FIV 41

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns steliana04 spune:

Da Crinuta, am fost pacienta dr. Micu multa vreme. Am facut si 4 inseminari cu el. Din cauza firii lui am renuntat o vreme, eram satula de doctori. Ulterior am optat pentru Ungaria, imi este mai aproape fata de Cj si, desi nu stiu ungureste, ma simt bine. Acum ramane de vazut rezultatele, depine de Dumnezeu, noi facem tot ce se poate. Pa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Fetelor am si eu nevoie de niste informatii de la voi.Mi-am facut toate analizele care mi-au fost cerute la Medsana pt. FIV,dar mai putin Listeria,Mycoplasma si Ureaplasma,pt. ca nu se fac la Medicover(Synevo)Cluj.As vrea sa stiu mai ales de la cele care au facut FIV la Medsana,aceste analize se fac din sange,se fac din secretie ca m-am tampit de tot deja.Care cum se fac?E o problema daca le fac cand merg la Medsana pe 21 sept.?
Va pup dulce pe toate si s-auzim cat mai curand de cat mai multe.

cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

quote:
Originally posted by ramonav23

Buna ziua.
Briantis si eu ca si Iliuta sunt in situatia sa fac FIV cu ovule donate. Numai ca eu am donatoare, si VREAU sa fac cu ovulele ei, pentru ca are o fetita superba desteapta si stiu ca e de samanta buna. eheheh, sper si eu.......ce sa fac.

Fetelor, colega mea vine astazi, sper sa reusesc sa o prind inafara sedintelor, si sa o intreb ceva informatii.

Pupici.

PS Tia superb baiat, sa-ti traiasca!!!!!

Zambeste, maine va fi mai rau!
http://community.webshots.com/user/ramonav23


Multumesc Ramona Bafta la FIV


Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Steliana iti doresc succes in continuare! Sper sa ne anunti cat mai repede ca esti .
Cecilia eu zic sa faci mai repede analizele, sa le ai terminate pe cand ai programarea. Daca trebuie vreun tratamnet sa ai timp sa-l faci. Si mai dureaza si pana iti da rezultatul analizelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bety spune:

Sunt intr-o totala ceata, asa ca am o mare rugaminte la voi.
V-am urmarit de mult, ca am intuit ca voi ajunge si eu la vitro, dar, sincer...nu ma asteptam chiar asa de repede.
Eu am mers pe inseminari, al meu sot a plecat din nou, asa ca am pus din nou la pastrat, dar azi am aflat ca mi s-au reformat aderentele, de care abia scapasem acum 9 luni si ca inseminari nu mai am sansa sa fac in aceste conditii. Asa ca ori fac histeroscopia + laparo (a 3a) si pot continua cu ele, sau pot opta pentru inceperea procedurii vitro. Dar, aici e marele DAR...sansele de reusita sunt doar de 25% si astea cu sperma recoltata proaspat.
NU as vrea sa ratez si apoi sa am constiinta incarcata ca am facut FIV-ul cu treziti din inghet.
Din aceasta cauza va intreb:
A facut careva FIV cu pusi la conservare?

"Oamenii buni au parte de lucruri bune."
Beatrice
Poze dragi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisa spune:

Betty, stii ceva ce e a tau deoparte e pus. Eu am facut insem in vitro si toate cele bune si nu s-a prins.Fiipozitiva caci si trebuie sa ai un pic de noroc, pupon la toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Pisa,
ai facut fiv in belgia?

Mult succes fetelor!

Beatrice

Perseverenta genereaza succesul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisa spune:

da Beatrix am facut la az-vub la dr devroy. Dar tu de cenu ramii? Care ar fi pr?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Pisa, la noi problema este la sot, eu sunt ok. ne-au spus ca unica solutie e fiv cu icsi!
pot sa-ti trimit un pm? m-ar interesa mai multe detalii legate de procedura pt ca am vazut ca aici tratamentul difera fata de ce fac fetele in ro.
Mult succesc!
Beatrice

Perseverenta genereaza succesul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonav23 spune:

Buna dimineata.
Am prins-o pe colega mea si am intrebat-o. A zis ca nu are idee cum subventioneaza astia FIV, sau daca subventioneaza si FIV pentru femei dinafara tarii. Ea oricum are bani sa faca si o mie de FIV nesubventionate.
O sa imi aduca numarul de telefon de acolo, ca adresa nu are.

Zambeste, maine va fi mai rau!
http://community.webshots.com/user/ramonav23

Mergi la inceput