred ca-ti va face Fiv-ul cu ovulele persoanei aduse de tine.Cred ca fiecare duce un donator si se fac schimb de ovule asa incat noi nu vom sti niciodata de la cine avem ovulele(lucru ce mi se pare ff corect).
Am mari emotii, sper din tot sufletul sa ma ajute D-zeu(pe toate sa ne ajute), caci numai noi stim cat ne dorim un bebe. Ce va fi va fi..........
Multa bafta tuturor, si pupici.

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonav23 spune:

Buna ziua.
Briantis si eu ca si Iliuta sunt in situatia sa fac FIV cu ovule donate. Numai ca eu am donatoare, si VREAU sa fac cu ovulele ei, pentru ca are o fetita superba desteapta si stiu ca e de samanta buna. eheheh, sper si eu.......ce sa fac.

Fetelor, colega mea vine astazi, sper sa reusesc sa o prind inafara sedintelor, si sa o intreb ceva informatii.

Pupici.

PS Tia superb baiat, sa-ti traiasca!!!!!

Zambeste, maine va fi mai rau!
http://community.webshots.com/user/ramonav23

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Fetele care ati facut FIV, as vrea sa va intreb ceva. Dupa punctie cat timp trebuie sa stau in spital? Dar dupa embriotransfer? Trebuie sa-mi iau alte haine in care sa ma schimb la punctie sau la embriotransfer, sau e ca la IUI cand ramaneam in hainele de strada?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisa spune:

dupa eu cind am facut punctia am intrat dim si seara dupa anestezie pe la 16 am plecat acasa. Dupa transferul embrionului trebuie sa stai minimum 3 ore in pat, apoi poti sa pleci acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns steliana04 spune:

Criuta71, dupa puntie eu am stat aprox. 3 h in salon. Dupa ET 45 min. (in Ungaria). Este indicat sa-ti pui un capot sau camasa de noapte. Ce mai face dr. Micu, este la fel de tacut cum il stiu eu sau si-a mai dat drumu?
Sa ai noroc sa devii cat mai curand .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza_c spune:

Ramona, ma bucur ca nu ne-ai uitat! Abia astept sa vad ce ti-a spus colega ta. Sper ca e de bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Crinua, eu dupa punctie am stat in spital cateva ore, adica am facut punctia dimineata si dupa amiaza mi-au dat drumul.Dupa embriotransfer, am stat in spital 1 sapt., am avut hiperstimulare, si s-a lasat cu perfuzii ,febra etc...de am refuzat orice medicament..desi la cat de rau ma simteam nu prea mai credeam ca o sa se prinda ceva...dar o mica speranta in suflet tot mai aveam..si a fost cu noroc.
Dupa Et, cand am ajuns acasa..am stat vreo 2 luni si cea mai mult in pat.......


AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Pisa, Steliana04, Anis va multumesc mult de raspunsuri. Steliana mie mi se pare ca dr. Micu s-a mai schimbat. Sper sa ramana tot asa. Ai fost si tu la dr. Micu?
Anis povestea ta ma face sa mai sper. Vezi tu te-ai simtit chiar rau, si daca Dumnezeu a vrut sa se prinda, s-a prins.
Eu sunt putin gandita deoarece dupa ET va trebui sa fac peste 100 km pana acasa.

Mergi la inceput