FIV 38

FIV 38 | Autor: Monica-Elena

Link direct la acest mesaj



Cecilia poti sa iti faci programare si la CMI si nu o anulezi nici pe cea de la
medsana pana atunci. O anulezi in ultimul moment cu o zi inainte ca sa fi sigura ca prinzi o programare macar. Pupici de la Mihnea(sper ca merge bine tratamentul).












Monica mamica unui globulet de aur - Mihnea-Gabriel

Esentele tari se tin in sticlute mici.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Buna fetelor,
Am luat si celelalte rezultate din secretie de la laborator acum, sunt bune: a iesit cito II la Papanicolau si la cultura din col nu a crescut nimic patogen, iar examenul pe lame e negativ (pentru micologic, trichomonas). Inca nu am vorbit cu dr. dar eu zic ca sunt bune.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Tabitha abia acum am vazut ca mi-ai raspuns pe FIV 37. Multumesc mult de raspuns. Daca afli cum se pot cumpara, imi spui si mie, te rog mult?
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Ceau fetele, am sunat si la CMIB dar era tot ocupat pana in 4 oct. asa ca o sa pastrez programarea din 21 sept. de la Medsana.
Moni cu tratamentul e ok acum,cred ca s-a obisnuit organismul,dar sa vedem dupa o luna cand trebuie sa refac analiza.Sper din suflet sa scada sub 1000 cum a zis DR.Ea a zis ca pt. FIV nu-i problema ci pt. sarcina.Se poate avorta spontana cu prolactina peste 1000.Pupici pt. micut,de abia astept sa va vad.
Crinuta ma bucur mult ca totul e ok,asa a fost si la mine la analizele astea.Tinem pumnii sa-ti iasa toate bine si cele hormonale si toxo,rubeola.......
Pupici tuturor si multa bafta .

cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Cecilia ma bucur ca nu mai ai probleme cu tratamentul. Sa stii ca si eu chiar sunt stresata cu restul analizelor. Dr. mi-a spus ca as putea sa le fac si in septembrie, inainte de FIV. Dar eu le fac in august ca sa am timp sa "repar" daca e ceva cum nu trebuie. Eu asa ma gandesc ca e bine sa le fac mai repede. Si vreau sa cumpar medicamentele doar dupa ce termin cu analizele si vad ca e totul in regula.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Crinuta,Tabitha va dau nr. doamnei Szabo,eu de la ea am luat menogon.Mi-a adus din Ungaria.Puteti sa o sunati si poate aduce si Gonal F.TEL. unguresc:0036.7045.32.589 sau in weekend 00723/167.501.
Crinuta poti sa-ti iei si acum medicamentele ca-i mai bine sa stii ca le ai acolo,ca nu expira imediat.
Pupici si bafta tuturor.

cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Multumesc Cecilia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Fetele am citit ca ET se face cu vezica urinara plina, asa e? Si dupa ET cat timp nu ai voie sa te ridici? Daca nu rezisti? Sau nu am inteles eu bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Crinuta,nu e usoara treaba cu vezica plina dar....nici imposibila.Eu simteam ca o sa fac pe mine in orice moment si ei tot imi dadeau sa beau apa caci.....nu era vezica destul de plina.Si dupa ET nu am avut voie sa fac pipi pentru alte 20 de minute,caci am stat intinsa in pat.Eventual antreneaza-te,bea apa multa si cronometreaza-te si straduieste-te sa tii cat mai mult.Toate is trecatoare ,nu te speria si....la urma urmei asta-i nimic pe langa durerile nasterii ca deja ma ia cu frica.....de fapt o sa-i zic doctorului de cezariana,desi dureaza cateva luni pana te refaci dupa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Multumesc Delia de raspuns. Ma gandeam ca ce ma fac, daca nu rezist. Of, prin cate mai trebuie sa trecem! Macar de as reusi si eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliuta spune:

Lara byby, felicitari, chiar daca sunt cu intarziere.Sa dea D-zeu sa fiti bine si tu si bebelasii.
Baftaaa!!!

Mihaela

Mergi la inceput